Jump to content

Prodaja i odjava vozila po tko zna koji put


Warrior30

Preporučene objave

Budući su se zakoni mijenjali, a ja ne nalazim pravovaljanu informaciju, pitam ovdje.

Prodao sam auto kupcu x, kupac x je prodao auto meni. Kupac x je u PP Samobor, ja u Zagrebu. Registracije si poklanjamo.

 

Da li ja trebam odjaviti vozilo koje je on prodao meni (budući si ostavljamo registracije) da bih mogao prepisati vozilo na sebe? Ako ga moram odjaviti, moram li to učiniti u Samoboru ili mogu u Zagrebu?

 

Što će se desiti ako kupac x koji je kupio moj auto ne odjavi moj auto, tj. ne prepiše ga na sebe? Napravili smo si međusobne punomoći da ja mogu odjaviti njegov bivši auto i obratno.

 

Hvala i sorry ako je zbrčkano pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oba vozila se moraju odjaviti i istovremeno se opet registriraju.

 

Odjava se vrši u PP/PU u kojoj je vozilo i registrirano.

 

Vozilo može odjaviti novi kupac.

 

Onaj tko ne odjavi vozilo bivšem vlasniku će velikodušno prepustiti troškove premještanja vozila (pauka), troškove "dnevnih karata" zbog neplaćenog parkinga, svu odgovornost vlasnika vozila po pitanju Zakona o sigurnosti prometa na cestama, Zakona o obveznim osiguranjima u prometu i Zakona o obveznim odnosima.

 

O gubitku bonusa u slučaju prometnih nesreća neću ni pisati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Warrior30 je napisao:

Budući su se zakoni mijenjali, a ja ne nalazim pravovaljanu informaciju, pitam ovdje.

Prodao sam auto kupcu x, kupac x je prodao auto meni. Kupac x je u PP Samobor, ja u Zagrebu. Registracije si poklanjamo.

 

Da li ja trebam odjaviti vozilo koje je on prodao meni (budući si ostavljamo registracije) da bih mogao prepisati vozilo na sebe? Ako ga moram odjaviti, moram li to učiniti u Samoboru ili mogu u Zagrebu?

 

 

Vozila se ne moraju ponovno registrirati ako im registracija još vrijedi.

Pošto je to ista županija Zagreb i Samobor imaju iste ZG tablice, tablice mogu ostati na vozilima jedino što morate je platiti porez na kupoprodajni ugovor zavisno od cjene vozila porez se plaća 5 % i morate promjeniti prometne dozvole vozila jer se mjenjaju vlasnici vozila i morate u knjižice vozila upisati nove vlasnike.

 

Bez poreza koji morate prvog platiti ( 15 dana od sklapanja kupoprodajnog ugovora ) ovi ostali troškovi oko prenosa će vas doći oko 100 do 200 kn uzimajući u obzir da vozilima vrijedi registracija.

 

Sa punomoći bez kupoprodajnog ugovora može biti svega od kazni do drugih neugodnolsti koje bi vam se mogle desiti s obzirom da službeno vozilo koje vozi drugi vlasnik glasi na vas.

 

Najbolje vam je napraiviti kupoprodajni ugovor pa ste mirni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Warrior30 je napisao:

Sjećam se da je bilo priče da će se auti moći odjaviti u bilo kojoj PP/PU, a ne u onoj gdje je auto registriran pa sam mislio da je to već na snazi.

 

Nije još na snazi, možda bude ali za sada je još nije.

Ako je i ista županija a različita PP prodavatelja i kupca , vozilo se mora odjaviti u PP od koje na naslovnici prometne knjižice ima pečat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kompa je napisao:

Warrior30 je napisao:

Sjećam se da je bilo priče da će se auti moći odjaviti u bilo kojoj PP/PU, a ne u onoj gdje je auto registriran pa sam mislio da je to već na snazi.

 

Nije još na snazi, možda bude ali za sada je još nije.

Ako je i ista županija a različita PP prodavatelja i kupca , vozilo se mora odjaviti u PP od koje na naslovnici prometne knjižice ima pečat.

 

Je je na snazi je. Ja 09.12.2010. odjavio auto s Pulskim tablicam u PP Dugo Selo i sve košta oko 200,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Warrior30 je napisao:

Sjećam se da je bilo priče da će se auti moći odjaviti u bilo kojoj PP/PU, a ne u onoj gdje je auto registriran pa sam mislio da je to već na snazi.

 

Nije još na snazi, možda bude ali za sada je još nije.

Ako je i ista županija a različita PP prodavatelja i kupca , vozilo se mora odjaviti u PP od koje na naslovnici prometne knjižice ima pečat.

 

Je je na snazi je. Ja 09.12.2010. odjavio auto s Pulskim tablicam u PP Dugo Selo i sve košta oko 200,00 kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija