Jump to content

za Mrljavca ili esada


barun

Preporučene objave

TADIJA NAŽALOST NIJE U PRAVU.JA SAM TAKOĐER U MIROVINI OD PROŠLE GODINE I TAKOĐER SAM BIVŠI PRIPADNIK SPECIJALNE. PO NOVOM PRAVILNIKU OD PROŠLE GODINE (11 MJESEC) SAMO AKO IDEŠ IZ AKTIVNE SLUŽBE U MIROVINU DAJU TI 2 ČINA GORE.

PRVO SU MI ISTO DALI ČIN DESETNIKA JER NISAM IMAO DRUGOSTUPANJSKO (TRAJNO) PA SAM SE ŽALIO , SAD ČEKAM ODGOVOR. AKO ME ODBIJU MORAM IH TUŽIT JER KAD SAM ODLAZIO U 8 MJESECU U MIROVINU NA SNAZI JE BIO STARI PRAVILNIK A JA NISAM KRIV ŠTO SU DRŽALI MOJE RIJEŠENJE 5 MJESECI U LADICI.POZDRAV

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

mapa je napisao:

na HV se sigurno ne odnosi ta dodijela 2 čina gore, tu povlasticu ima samo MUP, kod MUP nema vojnika tamo su svi dočasnici i časnici

 

-ima tablica prevođenje policijskih zvanja u vojne činove i tu je sve jasno,

-a isto tako ima i pravilnik MUP-a po kojemu se dodjeluju policijska zvanja, tako da je i tu sve jasno, kako se i na osnovu čega policijskim službenicima dodjeluju policijska zvanja

 

a što se tiče povlastica , djelatnici MUP-a nikada nisu imali pravo na 525 kn po mjesecu provedenom u ratu, dok su djelatnici MORHA to imali ( barem su imali, kako je danas ne znam, ali znam da dejlatnici MUP-a to pravo nisu imali niti imaju )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se stobom u svezi 525 kn, ja sam otišo u mirovinu sa opčom nesposobnošču bez prava na tih 525 kn, 59 mjeseci gardijskih postrojbi, znači ne čuvanje granice sa Slovenijom, pa dobiti vojni čin ranga satnika za čuvanje kučice na granici, i to usporediti sa zapovjednikom satnije, to sigurno nije ista dužnost, slažem se za Specijalnu policiju oni su u rangu gardijskih brigada, s tim da je tih 525 kn jednokratno, a čin je dugotrajno kaj si MUP isplati več za godinu dana sa ta dva čina više gore

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem. Mnogi u HV nisu (niti će) ikad dobiti tih 525 kn, a o povećanju činova da ne govorim. Ipak ljudi su uzeli ono što im je ponuđeno. Nisu ni oni krivi, netko je to ''uštimao'' radi sebe pa su se i drugi okoristili. Tu svakako ne mislim da su se okoristili MUP-ovci na prvoj liniji. Oni su to zaslužili. Poštenja kod raspodjele novca nema. Nažalost, tko je jamio, jamio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija