Jump to content

prevara - auto sa laznim kilometrima - tuzba


foler

Preporučene objave

Na koji nacin tuziti prodavaca ovakvog vozila??? Sheme tipa "to je nemoguce" me ne interesiraju. Sigurno ima nacina da se ovakav prodavac zatvori ili kazni.

U oglasniku je pisalo 94.000km a ispostavilo se da auto ima i vise od 200.000km.

Sto osim oglasa nabaviti kao dokaz? Imam frenda koji je bio sa mnom kada smo gledali auto.

Da li negdje u zakonu pise da prodavatelj mora reci istinu kod prodaje???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sasvim je moguće podnijeti takvu tužbu. Ali trebaš angažirati dobrog odvjetnika za to. Imaš pravo na naknadu štete tj. na povrat razlike cijene (umanjenu vrijednost auta zbog činjenice da ima toliko km). Također, možeš raskinuti ugovor pa da ti se vrati iznos koji si platio.

 

Isto tako možeš ga kazneno prijaviti prema čl. 224. st.1. Kaznenog zakona. To možeš i sam. Prijavi ga policiji.

 

Glede dokaza, imaš kupoprodajni ugovor, kilometražu koja piše u autu a vještak će utvrditi pravu kilometražu auta.

 

ALI trebaš dokazati da je upravo on "narihtao" te kilometre.

Ili da je on u trenutku prodaje znao za preinake na kilometraži. To ne znam kako misliš dokazati.

 

Jedno nepravno pitanje :) Kako si otkrio pravu kilometražu vozila?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moj sinovac je isto tako prošao 7 dan izletila poluosovina

analser u roku 1mj mašina nakon prijeđenih 7 tisuća

5g otplaćivo kredit usput popravljo i dalje auto drlog

gazda napričao lijepe priče a on nasjeo

priča če i u tvom slučaju iči viđeno probano kupljeno lagati

nije zabranjeno jedino na sudu ali kod dragog BOGA

tužakati se možeš ali če to trajati unedogled

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

foler je napisao:

Na koji nacin tuziti prodavaca ovakvog vozila??? Sheme tipa "to je nemoguce" me ne interesiraju. Sigurno ima nacina da se ovakav prodavac zatvori ili kazni.

U oglasniku je pisalo 94.000km a ispostavilo se da auto ima i vise od 200.000km.

Sto osim oglasa nabaviti kao dokaz? Imam frenda koji je bio sa mnom kada smo gledali auto.

Da li negdje u zakonu pise da prodavatelj mora reci istinu kod prodaje???

 

LP

Zanima me samo da mi kazete koliko kilometara pise na satu? MOžda imam odgovor za vas!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalex je napisao:

foler je napisao:

Na koji nacin tuziti prodavaca ovakvog vozila??? Sheme tipa "to je nemoguce" me ne interesiraju. Sigurno ima nacina da se ovakav prodavac zatvori ili kazni.

U oglasniku je pisalo 94.000km a ispostavilo se da auto ima i vise od 200.000km.

Sto osim oglasa nabaviti kao dokaz? Imam frenda koji je bio sa mnom kada smo gledali auto.

Da li negdje u zakonu pise da prodavatelj mora reci istinu kod prodaje???

 

LP

Zanima me samo da mi kazete koliko kilometara pise na satu? MOžda imam odgovor za vas!

pa sve gore pise u vezi km...koliko je pisalo u oglasniku toliko je bilo na satu. ali po broju sasije se vidjelo da auto ima 3x vise.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, onda tužbu bez problema, nabavite dokaze iz servisnog centra, Ugovor, povedite prijatelja da svjedoci, ne samo njega i sve druge koji znaju nesto o ovome. Trazite vjestscenje automobila i nemojte se vise u njemu voziti. a osim toga prodavatelj snosi ovakvu odgovornost uvijek za stvar koju prodaje, tako da ce on morati dokazati da nije znao za km sto vjerovatno ne moze dokazati. Trazite umanjenje cijene zbog nevidljivih nedostataka, i naravno naknadu stete, a mozete ici i na kaznenu prijavu, al to vama nista ne znaci, a ni on ne bi dobio bog zna sto, mozda neku novcanu kaznu.

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trazite vjestscenje automobila i nemojte se vise u njemu voziti.

 

Ma dajte. Kakvi su to savjeti da se čovjek ne vozi više u svom autu.

Odite u ovlašteni servis ili sl. mjesto gdje Vam mogu dati povrdu koliko km ima Vaš auto. Mislim na ove namještene km. Dakle, potvrda servisa da Vaš auto na dan taj i taj ima toliko i toliko km. I onda se nakon toga slobodno vozite. Najbolje da se čovjek sad ne vozi nekoliko godina dok ne završi postupak.

 

a osim toga prodavatelj snosi ovakvu odgovornost uvijek za stvar koju prodaje, tako da ce on morati dokazati da nije znao za km sto vjerovatno ne moze dokazati.

A gdje to točno piše? Jer bi i ja to volio pogledat. Zahvaljujem.

 

A mozete ici i na kaznenu prijavu, al to vama nista ne znaci, a ni on ne bi dobio bog zna sto, mozda neku novcanu kaznu.

Pa i nije baš da nema ništa od toga. Može mu pomoći u parnici u pogledu postojanja deliktne odgovornosti. Parnični sud je vezan odlukom kaznenog suda prem čl. 12.st.3. ZPP-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

legalex je napisao:

Ok, onda tužbu bez problema, nabavite dokaze iz servisnog centra, Ugovor, povedite prijatelja da svjedoci, ne samo njega i sve druge koji znaju nesto o ovome. Trazite vjestscenje automobila i nemojte se vise u njemu voziti. a osim toga prodavatelj snosi ovakvu odgovornost uvijek za stvar koju prodaje, tako da ce on morati dokazati da nije znao za km sto vjerovatno ne moze dokazati. Trazite umanjenje cijene zbog nevidljivih nedostataka, i naravno naknadu stete, a mozete ici i na kaznenu prijavu, al to vama nista ne znaci, a ni on ne bi dobio bog zna sto, mozda neku novcanu kaznu.

Lp

 

Zaboravih reci da morate vaseg prodavatelja obavjestiti o nedostatku odnosno o tome da nije to ta kilometraza koju ste ugovorili i to najbolje preporucenim pismom ili nekim drugim pouzdanim putem u skladu sa zoo cl. 406. .ovo je obavezno prije ikakve tuzbe jer mozete izgubiti pravo na tuzbu ako ovo ne napravite. Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija