Jump to content

Bez veze do posla na sudu...?


anonimno

Preporučene objave

Evo me, ta sam! Dobila posao kao vježbenik zahvaljujući bodovnoj listi koja se u to doba poštivala (hvala ti Bože), ostala bez mjesta (a bila su dva slobodna) sudskog savjetnika na sudu na kojem sam još uvijek jedini vježbenik s položenim pravosudnim jer su primljena dvojica preko veze (što mi je eksplicitno rečeno na samom razgovoru) i izabrana za savjetnicu u DO (čekam konačnost) bez ikakve veze (i još jednom hvala).

 

Da li mogu tvrditi da bih isto uspjela da sam tražila posao u nekom većem mjestu - definitivno NE!

 

Ovo pišem samo iz razloga da kažem da ne treba gubiti nadu. Uvijek može biti sreće - a ja sam vam živi dokaz!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto, ima nade, ja sam dobila vježbeništvo bez ikakve veze, ali se nadovezujem na kolegicu gore da u većem mjestu se šanse za to poprilično smanjuju. Ne znam kako je sada, u moje vrijeme se poštivala lista, a što se tiče savjetništva, jako teško, i ja bih voljela da mi se javi netko tko je uspio bez imalo protekcije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...što je jako žalosno kad se uzme u obzir da bi jedini objektivni kriteriji, na stranu subjektivni dojam, trebale biti ocjene i vrijeme studiranja jer ako hoćemo kompjuterski objektivne kriterije, onda je to to. Ne znači da manji zbroj bodova čini čovjeka manje sposobnim za neki posao, ali kud ćeš objektivnije od brojaka. Kad vidim što se radi oko mene, uhvati me strah da neću poprimiti kolektivnu zarazu i jednog dana i sebe zateći da nekoga preporučam jer je jadnik, takvih i takvih okolnosti. Ček, što uopće govorim, ha ha ha , mislim da neću imati takve brige jer proporuke budu u prilici davati sve neka lica s pozicija, a nekako mi se ne čini da ću ja biti ta, pa ni u najdaljoj budućnosti. ukratko, teško je razlučiti što bi bilo fer pa bi onda bilo pošteno da se crno na bijelom definiraju i u praksi poštuju nekakvi kriteriji da se nakon razgovora za posao npr. vježbenika na sudu ne bi trebali pitati jesmo li se dovoljno puta i na dovoljno ljubazan način nasmiješili i je li bila baš ta odlučujuća pogreška reći da voliš plavu, a ne narančastu boju...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa, ne znam tko je imao ili nije imao vezu jer doista nisam upućen u te detalje... ali jedna moja kolegica je tražila posao 5 godina (nemojte da vas to obeshrabri) i napokon je dobila posao na sudu. Mislim, pa da je imala nekakve veze valjda bi taj posao uletio prije a ne nakon toliko godina javljanja na sve moguće i nemoguće natječaje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A možda je tek sada uhvatila vezu, bi ona i prije ali nije mogla...

Veza je često presudan kriterij ali dogodi se da zaista budu i primljeni oni kandidati koji bi objektivno odgovarali za takvo radno mjesto. Gleda se prosjek studiranja... Osobno se protivim tome... jer koja je razlika između npr. osobe A (studirala 6,8.godina) i osobe B (studirala 7.4).... kada osoba B, npr.. ne zna ni kartu u tramvaju poništiti.. i tako, ima mnogo toga....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa, ne znam tko je imao ili nije imao vezu jer doista nisam upućen u te detalje... ali jedna moja kolegica je tražila posao 5 godina (nemojte da vas to obeshrabri) i napokon je dobila posao na sudu. Mislim, pa da je imala nekakve veze valjda bi taj posao uletio prije a ne nakon toliko godina javljanja na sve moguće i nemoguće natječaje.

Ovo je makar ohrabrujuće...upravo sam očajna, tražim posao preko godinu dana-iz očaja potpišem ugovor na određeno kao sss na 6 mjeseci koji mi nisu produžili pa ponovo na zavod za zapošljavanje, stalno se javljam na natječaje i ništa... Sad su doneseni i novi poticaju na koje nemam pravo (a imala bih da sam sjedila kod kuće...).... Ako je 5 godina,samo da znam da ima kraja ovome jer mi je sve on-hold

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Posao bez veze gotovo da je nemoguće dobiti... ima tu i tamo nekih primjera, uglavnom po selima i manjim mjestima...

Mislim, nismo pali sa Marsa... svi sve znamo!!! ako još ima onih koji ne znaju, ubite se!!

Ono što me još uvijek može naživcirati (ni sama ne znam kako).. je taj cinizam i licemjerstvo koje svakodnevno gledamo na televiziji i po novinama, te spike o reformi pravosuđa, antikorupcijskim planovima i slično... pa to je samo zamaranje mozgova... sjašite... užas... Načini na koje se završavaju fakulteti i dobijaju poslovi je gore nego u Zimbabveju....

Učite Engleski jezik i bježite... naravno vi koji niste u onoj drugoj skupini...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda vježbenici i imaju neke šanse jer se traže ocjene s fakulteta, ali šta reći kad u obrazloženju odluke kojomse primaju dvije sudske savjetnice stoji da su primljene jer ispunjavaju uvjete iz natječaja - završen pravni fakultet i položen pravosudni ispit, (kao i svi ostali od 80 kandidata za to radno mjesto), bez rječi da su možda imale veće radno iskustvo ili su možda ostavile bolji dojam na razgovoru ili su zgodnije od drugih kolegica.

Završila sam faks u roku (4,5 g.) radila 2 godine kao odvjetnički vježbenik, položila pravosudni nakon godinu ipo vježbeničkog staža i nakon pripravništva dvi godine bezuspješno taržila i veze i posao, sa faksom i sa srednjom školom, dobrom voljom bivšeg šefa radila neke posliće u struci na ugovor o djelu, radila na svim mogućim izborima, 4 mjeseca čistila kancelarije, da bi mi nedavno pomogla žena-kolegica koja me vidila dva puta u životu, jer je čula dobro o meni, a trebala je zaposlit nekoga tko će joj radit i bojat se za svoje radno mjesto jer nema zaleđinu.

Radim u struci, ugovor na određeno, plaća solidna, a ja sam zadovoljna i više se ne javljam ni na oglse za sudske savjetnike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, strašno... Pravnici sa pravosudnim ispitom ne mogu naći posao??! Da se ubiješ.. Sudski savjetnici imaju plaće oko 4500 kn, svaka medicinska sestra sa dve noćne i jednom radnom nedjeljom ima preko pet tisuća.. Vozači tramvaja imaju preko pet tisuća.. da ne nabrajam... Pa da imaš i te 4500 milje, a ti ne možeš uopće dobiti posao!! A političarima puna usta pravne države i ulaganje u mlade, ambiciozne i obrazovane.. moš mislit! Strašno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje stanuješ, koliko je to udaljeno od suda, kako misliš putovati na posao, imaš auto, vozačku, što te zanima, koji ti je bračni status, pripremi se i na ogledavanja jesi li trudna, jesi li već zaposlena ili prijavljena na neke natječaje, jesi već bila negdje na sudu, u kojem statusu, znaš li kako izgleda vježbeništvo, što očekuješ od posla i to je po prilici to...

Sretno i sori na zbrkanosti, žurim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Interesantno je što ova tema nije uzela više maha. Ustvari kada malo bolje razmislimo, može se itekako izanalizirati zašto. Ne želim vas daviti svojim analizama, ali vjerujem da ćemo se svi složiti kako je bez veze dobiti posao u državnoj službi, sudu, kod boljeg odvjetnika gotovo nemoguće.

Jednostavno je pravilo kada se zaposlite da vas radni kolege samo pitaju "čiji si"... Treba i posebno spomenuti HEP, INU... Nevezano samo za pravnu struku, u ovim još uvijek državnim tvrtkama, posao dobiti??? bez veze??' Da li netko zna gdje ove dvije tvrtke objavljuju uopće natječaje?? a znamo da tu i tamo zapošljavaju ljude... od bravara, električara i sl.

 

I eto, svi šute... Lajemo po ovom forumu ali karavana ide dalje... Normalno je da je nepotizam normalan. Noramalno je da nam je kolega primljen preko veze jer mu je mama ta i ta... Vidite, to nije normalno..

 

Iz grada kojega sam... na Žup. i Općinskom sudu, tvrdim da nijedan sudski savjetnik, sudski vježbenik nije primljen bez VEZE..

 

Ovo su samo moje sumnje i viđenje, dokaza za to nemam pa ne želim spominjati o kojim se sudovima radi..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Ne želim vas daviti svojim analizama, ali vjerujem da ćemo se svi složiti kako je bez veze dobiti posao u državnoj službi, sudu, kod boljeg odvjetnika gotovo nemoguće.

 

 

Ovo su samo moje sumnje i viđenje, dokaza za to nemam pa ne želim spominjati o kojim se sudovima radi..

 

nećemo se složit jer u drž.službi - u koju idu i ministarstva - nije uvijek bitna veza. Dapače, u mnogima nije ni potrebna. U veliki broj ministarstava ljudi jednostavno ne žele radit, zbog preglupog posla i premale plaće

 

šta se odvjetnika tiče, radila sam u jednog jaaako dobrog, poprilično utjecajnog, uredno dobila posao preko komore, zajedno sa još dvoje kolega. Niti jedno od nas dodše nije ostalo do kraja, al to je već druga priča

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim, baš dobro da nisam derala guzu tolike godine na tom vašem faksu. Ja sam za to vrijeme stvorila family i par kids, ono čisto po naški mislim balkanikus primitivikus: žena kod kuće i to je to. Razvijaj demografiju,a ne diskusiju o nepotizmu na sudu, kojeg bdw. itako nema.Dobro, već sam počela valjati gluposti, ali stvarno suosječam s vama i ne samo to, prilično me takve stvari i deprimiraju. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moco je napisao:

Mislim, baš dobro da nisam derala guzu tolike godine na tom vašem faksu. Ja sam za to vrijeme stvorila family i par kids, ono čisto po naški mislim balkanikus primitivikus: žena kod kuće i to je to. Razvijaj demografiju,a ne diskusiju o nepotizmu na sudu, kojeg bdw. itako nema.Dobro, već sam počela valjati gluposti, ali stvarno suosječam s vama i ne samo to, prilično me takve stvari i deprimiraju. ;-)

 

Malo mi ovo nije jasno što si napisala, da nepotizma na sudovima nema??

 

Da, čuj, postoji nekoliko puteva kojima idemo, neko ode studirati, raditi, neko napravi obitelj... i tako je to... s obzirom da sam iz tvoga teksta shvatio da si kod kuće, zaključujem da nisi zaposlena, možda si na porodiljnom... Btw. o čega živite, gdje živite??'

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"""""[nećemo se složit jer u drž.službi - u koju idu i ministarstva - nije uvijek bitna veza. Dapače, u mnogima nije ni potrebna. U veliki broj ministarstava ljudi jednostavno ne žele radit, zbog preglupog posla i premale plaće""

 

Negacija "ne" se piše odvojeno..

 

S obzirom da tvrdite kako veza nije potrebna za ministarstva, budite tako ljubazni pa nam ubuduće objavite te famozne natječaje, predlažem na ovoj stranica, vjerujem da uredništvo neće imati ništa protiv. Usput, ne živimo svi u Zagrebu, nije život samo iz perspektive Zagreba i ne možemo svi doseliti u Zagreb.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

misliš kao NE ĆEMO - u mene se definitivno tako ne piše :-) ja takav pravopis nisam učila

 

ja govorim o Zagrebu, a natječaji se objavljuju u narodnim novinama

da, znam i ja da nećeš tako lako ući u državnu službu recimo u Zadru, gdje traže 1 vježbenika u godinu dana

ja čisto govorim da NISU svi natječaji za rad u državnoj službi namješteni.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se sa kolegicom, nisu svi natječaji namješteni.. ali oko 97% jesu!! Pa nećemo se sada hvatati za kapljice vode...

 

Vrlo dobro se zna što je prosjek i ustaljena praksa primanja vježbenika... to što sada tu i tamo netko uleti na neko mjesto redovnim putem, ne možemo govoriti kako smo pravna država. Dala si primjer iz Zadra, ili evo ti primjer.. u ukupno 5. slavonskih županija, gdje živi milijun ljudi, prebroj ukupno koliko se je vježbenika tražilo u zadnjih godinu dana u drža. službama i sudovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta da ti kažem, ja sam se preselila u zagreb

dakle, sve ti je jasno :-):-)

je napisao:

Slažem se sa kolegicom, nisu svi natječaji namješteni.. ali oko 97% jesu!! Pa nećemo se sada hvatati za kapljice vode...

 

Vrlo dobro se zna što je prosjek i ustaljena praksa primanja vježbenika... to što sada tu i tamo netko uleti na neko mjesto redovnim putem, ne možemo govoriti kako smo pravna država. Dala si primjer iz Zadra, ili evo ti primjer.. u ukupno 5. slavonskih županija, gdje živi milijun ljudi, prebroj ukupno koliko se je vježbenika tražilo u zadnjih godinu dana u drža. službama i sudovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..... prebroj ukupno koliko se je vježbenika tražilo u zadnjih godinu dana u drža. službama i sudovima...

 

samo da se nakratko ubacim sa jednom opaskom..

 

racunajte da u pravosuđu (sudovi, do) i ne moze svake godine biti natjecaja, jer vjezbenički traje 2 godine..pa jos + 6 mjeseci nakon polozenog pravosudnog..

kako je broj vježbeničkih mjesta određen sistematizacijom Ministarstva pravosuđa onda se novi natječaj može objaviti tek istekom vježbeništva prethodnika..

i tako vam to ispadne svake 2,5 godine ...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Točno Xara... Međutim, idemo izbrojati sve općinske sudove, županijske (mislim da župa.sudovi više neće ni primati vježbenike), sve odvjetničke urede, državnu upravu!! u pet županija, slavonskih konkretno...

Gotovo da svi odvjetnici imaju vježbenika... u Osijeku ih ima oko stotinjak... Ne sjećam se nijednog natječaja... Uglavnom, samo si djecu prebacuju, kolega kolegi... Ili sinovi ravnatelja raznih državnih uprava, upadaju u sudove.. ovo je konkretan primjer... a opet, ne možemo svi u Zagreb...

Ne znam što ću više.... Samo želim pošteno i stručno da radim svoj posao uz neku plaću...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kolega je očito primio poziv za razgovor na sudu. Danas smo ga svi primili...

Zanimljivo pitanje kolega.. još niste ni razgovor obavili a već pitate kada bi ste potpisali Ugoor o radu. Hajde, podijelite detalje sa nama, odnosno uštedite nam troškove puta do sudova.

Mislim da će ići brzo, prije godišnjih odmora..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Slažem se s vama i za te poticaje i za puno toga po čemu ja nikada neću naći posao...Nemam vezu, tata mi nije bio branitelj (prednost kod državnih službi),nemam poticaje pa neću ni u privatnike iako kod jednog radim sa sss i ugovorom na određeno... a živim u županiji gdje su natječaji tako rijetki a sa faksa izlaze čete mladih nadobudnih pravnika... Kad im samo vidim onaj sjaj nazvan nada u očima! Trebalo bi osnovati posebnu udrugu samo za nezaposlene pravnike sa osposobljenom psihološkom pomoći... ja sam postala i sarkastična i cinična i užasno ogorčena osoba kada je u pitanju posao...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, da... Radi se o najjednostavnijem Zakonu tržišta rada.

Privreda, gospodarstvo općenito je loše u ovoj zemlji. O proizvodnji, ulaganjima i slično da i ne govorimo. Da bi se neka država u privrednom smislu razvijala, ta ista država sa svojim aparatom mora da stvori uvjete, pravne uvjete...

Da ne ulazim u taj aspekt.... dipl.pravnika je očito previše..

Fakulteti iz godine u godinu izbacuju podjednak broj pravnika.. čak znaju i povečavati kvote... Da mladi mogu sa SSS. naći posao i da su relativno zadovoljni sa plaćom, poslom i sl.. mnogi ne bi išli studirati... i tu se stvara taj višak! Fakulteti bi trebali prepoloviti upisne kvote... na nekoliko godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema nikakvog tržišta rada. Posla ima, ali samo za one koji žele nositi kave principalima za minimalac ili besplatno, a poslovi koji na nešto liče (uključujući sud, velike banke, osiguranja, koncerne i sl.) dobijaju oni sa rodbinskim zaleđem i po nikakvom drugom ključu. Uopće nije bitno imaš li iskustva, ocjene, čak ni pravosudni. Bitno je kako se prezivaš i s kim si (biološki) povezan. Čisti feudalizam. Da bi skorojevićko kvaziplemstvo to ostalo generacijama, moraju se dobri poslovi dijeliti njihovim potomcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vauuu... ja sam pisao onaj tekst o "tržištu rada"... ali nakon ovoga, definitivno se nadovezujem na ovaj članak "feudalizam"...

 

I kažem, sve je to narod birao... nisu oni pali sa Marsa. A to što je narod (generalno govoreći) dozvolio da ih se prevari, e sada plaćajte cijenu. Nažalost i ja spadam u skupinu nezaposlenih, sve sam davno unaprijed vidio ali kao pojedinac i pripadnik uvijek onih koji drugačije misle, nisam mogao ništa učiniti.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da,narod je birao a mi mladi patimo! Mislim, da nema puno smisla kriviti politiku jer je ovo sve toliko postalo uobičajeno da se to više ne može promijeniti nikakvim izborima(jedino da se rode neki potpuno novi ljudi sa novim mentalnim sklopovima),,, Bilo koja vlast dođe-opet svi znamo principe po kojima se dolazi do posla!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što rekoh - feudalizam. A u feudalizmu ne postoje izbori, već samo smjena moćnika. U konkretnom slučaju nastalih prvotnom akumulacijom kapitala koja se za pojedine obitelji provodila u dvije faze: direktorskom pljačkom firmi u socijalizmu dok su pošteni ljudi radili ili ratnoprofiterskom pljačkom kasnije dok su pošteni ljudi ratovali. Kad su dotični pretci stekli imetak za svoje obitelji, legalizirali su ga i upotrijebili kao sredstvo moći za osiguranje (između ostalog i poslovne) budućnosti svog relativno inertnog potomstva. Stoga individualna sposobnost nije kod nas od nikakve važnosti jer bi uzburkala ovaj izokrenuti sustav vrijednosti utemeljen od strane pljačkaških klanova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, radnici i seljaci su ratovali i ginuli za novokomponovane moćnike dok su oni u pozadini ratovali sa tvrtkama ..

Onda su to nazvali kapitalizam pretočen u privatizaciju i pretvorbu i uvjerili narod da to tako mora biti, da je to za boljitak Hrvatske. Ako je netko nešto i prigovorio onda su rekli da ti radiš protiv Hrvatske, da si petokolonaš, a to je bilo vrlo opasno, jer si zbog toga mogao izgubiti i glavu.

Ali, ipak tvrdim, sve je to narod birao!! Kriv je što nije vidio. Danas kažem, tko ne zna, neće nikada ni saznati!

Danas smo u 2006. godini, o čemu pričamo... vlak je davno prošao... a sada možemo uhvatiti samo parnu lokomotivu, i to možda...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

;-) Halo kolegice, naravno i vama levatima pozdrav..

Raspisani su natječaji za nekoliko vježbenika na općinskim sudovima u lijepoj našoj... Ono što je interesantno, kao i uvijek naravno... a tko će biti primljen... pa živi bili pa vidjeli..

Imate pravo i na malu anketu:

Tko će biti primljen na radno mjesto sud.vježbenika u Općinski sud u Osijeku?

a) zlatno djetešce ?

b) pozlaćeno djetešce?

c) ima zlatnu dušu?

d) hdz će izgubiti izbore, ali hajdemo pojačati redove?

e) hdz neće izgubiti izbore, ali hajdemo pojačati redove?

f) kažu da je bio najbolji student, ali samo kažu?

g) ah, ma njegovi starci su oni, znaš!?

h) hebote, ja ću biti primljena!!!

i) ne moram ni ja biti primljena, ali samo da ne bude ni ona kučk...a

j) razvedena gospođa Šarić, Velicki- možda se želi pomladiti pa opet da bude vježbenica, trebali bi joj dati šansu..

k) možda od B. Iv. bude žena primljena za vježbenicu. mislimo na ovu novu..

l) ovaj zadnji odgovor je za one najveće budale koje smatraju da imaju ikakvu šansu, onako pošteno... tko zna, možda i nije sve tako crno kako svi pričaju.. buuu :rigoleto: ne,ne,... još je gore...

 

Poštavi kolege.... smijete pogađati samo jedanput, točan odgovor se nagrađuje na taj način...da ste spoznali umjetnost primanja vježbenika na vrle nam sudove, da ste sazreli.. i da ste izgubili svaku nadu..

 

E da, hoćete da otvorimo temu na koji način se primaju sudski savjetnici??!! vjerujte mi da je to još zanimljivije.. za nijh u 85% slučajeva, uopće ni ne raspisuju natječaje..... pozdrav...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čitam ja to vaše......i pazi sad - mislim da nadmašujem sve navedeno.....naime, ja sam završila dva fakulteta, na oba bila jedna od najboljih i apslolvent sam na trećem....nikad nisam uspjela naći posao ni u jednoj od struka i sada radim već treći posao u kojem imam probni rok bez prijave, na posao odlazim biciklom jer uz plaćanje fakulteta od 3000kn plaće na starim radnim mjestima, nisam mogla brinuti i o autu...svi mi se smiju, mala okolina pa slušam "Vidiš ti našu ------! Tolike škole za ništa, a već toliko godina..."...30 btw. Kako da vas tješim onda kad ni sama nemam više snage....ni med cvetjem ni pravice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radila kod odvjetnika, položila pravosudni, upisala poslijediplomski, sve samo da dođem raditi na sud kao sudski svjetnik ( jer kao vježbenik nisam bila primljena niti na jedan sud na koji sam se prijavila). I sada, uopće ne postoje oglasi za sudske savjetnike u bližoj okolici Zagreba. Tako da sam konačno shvatila ( a kaže IQ test da sam natprosječno pametna) da na sud NE MOŽE DOĆI NITKO TKO NEMA DEBELU VEZU, i točka. Sada se polako počinjem miriti s tom činjenicom, ali eto upisala sam pravo jer sam naivno mislila da ću jednom biti sudac, a kad ono - probudim se u Hrvatskoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hej, evo me malo...

 

Drage kolegice, i to je sve što ćete reći?

"bez veze se ne može dobiti posao"...

Mnogo puta sam na ovom forumu pisao, otvarao, poticao ovakve teme. Jedna je upravo ova.

Jednostavno sam htio malo oživiti tu temu, odnosno svakodnevna događanja na tim natječajima.

Više se ne radi o "vezi" već o kaznenim djelima.

To je razlika.

Da tebi kolegice kažem da suds. savjet. Oni se interno biraju, bez natječaja. Nešto se sada malo mijenjalo, to više nije dozvoljeno, ali još uvijek toga ima. Moram ići, šef mi dolazi!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam dobila pripravnički u državnoj službi bez ikakve veze. Međutim, smatram da sam zaista imala sreće jer je uvjet bio vaucher (onaj famozni program s faxa na posao koji je puno bolji od ovoga što se sada nudi). Sitacija je bila takva da se primalo čak i više pripravnika nego što je u tom trenutku na Zavodu bilo nositelja vauchera.

nakon pripravničkog posao nisam dobila opet iz razloga što nas je bilo dosta pa su nas lijepo svih vratili na Zavod jer je tadašnji "val" pripravnika bio i politički momenat.

Ponekada se i dogodi nešto da se posao dobije bez veze, ali smatram da je to rijetkost. Pogotovo u državnim službama.

Što se tiče bodovanja na sudu jednom sam se natjecala i bila treća na listi po bodovima, ali se primao samo jedan. Smatram da neki kriterij treba postojati jer što je natječaj općenitiji muljaže su lakše, međutim sjetimo se samo slučaja one jedne studentice iz Splita i jednog studenta iz Dubrovnika koji na takvom natječaju nisu dobili pripravnički, već kolege sa puno lošijim bodovima.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija