Jump to content

dopunsko osiguranje se ne ukida hrvi


perorama

Preporučene objave

PrEsVeTli je napisao:

Bez brige, drugostupanjsko rješenje o RVI sa sobom i kod doktora, tamo samo tutneš drugostupanjsko i podsjetiš ga (ako ne zna) da upiše šifru 65 i račun pošalje područnom HZZO. I to je to.

Neznam baš da bi to tako moglo biti, večina RVI kao i ja sam smo morali po isteku police OS. napraviti novu uz koje ide plačanje dop.osiguranja.Doduše ja sam to napravio krajem 10.mj i niko me nije upoznao na to pravo.Trebao bi neko sa sigurnošću to provijeriti i obavijestiti RVI-e na njihova prava. MRLJO,povijerenje se ukazuje tebi kao i uvijek jer vijerujem da imaš naj više iskustva od sviju nas za istražiti to pitanje.POZDRAV svima od freeda :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

freed je napisao:

PrEsVeTli je napisao:

Bez brige, drugostupanjsko rješenje o RVI sa sobom i kod doktora, tamo samo tutneš drugostupanjsko i podsjetiš ga (ako ne zna) da upiše šifru 65 i račun pošalje područnom HZZO. I to je to.

Neznam baš da bi to tako moglo biti, večina RVI kao i ja sam smo morali po isteku police OS. napraviti novu uz koje ide plačanje dop.osiguranja.Doduše ja sam to napravio krajem 10.mj i niko me nije upoznao na to pravo.Trebao bi neko sa sigurnošću to provijeriti i obavijestiti RVI-e na njihova prava. MRLJO,povijerenje se ukazuje tebi kao i uvijek jer vijerujem da imaš naj više iskustva od sviju nas za istražiti to pitanje.POZDRAV svima od freeda :palac:

 

Istina je samo što to kriju ka zmije noge, pa tko potpiše novi ugovor na godinu dana dopunsko osiguranje dobro za njih bar nešto da zarade na nama braniteljima, ali će morati uskoro javno iznijeti da je besplatno za invalide sve.

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neznata reć evo danas mi je stigla obavjest da produžim dopunsko uz plaćanje naravno,imam 20% trajno po psihi,mirovina opća. :misli:

i evo provjerio sam dakle ako imaš status HRVI u biti ništa bitno se ne mjenja,dakle kartica kao takva se ukida,ali prilikom odlaska na kontrole,doktoru taralala trebaš nositi riješenje statusu hrvi-a sa sobom i nikom ništa ne plaćate.Ako ste branitelj bez statusa hrvi,a imate najmanje 30% invalidnosti onda vam ploica i dalje ide uz produženje tako da sumiram ako ste HRVI-nećete imat karticu ali uz rješenje imate besplatno lječenje.

i sad bi ja otvorio jednu staru temu a zašto onda na branljskim iskaznicama nije upisan status hrvi?i čemu sva ta gungula koja zdrkana država,niko ništa ne može jednostavno uvjek kompliciramo to je nevjerojatno......... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zng-a je napisao:

neznata reć evo danas mi je stigla obavjest da produžim dopunsko uz plaćanje naravno,imam 20% trajno po psihi,mirovina opća. :misli:

i evo provjerio sam dakle ako imaš status HRVI u biti ništa bitno se ne mjenja,dakle kartica kao takva se ukida,ali prilikom odlaska na kontrole,doktoru taralala trebaš nositi riješenje statusu hrvi-a sa sobom i nikom ništa ne plaćate.Ako ste branitelj bez statusa hrvi,a imate najmanje 30% invalidnosti onda vam ploica i dalje ide uz produženje tako da sumiram ako ste HRVI-nećete imat karticu ali uz rješenje imate besplatno lječenje...

 

 

Takoje dečki u pravu ste,ali ste zaboravili da vam to vrijedi za kronična oboljenja i za oboljenja psihe PTSP-a itd...a za ostalo zdravstveno stanje ne vrijedi ni HRV-i ako nije 90% ili više invalid.Besplatnu policu imaju davaoci krvi preko 30 davanja,Darivatelji organa nakon smrti,90% i 100% postotni invalidi itd...Svi ostali plačaju policu OS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takoje dečki u pravu ste,ali ste zaboravili da vam to vrijedi za kronična oboljenja i za oboljenja psihe PTSP-a itd...a za ostalo zdravstveno stanje ne vrijedi ni HRV-i ako nije 90% ili više invalid.Besplatnu policu imaju davaoci krvi preko 30 davanja,Darivatelji organa nakon smrti,90% i 100% postotni invalidi itd...Svi ostali plačaju policu OS.

 

Dobro! Ako je tako onda mi nije jasno sto je sa roditeljima poginulih branitelja? Po ovm (.. http://www.hvidra-zagreb.hr/images/stories/dokument/ParticipacijaHRVI.pdf ...)oni su oslobodjeni odnosno netrebaju dopunsko zdr.Sad me zanima dali se oni nalaze pod "svi ostali" ili su smjesteni u ovom "itd..."!?

KOnkretno!

Dali roditelji poginulih branitelja imaju pravo na besplatne zdravstvene usluge ili moraju imat dopunsko Z.O.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odnesi im taj dopis u HZZO i ako ažu da nemaš pravo inzistiraj neka nazovu onoga tko je potpisao raspis ili ih pitaj da ti daju ima i prezime (što su dužni učiniti) pa ćeš ti nazvati potpisnika i predstaviti gospodina/gospođu koja je (pred vama) rekla da se "posere na taj papir i onoga koji je to potpisao" To lijepo i nedvojbeno pojasniš onome na šalteru pa češ vidjeti da imaš pravo i na neke druge stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam bio u HZZO-u,radi provjere za dopunsko osiguranje,i odmah bi se htio ispričati onima kojima sam tvrdio da se nema na status HRV-i pravo..... SORRY ,ipak se ima pravo ,mada je gospođa na šalteru malo po.....la kao i njihov šef,sa objašnjenjem pa neče oni obaviještavat ko ima kakva prava i to je kao neki novi zakon...uglavnom otziđite i riješite si to što prije i imate pravo na povrat sredstava koja su uplaćena a nisu iskorištena za buduće razdoblje,od dana zahtijeva za raskid ugovora police vam vraćaju unaprijed uplačene financije...zato HITRO tamo

 

Generacija 63,imao si pravohttp://www.hvidra-zagreb.hr/images/stories/dokum

ent/ParticipacijaHRVI.pdf

 

isprintao sam i ponio im na uvid..

Znači dalje kod doktora sa riješenjem HRV-i,i oni koji nemaju RVI a imaju invalidnost od 30% branitelji ,imaju isto pravo.

NE PLAĆAJTE POLICE DOP. OS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da!

Jucer bio na HZMO raskinuti ugovor o dopunskom zdravstvenom za punicu(clana obitelji poginulih HB)potrebna je samo potvrda iz ureda drzavne uprave da je clan obitelji poginulog HB i kopija iste(znaci original samo na uvid)

SA istom tom potvrdom treba otic kod svojeg izabranog lijecnika da se uvede u sustav i da upisu sifru 56 da je oslobodjena od participacije.

Usputa sam pitao sto je potrebno za HRVI "odgovor" rijesenje o statusu hrvi netreba nosit na HZZO(ako nije ugovoreno dopunsko) vec samo svom izabranom lijecniku na uvid zbog pokrica dodjele sifre 56 oslobadjanja od part....

Jednom kad izabrani lijecnik zavede sifru vise nije potrebno nositi rijesenje o invalidnosti niti potvrde... jer to ostaje u sistemu do izmjene zakona ili eventualno stavljanja van snage ovog "naputka" http://www.hvidra-zagreb.hr/images/stories/dokument/ParticipacijaHRVI.pdf

Valja napomenuti da svi oni koji su jednokratno za cijelu godinu ili su uplatili unaprijed za nekoliko mjeseci, imaju pravo na povrat predplacenih sredstava od dana podnosenja zahtjeva za raskid ugovora odopunskom zdr. os.

Veseli i cili,zdravi i sretni mi bili!! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija