Jump to content

pomoć


zmigi

Preporučene objave

Molim hitno ako neko zna da pomogne mom frendu ,HRVI, dragovoljac, u mirovini ;Prije 15 dana supruga je uzela 3 malodobne djece i otišla u Sigurnu kuću pod ;IZREKOM: da ju je psihički matletirao, što nije ni upola točno na socijalu znaju gdje je ali neće reći takav je zakon .E dali NEKO MOLIM ZNA kako da on samo vidi svoju djecu i da zna dali im nešto treba ,jer čovjek je izvan sebe i sami znate da vam neko uzme djecu a vi nemožete do njih

HITNO molim bilo kakvu pravnu pomoć ili broj telefona na koji se može nešto saznat i gdje jer čovjek je izvan sebe .

Unaprijed hvala svima koji pomognu na bilo koji način tj, informaciju . :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se nismo razumjeli i to je vaša pretpostavka da nije točno ;Rekao sam da je za mog prijatelja i zamolio da se javi neko ko zna ili je imao takvu situaciju .

A Vi ako ne vjerujete to što je napisano i mislite da nije točno molim da ne odgovarate na takve teme jer su jako osjetljive , a svoje mišljenje koje je koliko vidim iz citata vaše i ne vjerujete u to molim da ne odgovarate na njih.

Ako vam je dosadno i nemate drugog posla nego da nagađate i osuđujeta covjeka unaprijed kao Hrvatski branitelj neide vama na čast

Pozdrav :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada dođe do obiteljskog nasilja ,i kada to postane učestalo socijalna služba dužna je intervenirati i maknuti žrtvu ili više njih na sigurno mjesto ,koje bi trebalo biti tajno za onog koji je uzrok nasilja.Zbog toga ,jedini mjerodavni su službenici socijane i njima bi se trebalo obratiti.Tu je moralo biti svašta kad su oni reagirali,jer iz slučaja koji mi je dobro poznat puno im je trebalo.Supruga je doslovice bila žigosana kao goveda na divljem zapadu,pa kad su novinari na veliko pisali,tek onda je socijalna reagirala.U međuvremenu a to je trajalo oko godinu dana,žena je bila na tajnom mjestu a muž je u međuvremenu umro.Vratila se dostojno ga sahranila,i neki dan na dan mrtvih sretoh je na njegovom grobu gdje pali lampion i moli se za njegovu dušu,upali i ja jedan za staro prijateljstvo dok je još bio čovjek.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U obitelji nikada nije bilo niti prijava od policije niti socijalne službe da je on nju matletirao na bilo koji način .

Ljudi ja stvarno znam da postoji puno slučajeva obiteljskog nasilja ali u ovom slučaju je to u potpunosti netočno .

GOSPOĐA je zmija koja hoće mu sve oduzet i imovinu i djecu kuću zato što boluje od ptsp-a , i misli da može zbog njegove bolesti ga ;izmust; i naći nekog mlađeg ? Evo to je cijela istina Po tome svi koji smo oboljeli od ptsp-a smo zlostavljači , pa daj se malo zapitajte o tome ,ako cemo jedni druge osuđivat a neznamo pravu istinu onda je bolje da ne raspravljano na ovom forumu

HVALA :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmigi je napisao:

U obitelji nikada nije bilo niti prijava od policije niti socijalne službe da je on nju matletirao na bilo koji način .

Ljudi ja stvarno znam da postoji puno slučajeva obiteljskog nasilja ali u ovom slučaju je to u potpunosti netočno .

GOSPOĐA je zmija koja hoće mu sve oduzet i imovinu i djecu kuću zato što boluje od ptsp-a , i misli da može zbog njegove bolesti ga ;izmust; i naći nekog mlađeg ? Evo to je cijela istina Po tome svi koji smo oboljeli od ptsp-a smo zlostavljači , pa daj se malo zapitajte o tome ,ako cemo jedni druge osuđivat a neznamo pravu istinu onda je bolje da ne raspravljano na ovom forumu

HVALA :palacdolje:

 

 

hmm a kak ti u biti znaš u kakvom oni braku žive...držiš sviječu.

 

često za prvog susjeda kojeg poznamo 10-15g. iznenada saznamo da je zlostavljać,peder ili pedofil.

 

čudna mi je tvoja priča...toliko se zalažeš za tog tipa,mada sumnjam da znaš sve potankosti iz tog braka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zmigi je napisao:

U obitelji nikada nije bilo niti prijava od policije niti socijalne službe da je on nju matletirao na bilo koji način .

Ljudi ja stvarno znam da postoji puno slučajeva obiteljskog nasilja ali u ovom slučaju je to u potpunosti netočno .

GOSPOĐA je zmija koja hoće mu sve oduzet i imovinu i djecu kuću zato što boluje od ptsp-a , i misli da može zbog njegove bolesti ga ;izmust; i naći nekog mlađeg ? Evo to je cijela istina Po tome svi koji smo oboljeli od ptsp-a smo zlostavljači , pa daj se malo zapitajte o tome ,ako cemo jedni druge osuđivat a neznamo pravu istinu onda je bolje da ne raspravljano na ovom forumu

HVALA :palacdolje:

 

 

aj šta glumiš prestavljaš se lažno a u stvari to si ti , ona želi naći nekog mlađeg e stvarno si pukao žena sa troje djece taman joj se traži neko mlađi, ja te razumijem puknemo mi svi neko manje neko više ali kad se takve stvari dešavaju onda stvarno treba naći psihijatra da pomogne a ne samo da napiše papir, pukao sam i ja na neki svoj naćin ali se ne iskaljujem na ženi ili djeci nego tražim pomoć.nemoj se vaditi da si branitelj i da si HRVI to ti ne daje prava da maltetiraš drugog to je na sramotu a ne na čast branitelja znaći to što sam branitelj ne daje mi prava da se iživljavam na nekome i fino ti savjetujem da potražiš pomoć psihijatra ili ako već hoćeš tako posavjetuj prijatelja da potraži pomoć psihijatra i usput da ti kažem te Gospođe koje traže mlađeg ne vode djecu sa sobom nego ih ostavljaju suprugu baš se nedavno to desilo nedavno rođaku moje žene nisu joj trebala djeca ostavila je dvoje djece njemu a ona popušila kod mlađeg ovaj je napumpao i ostavio pa evo sad je nigdje niko i ništa a imala je sve

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne zelim se upuštat u takve polemike ,mislim da sam dovoljno jasan i precizan u svojim pitanjima tako da više ne zelim ulazit u diskusije sa osobama koje zaključuju bezveze . sve što je napisano prije je točno i ne želim više raspravljat o tome sa osobama koje nisu kompetentne za to i zaključuju to na svoj način. Najvažnije mi je da pomognem prijatelju koji je žrtva svega ovog, Lijepi pozdrav svima a posebno vama koji znate i zaključujete unaprijed o čemu je riječ a NEZNATE.

Zaboravite ovu temu jer vidim da raskol i nepovjerenje vlada ovim forumom tj, nekih osoba kojima je dosadno i neznaju tj, nemaju pojma o čemu je riječ.

Nažalost ova sloga i povjerenje je narušeno između nas i bojim se da će biti još gore.

SA ovim citatom se odjavljujem sa ovog foruma i prepuštam vidovnjacima da zaključuju o čemu je riječ?

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zmigi, mislim da je ovo pitanje prikladnije za podforum "Obiteljsko pravo", međutim s obzirom da obje strane vjerojatno imaju svoju priču o možebitnom nasilju u obitelji (svaka medalja ima dvije strane) pokušajte pročitati ove zakone glede konkretnog slučaja na sljedećem linku (tu imate gotovo sve što vas zanima):

 

http://www.sigurnakucaistra.hr/zakoni.html

 

Zakoni su u PDF formatu (marate imati nekakav program za čitanje teksta u PDF-u).

 

Ako nemate, program možete skinuti ovdje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nastojat ću bit vrlo kratak!

Ako je bilo nasilja u obitelji,morala je postupati policja,kao i Centar za socijalnu skrb,obavjesni razgovori,liječnićke dokumentacije,ako je bilo alkohola,tuče(zadržavanje) okrivljene osobe..... itd itd...

Mislim osobno da u obitelji već duže vrijeme nešto ne štima.

Kao drugo mišljenja sam da je zakazao Centar za psihosocijalnu pomoć branitelja (ako su znali za slučaj,odnosno trzavica u obitelji)

Kao treče osobno znam kolegu gdije je supruga otišla i napustila dijecu (3) i radi kao konobarica,dok su dijeca kod oca,ali je Županijski Sud odredio da supruga plača alimentaciju za dijecu.Međutim,prijavljeni dohodak je jedno,a primanje ostatka novca,plače je drugo.

 

Gospodin Mrljavac Vam je dao dobru smjernicu,samo malo truda,čitanja Zakona i to je to....

 

Gore navedenom kolegi savjet! Nastoj zadržat obitelj ,osobito dijecu,da te poštuju,a osobito ti njih ako su u školama,fakultetima.

Danas - sutra priznali te - nepriznali, nije bitno ali si dao svoj dio kolača max.

E... ako si kriv,a to dijeca znaju bolje od suda,e onda ...

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ,svemirac,

 

Mislim da ste bez razloga navalili na zmigija.

 

Prvo, zlostavljači baš ne traže savjete ovdje.

 

Iskustva izmanipuliranih očeva pokazuju slijedeće:

 

Žena koja pokupi djecu i ode u sigurnu kuću, a da prije nije bilo intervencija policije, CZSS i da susjedi i poznanici ne prepoznaju supruga kao zlostavljača, sigurno nešto skriva. Najčešće je upravo ona zlostavljačica i manipulatorica, pa ovakvim činom želi sebi osigurati status žrtve.

 

Ženi koja je stvarno zlostavljana , sigurna kuća je najčešće posljednja opcija, nakon što su sve druge institucije iznevjerile.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

JPJ,svemirac,

 

Mislim da ste bez razloga navalili na zmigija.

 

Prvo, zlostavljači baš ne traže savjete ovdje.

 

Iskustva izmanipuliranih očeva pokazuju slijedeće:

 

Žena koja pokupi djecu i ode u sigurnu kuću, a da prije nije bilo intervencija policije, CZSS i da susjedi i poznanici ne prepoznaju supruga kao zlostavljača, sigurno nešto skriva. Najčešće je upravo ona zlostavljačica i manipulatorica, pa ovakvim činom želi sebi osigurati status žrtve.

 

Ženi koja je stvarno zlostavljana , sigurna kuća je najčešće posljednja opcija, nakon što su sve druge institucije iznevjerile.

 

:kavica:

 

felixx samo si jednu stvar predvidio , u sigurnu kuću se neide ako prije toga nije bilo prijava policiji za zlostavljanje , misliš da samo tako neko može iz đira ušetati u sigurnu kuću, čovjek nije rekao sve ( istinu ) nego što mu paše, uostalom ne želim se više stime zamarati ja sam samo iznio svoje mišljenje i žao mi je što se još jedna porodica raspala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JPJ,

 

da išta znaš o ovoj temi , spoznao bi koju si glupost napisao.

 

Prvo želim reći da o ovom konkretnom slučaju ne znam ništa, samo zaključujem na osnovi indicija. I da, naravno da je obiteljsko nasilje ozbiljan društveni problem, i prema nasilnim osobama ne treba biti tolerancije.

 

U sigurnu kuću se uglavnom ulazi 'preko veze', bez obzira radi li se o stvarno zlostavljanoj ženi, onoj koja je nasilna kao i njen suprug, ili onoj koja glumi žrtvu.

Prijavu policiji feministkinje slože naknadno.

Sigurne kuće su između ostalog i sredstva za pranje novca feminističkih udruga - otuda sva ta tajnovitost.

 

 

Preporučujem za edukaciju knjigu Erin Pizzey, žene koja je osnovala prvu u svijetu sigurnu kuću za žene žrtve obiteljskog nasilja, u Chiswicku, Britanija.Dakle, žena sigurno zna o čemu piše.

Knjiga se zove "Prone to Violence".

 

Evo citata:

 

'Of the first 100 women who entered Chiswick, Pizzey found that over 60 percent were as violent or more violent than the men they were fleeing. In short, a significant percentage of the women were also batterers or otherwise active participants in the violence.'

 

 

Dakle, za početak, kada nešto tvrdiš, bilo bi dobro da imaš kakav argument.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaka čast felix pa pameten čovjek i sam zna na koji se način peru novci u sig-kućama , jedino jpj ; ili kako već čovjek nije niti upoznat nego zaključuje po svome . Hvala i rekao sam da o ovoj temi više neću raspravljati dok god ima gore navedenih tipova koji nemaju pojma ni o čemu Pozdrav i ne želim si dopustiti takvim osobama kao što je jpj da kontaktiram sa takvima koji zaključuju napamet. I zato molim da ovu temu više ne otvaramo a bosebno pozdravljam vas koji ste shvatili o čemu je riječ.jpj :palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija