Jump to content

povlaštene mirovine - ustav


vukovar

Preporučene objave

Zanima me da li su predstavnici branitelja i stradalnika rata u svojim pregovorima sa predsjednicom vlade dogovorili i da nas izuzmu iz zakona u kojem smo mi kao u povlaštenim mirovinama i da to unesu u ustav ,to nisam nigdje vidio da su tražili možda griješim pa ako netko zna razuvjerite me,ako se ne varam to se tražilo kad su nam uzimali zadnjih 10% i od onda se ništa ne ćuje. :misli::misli::misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možda grišim almi se čini da ona glava iz sdp jest da mi ne prija ta stranka dobro govori da smo mi u ustavu jer da nismo kako bi nam se zabranjivalo obolit iza 2005 i mirovine zvat povlaštene i ovo je od udruga bacanje braniteljima prašine u oči i kupovanje od vlasti da im se ne smanje financije pa to i vrapci znaju pa kad su se pobunili za naša braniteljska prava i zatražili nešto za nas branitelje pa zar se i to nevidi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vlada je u Sabor poslala prijedlog da se pri izmjenama Ustava zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata proglasi ustavnim zakonom.

 

To što naše mirovine pripadaju pod mirovine prema posebnim propisima("povlaštene" mirovine) je odredba zakona o mirovinskom osiguranju a njega Vlada nije razmatrala.To sve podrazumijeva da će se naše mirovine i dalje tretirati prema zakonu o mirovinskom osiguranju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svim istinskim braniteljima i njihovim obiteljima želim SRETAN I BLAGOSLOVLJEN USKRS.Kako se nitko nije sjetio nas branitelja koji smo zahtjev za priznavanje statusa HRVI na temelju bolesti PTSP podnijeli nakon 2005 godine kada se već pozivaju na Ustav jer jedni su to pravo dobili drugi nisu,kao i to kakva uopće posebna prava branitelj ima,ako nema status HRVI te je čudno o čemu predstavnici Uduga sa Vladom uopće raspravljaju o kojim to pravima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Sumaglica! Takodjer osobno u moje ime svim Braniteljima želim sretan i blagoslovljen Uskrs. Što se tiče ustava o pravima Branitelja bojim se da MI koji smo obolili a predali zahtjev za priznavanje HRVI nakon 2005. godine nismo a i nečemo biti jednaki pred zakonom jer da jesmo bili bi tretirani kao i drugi.Moja greška a i mnogih drugih Branitelja je bila u tome samo što smo uz lijekove i terapije radili, nismo htjeli priznati da smo bolesni. Dok su nam svi naši ukazivali na bolest MI smo bili preponosni da bi išli bilo šta tražiti od bilo koga jer smo mogli raditi.Na našu žalost neki su to debelo iskoristili u svoju korist.Sad kad je bolest uzela svoje, kad nas je trajno onesposobila za rad nažalost više nismo jednaki a bojim se da nas više i ne smatraju Braniteljima nego samo sudionicima rata, u prolazu.A kako je krenulo nečemo ni smjet reći da smo Branitelji.Dao Bog da bude drugačije.Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

dragi prijatelji, suborci, invalidi, umirovljenici - uživajte sada jer na godinu je rusvaj, vidjeti ćete što znače tzv stečena prava ("mačku o rep") - pripremajte se na manja primanja (ja bih sada "potpisao još 10%", ali "neće ići"...

 

Prijatelju potpuno se slažem sa tvojim razmišljanjem,o tome sam i sam negdje pisao.Za one koji neče politiku u našu butigu,nemorate ali politika hoče u Vaš đep.Poslje izbora čemo vidjet tko je bio u pravu,samo tad bude kasno. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

Da ti priznam iskreno,bilo me sramota obilaziti psihijatre isamome sebi priznati da sam psihički bolesnik!

 

Baš je tako bilo i meni. Osiječao sam se baš " blesavo " čekajuči u čekaoni ispred ordinacije psihijatra. Bez obzira na posramljeni osiječaj koji sam imao , znao sam da mi je potrebna pomoć psihijatra .

 

Nadvladao sam sram i ostao čekati u čekaonici da dođem na red iako su pokraj mene prošli mnogi ljudi koji su me poznavali i koji su znali da radim u policiji a čekam red kod psihijatra.

Kasnije su i na poslu saznali radi čega se nalazim na bolovanju i iza leđa sam čuo ogovaranja kolega kao u stilu :" vidit će on kada mu skinu ovlaštenja i stave ga za portira da radi bez ovlaštenja i duplo manjom plaćom ".

 

Nisam se vračao na posao i išao sam do kraja s bolovanjem i komisijama jer sam znao da nije za mene više da budem policajac i rekao sam sam sebi da mi je bolje da mi skinu i ovlaštenja i neka me stave za portira nego da više radim ono za što sam se osiječao nesposobnim i radi kojeg posla sam počeo sigurno pucati po "šavovima ". Nisam jednostavno imao vremena za kalkuliranje jer sam osiječao da kuham i kuham i da ču eksplodirati ko exspres lonac, nisam stigao razmišljatti što zaista ako ostanem bez ovlaštenja, nego sam tu varijantu prihvatio kao jednu od mogućih i pomirio se s njom.

 

Sva ta priča zbivala se od 2000 do 2007 godine kada sam umirovljen i u kojem sam vremenu ostvario pravo na status RVI-a.

Veliku pomoć u pravnim savjetima dobio sam baš na ovome poratlu od kolege Mrljavca i puno mu hvala na tome.

Dosta je bilo u to vrijeme kolega koje su odlazile u mirovinu i koje su se liječile, ali svi oni kao da su imali neki dogovor da šute i nikome ne govore kako su došli do nekih svojih zakonskih prava . O informacijama nadležnih tjela da i ne govorim još veći muk i šutnja nego od kolega.

 

Zato još jednom pohvale kolegi Mrljavcu na osmišljenju ovoga foruma i na trudu da pomogne drugima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa i ostali e baš tako neko je prije par mjeseci napisao da ptsp ili imaš ili nemaš a naknadno nakon par godina tko ga ima da je u stvari glumac i da ja pričam i pišem priče za malu djecu pa onda da ja i ostali pokušavamo nešto ušićariti pa onda pusti priče Suzana pa onda pa onda itd itd bla bla

 

pozdrav braniteljima :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumljivo da smo demokratska država i naravno da postoji sloboda govora i mišljenja, a ovo je Hrvatski pravni portal i na njemu postoje određena pravila foruma.

 

Nepotrebno je da objašnjavam da je ono što ste napisali, a što je editirano - ružne psovke i isto tako da na ovom forumu sudjeluju mladi ljudi koji baš i ne moraju pročitati takve ružne riječi.

 

Tako možemo jedino komunicirati u nekoj jeftinoj lokalnoj birtiji, prethodno "namazani" sa po pola litre konjaka ili sl.bućkuriša.

 

Svi mi ovdje znamo psovati, međutim suzdržavamo se psovanja, a sve u cilju normalnog i kulturnog međusobnog obraćanja tj. razmjene korisnih informacija.

 

http://www.legalis.hr/static/pravilaforuma.php

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto jedno nestručno mišljenje kao prvo za cenzuriranje riječi:

- mišljenja sam (možda nisam u pravu) da način izražavanja bez obzira pod kakvim trenutno bili dojmovima , odražava nivo kulture pojedinaca, grupe i naroda a smatram da smo mnogo kulturniji od nekih drugih naroda (kad malo pogledam po forumima iz srbije u svakom drugom spostu se spominju spolni organi) a da smo na tom nivoru i nismo. Dakle primjereno izražavanje je po mojem mišljenju stvar opće kulture (forum je javan i vidljiv svima) a između ostalog i dokaz određenog nivoa kulturalizacije.

 

Drugo, mirovine povlaštene

- prema mome nestručno sudu smatram da nije primjereno invalidske mirovine bilo koje i bilo čije nazivati privilegiranima, međutim to ova a niti iduća vlada neće izbaciti iz redovite upotrebe jer na taj način mogu i dalje rezati visinu braniteljskih mirovina a bezbrižno mogu reći da nisu smanjili prava jer zakon o pravima hrvatskih branitelja poznaje PRAVO NA MIROVINU bez prava na visinu mirovine tj poznaje najnižu braniteljsku mirovinu od nekih 2200 kuna ispod koje granice ne smiju ići.

 

Treće, što se dobiva dizanjem ZOPHBR na razinu ustavnoga

- dobiva se to da trenutno stanje se više ne možđe mjenjati bez 2/3 u saboru a to znaći da sve bolesti nakon 31.12.2005. ne mogu biti raztlog za RVI, nadalje ne može se u braniteljsku mirovinu bez RVI (izuzev starosne i minimalne braniteljske) dakle cementira se stabnje kakvo je a sumnjam da će više bilo koja vlast zadirati u prava da ih poboljšaju tj da omoguće neke stvari koje su kroz vrijeme umanjene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa dobro, onda evo jedno stručno mišljenje.

Sječate se kad su vraćali spomenik Bana Jelačića na trg,koji je bio program za šire narodne mase,Krunoslav Cigoj.Jel mi Hrvati uvijek moramo biti veći vjernici od pape.

Naš riječnik sadrži i takve riječi kojima se izražava nezadovoljstvo i ljutnja i netreba ih se sramiti pa nismo valda Francuzi kojima je najveća psovka,( Merde) a znamo da su jako kulturni i civilizirani.

Neki nas guraju u Europu neki na balkan ali mi smo ipak Hrvati uvijek na granici dviju, nazovimo ih kultura.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo lutajuči internetom naišao sam na ovaj intervju bivšeg ministra Hrvatskih Branitelja I.P.dan Nedeljnom Vjesniku 21.04.2002.

Pročitajte o tim "famoznim" rokovima koji su mnogima zagorčali život(....i još ga zagorčavaju).

 

• Koliko HRVI-a trenutačno ima u Hrvatskoj?

- Nakon 22.000 ratnih invalida, koliko ih je bilo 1996., sada imamo evidentirane 33.000 osoba koje imaju taj status. Broj zahtjeva svakim je danom sve veći, a razlog takve tendencije, među ostalim, je i produžavanje roka za podnošenje zahtjeva za stjecanje statusa HRVI-a po osnovi psihičkog oboljenja.

S prijašnjih 30 dana, rok je produžen na dvije godine, a uz supervještačenje, i nakon dvije godine.

Broj podnositelja zahtjeva vjerojatno bi bio još veći da su prošli prijedlozi o ukidanju svih rokova.

Neki su, naime, tražili da se izbrišu i rokovi i dio u Zakonu koji definira što je to sudjelovanje u obrani suvereniteta. Naravno da se s time nikako nismo mogli složiti.

 

 

• Zašto?

- Zato jer bi to značilo da bilo koje ranjavanje, bilo koja bolest u razdoblju od 1991. do 1995., te bilo koje oboljenje nakon 1995., može biti preduvjet za stjecanje statusa HRVI-a. Takva formulacija za nas je bila neprihvatljiva: Sve što činimo usmjereno je prema očuvanju digniteta istinskih branitelja, a to znači onih koji su bili u ratnim postrojbama i na liniji bojišta. Kada bi pristali na ukidanje rokova i slične prijedloge, istinski branitelji pali bi u drugi plan i u svemu tome, zapravo izgubili. Zbog velikog povećanja novih korisnika, vrlo brzo nametnulo bi se pitanje potrebe smanjenja opsega stečenih prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija