Jump to content

oduzimanje pokretne imovine


liver

Preporučene objave

e ovako, prije par mjeseci sam se napio sa frendom i isli doma iz grada i naisli na nekog starog yugića...

probali smo ga otvorit i bio je otkljucan, prijatelj je pustio rucnu i zaletili smo se u zid 5-10 metara dalje...

 

policija nas je nakon par dana pozvala , tamo smo priznali da smo to napravili... pitali ih sta sljedi i rekli "nemojte se nist sekirat, to ako dođe do suda dođe, ako ne ne"

 

i sad mi neki dan dode koverta sa suda u njoj optuzni prijedlog i presuda...

osuđeni smo krivima po clanku 221 st 1 i 4

 

 

u optuznom prijedlogu pise da smo nasilno usli u auto nakon sto smo tresli vrata (neznam jel to bitno pa sam napiso)

 

osuđeni smo na 2. mj zatvora/ 1 god uvjetne kazne

 

obojica prije nismo osuđivani i studenti smo

 

 

jel bi sad bilo pametno pisat kakvu žalbu i ako ne, zanima me za onu potvrdu o nekažnjavanju koja će mi trebat... na tu potvrdu nemogu vise nikad racunat ili nakon nekog vremena nam se to briše?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se ne žalite, presuda će biti pravomoćna i odmah po pravomoćnosti ćete moći izvaditi potvrdu da se protiv Vas ne vodi kazneni postupak (to je potvrda koja treba za zaposlenja u RH u državnim službama, dok potvrda da niste pravomoćno osuđeni treba samo za zaposlenje u inozemstvu ako Vas tamo to traže i možete je dobiti "čistu" 3 godine nakon isteka uvjeta).

 

Ako se žalite, onda ide sve u redovnu proceduru na suđenje.

Dok presuda ne bude pravomoćna tu potvrdu da se ne vodi postupak ne bi mogli izvaditi.

 

Kazna je realna s tim da može biti i manja, ali napominjem da Vam očito nisu stavili na teret oštećenje vozila (čl.222 Kaznenog zakona), pa ste i dobro prošli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala!

a za žalbu, jel bi mogo kak dogurat do zastare

iil se pozvat na ovo:

Beznačajno djelo

 

Članak 28.

 

Nema kaznenog djela iako su ostvarena njegova zakonska obilježja ako je djelo očito beznačajno s obzirom na način postupanja počinitelja, njegovu krivnju i nastupjelu posljedicu za zaštićeno dobro i pravni sustav.

 

 

izvini ako je glupo pitanje, al u pravo se razumijem isto ko i krađu motornih vozila.. nikako :zubo:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema tu beznačajnog djela.

 

beznačajno bi djelo bilo npr. da ste ušli u širom otvoreno vozilo i pomakli ga 3 metra.

 

Ipak Vi ste se s tim vozilom zabili u zid. Sreća da Vam nisu stavili na tereti i oštećenje tuđe stvari.

 

Na zastaru ne računajte. To je postala iznimna rijetkost u našem pravosuđu kad se govori o kaznenim djelima.

 

Za nju je potrebno 6 godina od dana počinjenja djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislim da bi trebalo uložiti žalbu.

barem na dio gdje se tvrdi da ste nasilno ušli u auto (sepet a ne auto)

te treba navesti da je auto bio otključan

znači da u auto nijste nasilu ušli.

na taj način moguče smanjenje kazne

a i odgovornosti ako vlasniksepeta bude tražio naknadu štete.

nakon presude vlasnik može postaviti zahtjev za naknadu štete ako to nije učinio tjekom postupka.

tada se da svašta natrpati pod štetu.

 

nije ista kazna za ulazk u otključan auto

ili provala (nasilan ulazak)i uništavanje bravic

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija