Jump to content

porezno oslobođenje po darovnom ugovoru..?


leman

Preporučene objave

Poz svima ,

 

Da li sam oslobođen placanja poreza na promet dijela nekretnine koji sam dobio po darovnom ugovoru od dva brata (tocnije moja 2 brata vlasnici u zajedno 9/10 kuce -svaki po pola- a po darovnom ugovoru darovali su mi svaki samo dio od svog vlasništva tj.dio zemljišta i prostorije koje su u nastavku kuce -..) ?

Tako je barem darovni ugovor sačinjen..(znam da se ugovor kao takav nikako nemoze provesti u zemlj.knjiganma i nije mi to vazno ..)

 

Vazna napomena : U zemljišnim knjigama se vodi samo zemljište (nije kuca upisana) na kojem su vlasnici u 9/10 dijela ta moja dva brata.

Na predmetnoj nekretnini sva tri brata zivimo od rođenja, ali ju nismo mi kupili ni napravili nego naš pokojni djed koji je poklonio 9/10 nekretnine mojoj braći a sada oni meni daruju samo dio...

 

Ako se plača porez nije mi jasno kako moze porezna odrediti

koliki je porez s obzirom da je u darovnom ugovoru navedeno nesto sto ne postoji u zemljišnim knjigama... ?

 

hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na darovni ugovor izmađu brače plaća se porez na stečen darovnim ugovorom .

radi određivanja porezne obveze procijenu nekretnine vrši porezna uprava .

trebali ste nekretninu opteretiti hipotekom

za vrijednost hipoteke smanjuje se vrijednost nekretnine.

 

ako se udovor ne može provesti u gruntovnici koji smisao je darovnog ugovora

osim što se po ugovoru mora platiti porez bez obzira na to dali je nastala promjena vlasništva ili ne.

bacanje novca i problemi sa poreznom.

 

porezna obveza nastaje po sklapanju ugovora .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tnx na odgovoru,

zanima ma jos da li se moze taj darovni ugovor poništiti kod javnog bilježnika ili je poništenje darovnog ugovora komplicirano te se mora na nekom sudu rješavati ( uz pretpostavku da smo svi trojica suglasni oko toga da ugovor poništimo..) te da na taj način poništimo i placanje poreza ..?

 

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija