Jump to content

molim vas za pomoc


king7

Preporučene objave

Prvo da kazem da sam iz Bosne i Hercegovine.Juce su se kod nas odrzali izbori.

 

Ja sam bio clan birackog odbora.

 

Prve nepravilnosti su bile jer je predsjednik birackog odbora dozvolio da posmatraci ucestvuju u brojanju glasova.

 

Onda pri brojanju glasova za skupstinu kantona (zupanija) vidio sam da neki posmatraci koji su brojali glasove zapkruzuju na glasackim listicima jos neke kandidate u okviru jedne politicke stranke.Dakle naprimjer ako je na glsackom listicu glasac glasao za stranku A i za kandidate 1 i 2 iz te stranke oni su jos naprimjer zaokruzivali kandidate 5,6 7 iz te iste politicke stranke.

 

Kada sam to uocio odmah sam se usprotivio tome.Onda mi je jedan od posmatraca uputio ozbiljne prijetnje.Na to sve predsjednik birackog odbora,ostali clanovi i posmatraci nisu uopste reagovali i nastavili su sa istim postupcima.Ja sam onda napustio biracko mjesto i rekao da ne zelim ucestvovati u tome.

 

Nisam se nikom vise obratio tako da vas molim da mi pomognete i kazete sta da radim.Ja sam poprilicno mlad i nisam nikad prije bio na izborima tako da ne znam sta da radim u ovoj situaciji i kome da se obratim.

 

Izvinite ako sam temu postavio na pogresno mjesto.

 

unapred hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obratiti se općinskom ili kantonalnom izbornom povjerenstvu

pismeno ih izvjestiti o nepravilnostima na ? biračkim mjestu

koje su radili uz odobrenje suglasnost predsjednika biračkog odbora.

pismeno preporučeno i sa povratnicon.

o tome obavjestiti i predstavnike stranaka koje su sudjelovale na izborima.

 

zaokruživanjem više kandidata na jednom glasačkom listiću

isti je nevažeći .

na taj način su priskrbili pobjedu stranci koju favoriziraju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa u ovom slucaju nije nevazeci jer je bilo moguce izabrati onoliko kandidata koliko hocete u okviru jedne politicke stranke.Oni su dakle tim radnjama vrsili samo favoriziranje odredjenih kandidata unutar te stranke.Dakle uticali su na rezultat samo u okviru te stranke.

 

Ali sve u svemu opet se to moze okarakterisati kao izborna prevara.Toje nepostivanje odluke biraca i odakle njima pravo da nesto zaokruzuju umjesto nekoga.To sve jasno pise u zakonu.

 

Ne znam zaista sam u dilemi da li da ista prijavljujem.Da li bih ja mogao imati nekakvih problema jer to sto su oni radili su definitivno krivicna djela.Da li je mozda jednostavnije da to samo pustim i da se nemam posla s tim kriminalcima i blago receno primitivcima.Korupcija vlada na svim nivoima i u gotovo svim institucijama bojim se da bih mprijavljivanjem mogaoimati samo jos dodatnih problema.

 

 

 

Hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija