Jump to content

Zaštita na radu od plastičnih masa


Chonto

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Trebao bi pomoć u vezi zaštite na radu sa plastičnim masama. Naime, nedavno sam se zaposlio na radnom mjestu koje podrazumijeva rad sa strojem koji brizga plastičnu masu u kalupe.

Moj posao je puniti i prazniti kalupe i u konstantnom sam doticaju sa proizvodom.

Pošto ne radim dugo na tom radnom mjestu počeo sam osjećati bolove u dišnim putevima, zatim tu je i svrabež, a da ne pričam o tome da je posao u stoječem položaju (svih 8h.) i da osječam svaki mišić od glave do pete.

Sa poslodavcem nema govora, niti je ikada bilo govora o tome koliko je sam posao štetan počevši od štetnosti materijala sa kojim se radi pa sve do položaja rada.

Malo sam švrljao i raspitivao se sa čime sve radimo i ispostavilo se da se radi o sljedećim tvarima:Polipropilen i polioksimetilen. Ostalo pišem na talijanskom jer je tako navedeno a neznam prevesti: acetalica, copolimero , formosacon, moplen, domolen, capilane, suplen.

Moje pitanje je sljedeće dali su ti materijali štetni i koliko, koji su propisi zaštite i dali postoje, te što se tiče položaja obavljanja posla dali tu postoje neki propisi...????

 

Molio bi Vas za bilo kakvu pomoć ili referencu gdje potražiti odgovor :)

 

HVALA VAM!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ukratko,

 

Za Vaše probleme dobra je adresa Državnog inspektorata za nadzor u podrućju zaštite na radu koji će provjeriti po anonimnoj dojavi stanje u radnom okolišu vašeg radnog mjesta, odnosno sustav zaštite na radu u društvu/obrtu kojem radite.

 

Više na web:

http://www.inspektorat.hr/prijavi-povredu-propisa/

 

Ukratko ovo što ste naveli ima osnove sa radnom okolinom u kojoj radite.

 

Po prijavi inspoekcija će provjeriti kompletno stanje zaštite na radu, te će utvrditi kemijske čimbenike u radnom prostoru i rješenjem utvrditi poslodavcu rokove za provođenje.

 

Naravno ovo je krajnja opcija ako sa poslodavcem ne možete naći zajednički jezik oko problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija