Jump to content

isplati li se tužiti poslodavaca


Jazzz

Preporučene objave

Molim pomoć!

Radio sam kod poslodavca 4 god. Nije mi dao zadnje tri plaće kao ni otpremninu..Samoinicijativno me prijavio na minimalac to sam saznao po otkazu! Poslao sam zahtjev za zaštitu prava i istiće mi rok za podnošenje tužbe!

Ta firma je u dugovima, samo državi duguje 120.000,00kn pdva.

Zatvorio je sve svoje urede,dakle ne privređuje više.

Zanima me isplati li se uopče podnosti tužbu takvoj firmi?? Jasno mi je da ću bar imati satisfakciju na papiru al kolika je vjerojatnost da ću se naplatiti,a ne samo potrošiti na odvjetnika.. Rok mi je pon!!!

Hvala na pomoći.

 

Borna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jazz,

kad si dostavio poslodavcu ZZP? Nisi li možda zaboravio da po sonovi potraživanja plačće i otpremnine,potraživanje ne zasrtarjeva tri godine? Ako nisi na to zaboravio i ako ti istiću tri godine od dospjeća moraš tužioti. I nije to tako skupo (tužba cca 500-1000 kn). Možeš se sa odvjetnikom nagoditi. I nemožeš tak tgledat na stvar. On je dužan državi? Kak ti to znaš? Ne brini za državu, ona će se naplatiti.Brini za sebe i traži svoju lovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zastarjeva, jer ga tužim i za nezakonit otkaz. :-P:-D

Umanjio mi je plaču i prijavio na minimalac,a ja to nikada nisam potpisao, otkaz mi uručio jedan dan i rekao da više ne moram dolaziti na posao ( kriza tra la la). Nije bilo ni otkaznog roka, papiri neuredni, nisam dobio ni potvrdu o neisk. godišnjem odmoru..A on sada tvrdi da nije istina da sam tad primio otkaz,iako imam odjavu s mirov. i zdrav., imam potvrdu kada je primio zzp..

Ljudi malo se bojim tužiti ga, jer očito je spreman na borbu jer nije bio za nikakvu nagodb i obroč.otplatu, pa ne znam na koju kartu igra?? :-(:-?:-(

 

Sve je radio protuzakonito, davao lovu a ruke na kapaljku, nije plačao davanja zadnjih pola god, nije isplatio otpremninu, nisam imao otkaz. rok,papire nije dao kako je propiano zakonom i nije mi jasno kako se ne boji suda???? Kako se ne želi nagoditi?

S čim on raspolaže????? :-(:-( :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

felixx je napisao:

cigo1 je napisao:

Jazz,

Ne brini za državu, ona će se naplatiti.Brini za sebe i traži svoju lovu.

 

Cigo, sve to ima smisla samo ako firma ima stečajnu masu iz koje će se naplatiti.

To zapravo Jazzz pita.

:kavica:

 

Da, Felixx je u pravu! Gle, ja ne znam jel firma u stečaju.. On je zatvorio urede, otpustio ljude(nitko ga ne tuži),al ako mu je drzava blokirala racun, kako bi se ja isplatio??? Drzava je prva?

Banke, nabavljači? A on ne obavlja djelatnos pa ne privređuje?

Šta se događ ako sud presudi u moju korist?!! Pa to je d.O.o.nije važno sto on vozi audija, ide na skijanje ima privatno love..itd..

 

Hvala ljudi svima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jazz @ Felixx

dečki ja bi njega tužil,pa kaj bu ...bu. Mutan je več nek je Neraetva ovih dana. A voza se pila,daju se otkazi kak mu se digne,nne poštiva se ZOR ni u jednom članku, ne poštivju se porezni propisi i voza se "pila" po Šlamnigima....priajvi ga Inspektoratu za radne odnose, HZZO-u ;HZMO-u i javio se menbi na PM ak ga misliš tužit da mu "zabiberimo". :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cigo1 je napisao:

Jazz @ Felixx

dečki ja bi njega tužil,pa kaj bu ...bu. Mutan je več nek je Neraetva ovih dana. A voza se pila,daju se otkazi kak mu se digne,nne poštiva se ZOR ni u jednom članku, ne poštivju se porezni propisi i voza se "pila" po Šlamnigima....priajvi ga Inspektoratu za radne odnose, HZZO-u ;HZMO-u i javio se menbi na PM ak ga misliš tužit da mu "zabiberimo". :palac:[/quo

 

Pa evo ti PM ( Cekam odgovor) :)

THXXXXXXXXXXX :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Angazirao sam odvjetnika, sastaviti će tužbu..pa ćemo vidjeti..

Ne osječam se niti malo dobro sada ( doduše ne znam ni bili trebao) al šta je tu je. Nema povratka!!

Dakle potražujem novce (plače, go, otpremninu) te nedopuštenost otkaza!!

 

Hvala svima, Cigo1 tebi posebno!!

Nadam se da nisam pogriješio.. :-?:-(:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pao_Smarsa je napisao:

Puno sreće sa tužbom, prije godinu dana imao sam isto takvo iskustvo, ja poslodavca nisam tužio jer on ostao dužan i državi i bankama i nekim malo jačim firmama i nitko se dosada nije uspio naplatiti jer se nema iz čega.

Izvjesti nas o tijeku postupka.

 

 

Hvala ti!!!

Nisam siguran ni da ću se ja naplatiti.. :-(

Al nadam se da će se zakon promijeniti pa da poslodavci neće moći voziti BMW, skijati, kupovati nekretnine a neisplačivati plače...

J...ih d.O.o.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija