Jump to content

vježbenik u Uredu pučkoga proavobranitelja


fro

Preporučene objave

the_k je napisao:

Dobio i ja poziv.

No, obzirom da su javili tocno 5 dana prije, da ima puno za ucit, da pretpostavljam kako ima puno kandidata i da pise kako ce oni to odmah provjerit i provesti razgovore - nekako mi je sumnjivo. Ne znam isplati li se ucit/dolazit ako sve obave u jednom danu forme radi.

 

 

kolega, nema ništa sumnivo u tome.

većina natječaja (barem u državnoj službi) je takva da se pisani ispit i uemni intervju održava isti dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Snape je napisao:

Jednostavno ne mogu presutjeti.Ok je imati spagu,ok je iskoristiti spagu, ok je zaposliti nekog preko spage, jbg zivot nije pravedan, ali za strucnog suradnika za projekte kod puckog pravobranitelja postaviti diplomiranog filozofa i antropologa!??!Bez rijeci sam.

zasto je to cudno? u odjelu za dokumentaciju su zaposlili profesoricu geografije... :-D
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da je sramota. Ovo ljeto me zvala savjetnica iz Zavoda da HZZ traži pripravnike - stručne savjetnike pravne ili pravu odgovarajuće struke (?!!??) u Odsjeku za praćenje provedbe projekata te u Odsjeku za kontrolu kvalitete dokumenata, da bih neki dan dobila rješenje da su primjljeni DIPL. KROATOLOG I FILOZOF te dipl psoholog i dipl. ARHEOLOG.

 

Valjda je arheolog nužno potreban da radi na iskopinama vrlog Zavoda, a filozof da imaju i nekoga stručnog za filozofiranje kad savjetuju jadne nezaposlene ljude.. on će najbolje znati sprovesti kontrolu dokumenata.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nyke je napisao:

 

Ja više ne šaljem molbe državnim firmama. Nakon što sam "off the record" popričao sa gradonačelnikom saznao sam da na zadnjih X natječaja HZZ,HZMO itd. ravnatelji već imaju "spremne" ljude ili već rade(!) unatoč tome što natječaji traju još 10-ak dana. Da ne govorim o gradovima gdje su umreženi gradonačelnik, privatnici, općina i policija, a to su većinom SVI. Jadno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bollocks je napisao:

Snape je napisao:

Jednostavno ne mogu presutjeti.Ok je imati spagu,ok je iskoristiti spagu, ok je zaposliti nekog preko spage, jbg zivot nije pravedan, ali za strucnog suradnika za projekte kod puckog pravobranitelja postaviti diplomiranog filozofa i antropologa!??!Bez rijeci sam.

zasto je to cudno? u odjelu za dokumentaciju su zaposlili profesoricu geografije... :-D

 

 

da nije

:place:

bilo bi

:smijeh:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zapravo ispada da je sad kad postoji obveza raspisivanja javnog natječaja još i gore. Jer trošiš lovu na slanje molbi, nadaš se, proučavaš malo zakone koji bi trebali biti na testiranju, engleski, a onda još i ne dobiješ poziv na testiranje.

NO ne znam čak jel gore ako ga i dobiješ pa objektivno "rasturiš" jer nama je ipak lakše proučiti potrebne zakone i bolje riješiti "stručan" dio, dobiješ krila, jer super si riješio i engleski i informatički dio... i onda pljuska!

Vraćanje u realnost.

Natječaj je ili poništen, ili je namješten. (Ovdje govorim za te puste zavode iako sam na popisu za jedno dolje navedeno mjesto vidjela osobu koja je 100% imala vezu, a njen se brat hvalio time. i nije imala najveći broj bodova, a dobila je posao.. ona nije pravnik, ali je na tom skupnom popisu za sva radna mjesta koja su bila na određenom natječaju.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ps. Da ne bi bilo nesporazuma, još jednom napominjem da ne mislim da su svi natječaji namješteni (bar se nadam da nisu jer i dalje planiram slati molbe) i iskrene čestitke svima koji su pošteno dobili posao.

I kad je bila rasprava o (ne)poštenju na natječaju za sudačke odnosno državnoodvjetničke vježbenike mogu samo reći da je taj natječaj u odnosu na sve ostale "Bog Bogova" .. na koliko samo natječaja na koja sam se javila nisam dobila ni rješenje, kamoli da sam bila pozvana na testiranje :(

I cijelo vrijeme mozgam kako da to promijenim, što da napravim. Taman i da nešto mislim napraviti svi me razuvjeravaju.. "Zapamtiti će te pa nikad nećeš dobiti posao!"..

A šutnjom kao hoću?

"Možda, al šanse su veće."

 

Da najveće su šanse kad plivaš s većinom u jatu :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Da ne otvaram novu temu, probat ću ovdje pitati. Vidim da su na webu pučkog pravobranitelja objavili poziv na testiranje (za natječaj od 13.04.2012.). Ja nisam dobila nikakv poziv mailom niti kako drugačije (piše da će kandidati biti obaviješteni) iako ispunjavam formalne uvjete pa me zanima je li netko već dobio poziv? Čisto da znam da li da čekam... Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija