Jump to content

Kako poslovanje sa d.o.o. prebaciti na obrt


angi26

Preporučene objave

Postoji nekoliko solucijs. Ako d.O.o. nije ugašeno Vi i dalje morate plaćati obvezu za leasing.

Niste rekli o kojoj vrsti leasiga je riječ.

D.O.o. može također tražiti od leasing kuće zahtjev za raskidom ugovora.

Detalje VAm mogu pojasniti tek kada napišete vrstu leasinga - da li je operativni i financijski.

I da li automobil želite prenjeti na obrt ? Ako imate knjigovođu neka Vam on to objasni, a ako ne napišite što me zanima pa ću Vam ja pojasniti - ili netko drugi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaj znači stanje mirovanja d.O.o.? Ako privremeno ne obavlja nikakve poslove i nije likvidirano onda postoji. Isto tako ne miruju na prava ni obaveze. Kako i dalje morate podnosti PDV obrasce, ako ste u sustavu, završne račune makar s nulama tako vam ni dugotrajna imovina ne može nestati. Imate i dalje pravo koristiti taj automobil na d.O.o.,i knjižiti troškove, te plaćeti leasing ako imate s čim ako ne poslujete. Međutim mislim da ono kaj vas muči je kako troškove za auto za koji je ugovor o leasingu sklopljen sa d.O.o. pravdati na obrt. Jedino tako da obrt sklopi ugovor za leasing. A sad detalji oko toga opet ovise o vrsti leasinga, makar pretpostavljam da se kod vas radi o financijskom kad spominjete dugotrajnu imovinu. i leasing kući. Jer ni kod raskida ugovora nisu isti uvjeti, a i knjigovodstveno. Najbolje je da prvo odete do leasing kuće i raspitate se o uvjetima raskida ugovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija