Jump to content

papirnata tablica??


ivan.z

Preporučene objave

Znači izgubio sam registrasku pločicu od automobila,uredno prijavio gubitak,e sad pošto sam zaustavljan od strane policije po 4-5 puta na dan napravio sam od papira (isprintao) kao trenutna zamjena za izgubljenu tablicu..policija me je zaustavila oduzela papirnatu tablicu i rekla da ču iči na sud za falcificiranje dokumenata??? zar je to istina??? pa smatram da ništa loše nisam učinio???auto je bio registriran..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu kaznenog djela, kaznena prijava će biti odbačena.

 

Ako se policija sjeti može ići obvezni prekršajni nalog od 2.000 kuna zbog tog fotokopiranja.

 

Izvadite novu registarsku oznaku što prije.

 

Ako vam ističe tehnički pregled, a posjedujete potvrdu o gubitku ne stariju od 30 dana, možete proći tehnički pregled i bez te registarske pločice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Nema tu kaznenog djela, kaznena prijava će biti odbačena.

 

 

opa, netko promijenio mišljenje po ovom pitanju.

 

ne tako davno, mene se okarakteriziralo neznalicom, slalo ponovno u skolicu i kojesta drugo.

 

baš zgodno.

 

ali, neka.

lijepo je vidjeti da ljudi rade na sebi i uče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jazz031 je napisao:

opa, netko promijenio mišljenje po ovom pitanju.

Ja nisam promjenio mišljenje po bilo čemu što ste naveli.

 

Što se tiče onog ranijeg slučaja gdje se radilo o izrađivanju tablice ODJAVLJENOG vozila i dalje mislim da je krivotvorenje, a u ovom slučaju se radi o REGISTRIRANOM vozilu i tu nema kaznenog djela.

 

calibra je napisao:

situacija je sljedeća:vozilo odjavljeno,al su napravljene -fake- tablice istih oznaka kao i one odjavljene ali se jasno vidi da to nisu prave tablice.oblik slova i brojki je različit.ima grb ali manji.znači dimenzije ne štimaju originalu.sad me zanima dal je krivično djelo ako me npr. policija posjeti i vidi te tablice na vozilu??

 

G. jazz031, ipak mislim da ne čitate pažljivo. Bez uvrede. Nemojte opet sa svađom ne da mi se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

G. jazz031, ipak mislim da ne čitate pažljivo. Bez uvrede. Nemojte opet sa svađom ne da mi se.

 

ja se ne svađam, ni onda ni sada, već argumentirano iznosim drugačije mišljenje, za koje imam napismeno i potvrdu da je ispravno (teoretičara kaznenog prava i odluka)

 

jako dugo sam u kaznenom pravu i u praksi, imam različitih odluka, različitih sudova donesenih u različito vrijeme iz kojih se vidi kako se praksa mijenjala.

 

krivotvorenje je kazneno djelo za čije ostvarenje su važne druge 8objektivne i subjektivne okolnosti) što kod prekršaja nije slučaj.

 

rado bih stavio i presude koje potvrđuju ovaj stav, ali iz njih bi svatko imalo inteligentniji, otkrio moj identitet, što želim opravdano izbjeći, pogotovo nakon vaših postova u kojima ste si dali slobodu da vrednujete moj rad i samu osobu.

 

držite se vi prekršajnog prava, ono je jednostavno, nema mozganja i nema posebnog dokazivanja, pogotovo strane koju predstavljate.

igrom slučaja i politike prekršajno pravo (i sudovi) "upalo" je u pravosuđe što mu osim značaja i važnosti za punjenje proračuna ne daje veći značaj.

 

ugodan vikend želim.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mislite o ovome: poznato je da su proteklih godina (a pretpostavljam i ove) državljani R. Srbije stavljali magnetne fake tablice preko svojih originalnih, isključivo za vrijeme kad su vozila bila parkirana i van prometa. Dakle, nije bilo namjere sudjelovati u prometu sa krivotvorenim tablicama, nego isključivo zbog zaštite svastitih vozila zbog pojedinaca, koji gaje poznatu "gostoljubivost" prema Srbima.

 

Ima li tu obilježja kaznenog djela (nema namjere, odnosno namjera je sprećavanje težeg KD - oštećenja imovine)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija