Jump to content

mirovina


max1405

Preporučene objave

-dragovoljac sam domovinskog rata

-21 god neprekidno u gardijskoj brigadi

-čin satnika

- obnašao sve dužnosti od zap.des. do zap. satnije i zadnje voditelj pododsjeka

-hrvi 40%- trajno

-lijećen od PTSP- ležanje u bolnici i odlasci kod psihjatra

-44 godine starosti

-radni staž s ratom i mirovinski 24 godine- ukupno 36 godina radnog staža

-sudjelovao kao pripadnik u mirovnoj misiji ISAF

-sukladno prvostupanjskoj komisiji ocijenjen nesposoban za djelatnu vojnu službu

- na bolovanju oko 6 mjeseci po PTSP

Pitanje što mogu i kada očekivati koliki bih bila mirovina, doktorica me nije poslala u HZZO na procjenu radne sposobnosti, što dalje dali prekinuti bolovanje ako mogu i vratiti se na posao ili ići do kraja, malo sam zbunjen u tome svemu!

molim vas za savijet

:place:

perspektivan - inaće inž. elektrotehnike

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moje mišljenje je ako si na bolovanju po PTSP-u tjeraj do kraja, nema više odustajanja, doktorica zna kad te mora poslati na komisiju za procjenu radne sposobnosti, mirovina ne bi trebala biti loša još posebno pošto imaš sudjelovanje u mirovnoj misiji, ja išao na bolovanje 8. mjesec 2008. a u 5. mjesecu 2009. godine bio na procjeni kod vještaka u Tvrtkovoj, 9. mjesec 2009. godine prva puna mirovina sa svim zaostacima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Max1405 po kojoj osnovi imate invaliditet HRVI?

Bez ljutnje, ali malo je kontradiktorno PTSP iz Domovinskog rata i misija ISAF.

Zakon o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji se odnosi samo na Domovinski rat, a misija u Afganistanu to nije.

Vama ja želim sve najbolje, ali PTSP iz Afganistana nema veze sa ZOPHBDR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam te razumio dobio si riješenje o časnom otpustu sa pravom na invalidsku mirovinu, ako je tako čekaj poziv iz mirovinskog na IKU za vještačenje mirovine (omjer rat mir i vrstu mirovine profesionalna ili opća) poslije toga čekaš da revizija toga vještačenja kaže svoje mišljenje te dobivaš konačno riješenje o mirovini. Ako nisi time zadovoljan imaš pravo žalbe ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kakav je sad sistem, ja kad sam odlazio u mirovinu isto iz gardijske brigade, morao sam nakon što me je MORH-ova komisija proglasila nesposobnim za djelatnu vojnu službu, ići na prvostupanjsko vještačenje u "tvrtkovu 4", prije toga mi je liječnik opće prakse napravio "obradu" dokumentacije (sva medicinska dokumentacija, ratni put itd.) koju sam predao kod nas u zapovjedništvu, i dobio poziv nakon 3 mjeseca za prvostupanjsko vještačenje u mirovinski u zagrebu (tvrtkova 4). Tamo ti ocijene opću, ili profesionalnu nesposobnost, te postotak (omjer) ratni, i civilni dio, to dalje ide na drugostupanjsko vještačenje tj. reviziju (dr. taborski), koji ti to sve otprilike prepolovi, i onda dobiješ rješenje od mirovine, u kojem ti sve lijepo piše, da li si u općoj ili profesionalnoj mirovini, koliko posto ti računaju po ZOPHBDR, a koliko po ZOMO, uglavnom što ti je veći postotak "ratnog" dijela to ti je i veća mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

za mjesec dana dobit češ poziv za vještačenje u Tvrtkovoj 5, gdje trebaš ponijeti svu originalnu dokumentaciju zdravstvenu, na informacijama podnesi zahtjev za isplatu privremen mirovine koja ti ovisi o vještačenju vještaka uglavnom od 1800 - 3500 kn, koje češ primati do konačnog rješenja, kad završi u Tvrtkovoj predmet ide kod pk taborskog na reviziju u svezi procjene rat/mir, na svom područnom uredu mirovinskog zatraži lozinku za uvid da možeš pratiti predmet preko interneta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Ovih dana bih trebao primiti konačno riješenje o mirovini u koju sam upućen, umirovljen sam uz častan otpust u inavlidsku mirovinu po rješenju MORH-e a po privremenom rješenju od HZZMO opća nesposobnost, tako da mi je rješenje na putu i očekujem ga do kraja tjedna tada se javim, jer neznam koji je omjer rat i mir a navodno je potvrđeno sve od strane MORH ono što je procjenila komisija HZZMO ali neželim nagađati dok nedobijem papir a ujedno me zanima dali imam pravo na dionice i isplatu onih 6 plaća u donosu na čin i 525 kn po mjesecu sudjelovanja u domovinskom ratu i što bih trebao priložiti od dokumentacije za ostvarivanje istih prava.

Hvala unaprijed na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

max1405 je napisao:

Ovih dana bih trebao primiti konačno riješenje o mirovini u koju sam upućen, umirovljen sam uz častan otpust u inavlidsku mirovinu po rješenju MORH-e a po privremenom rješenju od HZZMO opća nesposobnost, tako da mi je rješenje na putu i očekujem ga do kraja tjedna tada se javim, jer neznam koji je omjer rat i mir a navodno je potvrđeno sve od strane MORH ono što je procjenila komisija HZZMO ali neželim nagađati dok nedobijem papir a ujedno me zanima dali imam pravo na dionice i isplatu onih 6 plaća u donosu na čin i 525 kn po mjesecu sudjelovanja u domovinskom ratu i što bih trebao priložiti od dokumentacije za ostvarivanje istih prava.

Hvala unaprijed na pomoći!

 

Pošto si dobio opću nesposobnost za rad - nemaš pravo na ovih 525 kn po mjesecu u ratu. Isto bi bilo da si dobio i profesionalnu jer je isto ukinuto već neko vrijeme ali dok je bilo na snazi dobivali su oni koji su otišli iz sustava MORH-a u profesionalnu.

 

Na dionice imaš pravo ako imaš status HRVI-a TRAJNO i to u postotku koliki ti je status HRVI. Moraš poslati zamolbu pa čekaš oko 3 godine i dobiješ dionice.

 

Što se tiće iščekivanja o rješenju koje čekaš, da si skratiš " muke iškekivanja " nazovi info broj telefon HZMO-a koji ćeš broj naći na starnicama HZMO-a i pitaj tamo na telefon reći će ti što i kako su odlučili u vezi tvoje mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za sada je ok, rekli su mi da je obrađeno i izračunato, mogu li pitati dali zaostaci teku od dana kad me je morh preoglasio nesposobnim za djelatnu vojnu službu ili od dana kad sam umirovljen jer po mojim informacijama jedne su od dana umirovljenja a druge od dana kad sam proglašen nesposobnim za djelatnu vojnu službu, e to me zanima jer dvojaka su tumačenja ali vidimo u rješenju koje je već napisano i upućeno na adresu, sad koliko njima treba kako bih stiglo to neznam ali u svakom slučaju hvala na ostalim informacijam za svoje kolege koje imaju slično pitanje! Po istom ili sličnom pitanju!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaostaci idu od dana od kada si bio na vještačenju kod vještaka hzmo-a. Od toga dana te je vještak hzmo-a proglasio nesposobnim za rad i od tog dana ti teće pravo na mirovinu a ne od dana od kada te morh ili mup proglase nesposobnim za dvo ili oso jer te komisije proglašavaju ljude nesposobnim za njihov sektor rada ali ih ne šalju u miorovinu. U mirovinu šalje samo hzmo, ne i komisije morha ili mup-a.

 

Znači komisija mup-a ili morha može osobu koja radi kod njih proglasiti nesposobnu za obavljanje djelatne vojne službe ili za obavljanje policijske službe ali samo ih hzmo može poslati u mirovinu ili ne mora.

 

Morh i mup ne umirovljavaju, umirovljava samo i jedino hzmo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikako nemoj prekidati bolovanje nego nastavi ljećenje i doktorica će te poslati na komisiju,mirovina bi ti mogla biti ako bude iopća sto posto preko 8000kn ako bude 50%-50%onda između 5 i 6 tisuća.sve zavisi u koju će te komisija i Taborski smjestiti opća ili profesionalnu i naravno omjer koji ćeš dobiti. ali sigurno što veći postotak rata veća i mirovina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas sam dobio rješenje o mirovini 40% ranjavanje i 60% bolest ukupno 100% zadobivene u obrani suvereniteta RH (opća nesposobnost za rad), ja sam zadovoljan jedino me zanima, što znači ovo 60% bolest jer mi to nije jasno, dali tu pripada i PTSP ili ostale bolesti, rješenje je trajno i vrlo dobro obračunato sukladno tablicama koje su na forumu, mogu samo reći da je forum odličan i kolegama s posla sam preporučio isti i nadam se da će im pomoći oko rješavanja statusa i odlaska u mirovinu po pitanju bilo koje osnove jer malo nas ima još koji su ostali iz 1991.god do sada a neznaju kako dalje jer se boje kako bih prošli a ujedno kad sam im javio kolika mi je mirovina određena a i ostavlja mi mogućnost kako piše u rješenju i bavljenja samostalnom djelatnošću itd. to sam protumačio da nije vezana za PTSP, ne znam dali sam u pravu!

Hvala svima na suradnji i budućim pitanjima koje budem postavio jer pravi branitelji i dragovoljci nemaju što skrivati ili tajiti od javnosti ili bilo koga se bojati i zatražiti svoja prava i biti zadovoljni kad im se ta ista priznaju a ne kretati u suicid ili razmišljati o prestanku života na bilo koji način zbog nepravde koja im je učinjena zahvaljujući onima koji su ta ista prava stekli na bilo koji način koji nije dostojan časnika, dočasnika ili vojnika koji su dali svoje živote i trud kako bih danas njihova djeca imala ponosnu Hrvatsku koja je krvavo izborena za njih a ne samo za nas! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Jutros sam saznao da bi mi mirovina nakon prekida radnog odnosa iznosila 1.923,48kn. Trenutno na bolovanju.

Imam 20% hrvi trajno i prof. 20% rat i 80%civilno.

Obzirom da su u tijeku žalbe, odnosne sad već tužba Upravnom sudu moje pitanje bi bilo, da li u naj gorem scenariju mogu dobit naj manju braniteljsku cca 2.300kn + invalidnina 114,75kn ili ipak sve ostaje na već gore navedenoj.

U svibnju mi ističu dvije godine od zadnje komisije za HRVI,a za mjesec dana šest mjeseci od zadnjeg vještačenja u HZMO-u. Lječenje osim u ratu, traje kontinuirano od 2000.god sa pogoršanjem.

Može li me netko savjetovat što bi bilo dobro, ili bolje rečeno što prvo učinit,komisija HRVI ili vještačenje HZMO????

Više doista nemam pojma što, kako, kuda itd,itd.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2911 kuna, 20 rat - 80% mir, 30% HRVI, dragovoljac.

 

Meni tu ništa nije jasno.

 

Prvo, 2911, 20% rat - 80% mir, čini mi se da si pretjerao sa visinom mirovine (ako je taj omjer i profesionalna mirovina).

 

Ali ajd, otkud na 30% HRVI dobiješ samo 20% kao posljedicu rata (znam da postotak HRVI ne utječe previše na odluku o omjeru rat-mir, ali 20-80 je premalo).

 

Moj ti je savjet da ideš na novu procjenu radne sposobnosti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razlika je velika.

 

Ako dobijete satus HRVI (mora biti najmanje 20%) onda vam se mirovina obračunava po povoljnijim uvjetima tj. idete u invalidsku braniteljsku mirovinu.

 

A ukoliko nemate status HRVI onda ćete otići u mirovinu (ovisno o vašoj medicinskoj dokumentaciji i težini oboljenja) po općim mirovinskim propisima, a to je vjerojatno nepovoljnije za vas, a što znači da ćete imati manju mirovinu.

 

Morate imati i status branitelja + HRVI najmanje 20% i mirovina bi trebala biti povoljnija (veća).

 

Ali ovo što sam napisao da morate imati status branitelja ozbiljno shvatite jer ima i umirovljenika sa statususom HRVI 20 ili više posto ali nemaju status branitelja pa su otišli u mirovinu po općim uvjetima (ne u invalidsku braniteljsku mirovinu jer nisu imali staus branitelja).

 

Morate imati i ratni put (morate imati i status hrvatskog branitelja).

 

Možete vi i naknadno dobiti status HRVI, ali obavezno i potvrdu da imate status branitelja i opet morate na obnovu postupka tj. novu procjenu radne sposobnosti, a onda ćete ostvariti svoje pravo na invalidsku braniteljsku mirovinu koja je kao što sam već napisao povoljnija (ali morate dobiti status HRVI najmanje 20% i obavezno imati staus branitelja ili dragovoljca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mrljavac

 

Doista sam iznenađen jer koliko vidim (nemojte se naći uvrjeđen) pišete napamet,ili namjerno na ovakav način.

Pa samo dva ili tri posta prije pišem o mom trenutnom statusu na koji vi na neki način odgovarate.

Nadalje vas pitam što mi je bolje uradit obzirom na situaciju,vjerujući da imate znanje, a vi mi odg. kao da sam jučer predao papire za status HRVI-a ili da sam prvi put na komisiji HZMO-a,čudno.

Da ste kliknuli na moj nick saznali bi o kakvom se branitelju radi, te kao moderator koji ima znanje pšokušali pomoć.

Ovako ste mi rekli puno a zapravo ništa.

 

Hvala i pozdrav

Mrljavac je napisao:

Razlika je velika.

 

Ako dobijete satus HRVI (mora biti najmanje 20%) onda vam se mirovina obračunava po povoljnijim uvjetima tj. idete u invalidsku braniteljsku mirovinu.

 

A ukoliko nemate status HRVI onda ćete otići u mirovinu (ovisno o vašoj medicinskoj dokumentaciji i težini oboljenja) po općim mirovinskim propisima, a to je vjerojatno nepovoljnije za vas, a što znači da ćete imati manju mirovinu.

 

Morate imati i status branitelja + HRVI najmanje 20% i mirovina bi trebala biti povoljnija (veća).

 

Ali ovo što sam napisao da morate imati status branitelja ozbiljno shvatite jer ima i umirovljenika sa statususom HRVI 20 ili više posto ali nemaju status branitelja pa su otišli u mirovinu po općim uvjetima (ne u invalidsku braniteljsku mirovinu jer nisu imali staus branitelja).

 

Morate imati i ratni put (morate imati i status hrvatskog branitelja).

 

Možete vi i naknadno dobiti status HRVI, ali obavezno i potvrdu da imate status branitelja i opet morate na obnovu postupka tj. novu procjenu radne sposobnosti, a onda ćete ostvariti svoje pravo na invalidsku braniteljsku mirovinu koja je kao što sam već napisao povoljnija (ali morate dobiti status HRVI najmanje 20% i obavezno imati staus branitelja ili dragovoljca).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam napisao (više puta i drugim korisnicima) da ako imate namjeru otići u invalidsku braniteljsku mirovinu, morate imati status HRVI najmanje 20% i status branitelja (ne morate imati status HRVI ali znamo da je to lošija i nepovoljnija opcija prilikom procjene radne sposobnosti jer tu se okolnosti značajnu mijenjaju, a sve za vas je nepovoljno - vidi Zakon o pravima HB)).

 

Ne razumijem, što je tu nejasno.

 

Ako ste te nezadovoljni mirovinom, uvijek možete na obnovu postupka (nakon 6-7 mjeseci, nakon što ste već bili na procjeni radne sposobnosti - porazgovarati sa svojim izabranim liječnikom) i medicinsku dokumentaciju u kojoj je evidentirano pogoršanje vašeg zdravstvenog stanja priložiti u zahtjevu za novu procjenu radne sposobnosti (za invalidsku braniteljsku mirovinu je uvjet da imate status HRVI najmanje 20%, može i privremeno rješenje).

 

A na procjenu radne sposobnosti možete ići i bez statusa HRVI, ali mislim da vam to kao niti jednom drugom branitelju neće nimalo odgovarati (mirovina znatno manja).

 

Možete ići na procjenu radne sposobnosti i sa privremenim rješenjem u statusu HRVI 20% ali i morate dokazati da ste branitelj i dokazom da imate ratni put- dokument kojim ćete to potvrditi i onda ćete ostvariti pravo na invalidsku braniteljsku mirovinu.

 

(Profesionalna ili opća...vidjet ćemo)

 

Ako budete išli na novu procjenu invaliditeta tj. HRVI (imate 20%) morate znati da ćete do sljedećeg trajnog - stalnog rješenja morati čekati 3-4 godine, možete u međuvremenu i izgubiti neka prava kao HRVI jer se u mnogim institucijama u kojima imate određena prava kao HRVI traži stalno rješenje, a svake godine ćete morati na novo vještačenje o statusu i ne mora značiti da će vam povećati invaliditet, iako vjerujem da hoće na barem 30% ali to će vas koštati živaca i novaca - uostalom vidjet ćete ako se pokušate ući u tu pustolovinu.

Domovinski rat je odavno prošao, došla recesija, novaca u našoj državi nema, a sve što budete radili, uradit ćete na vlastitu odgovornost.

 

Glede nove procjene radne sposobnosti, ako je došlo do pogoršanja vašeg zdravstvenog stanja....gore sam napisao u ovom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zNAM da je premalo,,ali sad od 12.03 idem u dnevnu bolnicu u Vrapče pa onda kad dobijem te papire kod svoje doktorice pa na novu procjenu(u međuvremenu bi trebao svratiti još kod svog psihiča da mi napiše još nekakve papire(imaš iskustava kakve,,,da tražim kakvo vještačenje još?)ili nekaj treća,,,svaka

informacija dobro dojede

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

rozenica je napisao:

zNAM da je premalo,,ali sad od 12.03 idem u dnevnu bolnicu u Vrapče pa onda kad dobijem te papire kod svoje doktorice pa na novu procjenu(u međuvremenu bi trebao svratiti još kod svog psihiča da mi napiše još nekakve papire(imaš iskustava kakve,,,da tražim kakvo vještačenje još?)ili nekaj treća,,,svaka

informacija dobro dojede

hvala

 

traži još i obradu psihologa i psihološko testiranje kod njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BrumBrumm je napisao:

Poštovani Mrljavac

 

Doista sam iznenađen jer koliko vidim (nemojte se naći uvrjeđen) pišete napamet,ili namjerno na ovakav način.

Pa samo dva ili tri posta prije pišem o mom trenutnom statusu na koji vi na neki način odgovarate.

Nadalje vas pitam što mi je bolje uradit obzirom na situaciju,vjerujući da imate znanje, a vi mi odg. kao da sam jučer predao papire za status HRVI-a ili da sam prvi put na komisiji HZMO-a,čudno.

Da ste kliknuli na moj nick saznali bi o kakvom se branitelju radi, te kao moderator koji ima znanje pšokušali pomoć.

Ovako ste mi rekli puno a zapravo ništa.

 

Hvala i pozdrav

Mrljavac je napisao:

Razlika je velika.

 

Ako dobijete satus HRVI (mora biti najmanje 20%) onda vam se mirovina obračunava po povoljnijim uvjetima tj. idete u invalidsku braniteljsku mirovinu.

 

A ukoliko nemate status HRVI onda ćete otići u mirovinu (ovisno o vašoj medicinskoj dokumentaciji i težini oboljenja) po općim mirovinskim propisima, a to je vjerojatno nepovoljnije za vas, a što znači da ćete imati manju mirovinu.

 

Morate imati i status branitelja + HRVI najmanje 20% i mirovina bi trebala biti povoljnija (veća).

 

Ali ovo što sam napisao da morate imati status branitelja ozbiljno shvatite jer ima i umirovljenika sa statususom HRVI 20 ili više posto ali nemaju status branitelja pa su otišli u mirovinu po općim uvjetima (ne u invalidsku braniteljsku mirovinu jer nisu imali staus branitelja).

 

Morate imati i ratni put (morate imati i status hrvatskog branitelja).

 

Možete vi i naknadno dobiti status HRVI, ali obavezno i potvrdu da imate status branitelja i opet morate na obnovu postupka tj. novu procjenu radne sposobnosti, a onda ćete ostvariti svoje pravo na invalidsku braniteljsku mirovinu koja je kao što sam već napisao povoljnija (ali morate dobiti status HRVI najmanje 20% i obavezno imati staus branitelja ili dragovoljca).

 

Iz Vašeg posta je jasno vidljivo da več imate utvrđen status HRVI IX skupine tj 20%.

S obzirom da niste zadovoljni iznosom mirovine te ukoliko je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja možete uz predočenje nove lječničke dokumentacije zatražiti ponovno vještačenje kod ovlaštenog vještaka u mjestu prebivališta.

To je ujedno i odvojeni postupak od utvrđivanja postotka kao HRVI.

E sad Vas zanima na koje vještačenje prije izači....

Moje je mišljenje s obzirom da već imate utvrđeni status HRVI-trajno i određenu lječničku dokumentaciju kako navodite (pogoršanje)obnoviti postupak za ponovno utvrđivanje radne sposobnosti (najvjerojatnije iz prof. u opču)te samim time i eventualnom povečanju vojnog djela...

A što se tiče HRVI tu uvijek nakon određenog roka i lječničke dokumentacije možete izači na ponovno vještačenje ukoliko smatrate da ste zakinuti u postotku za koji mislite da Vam pripada...pozzz..

 

P.S. samo mi ovaj dio Vaših navoda nije u potpunosti jasan:

 

Jutros sam saznao da bi mi mirovina nakon prekida radnog odnosa iznosila 1.923,48kn. Trenutno na bolovanju.

Imam 20% hrvi trajno i prof. 20% rat i 80%civilno.

 

Nemožete imati omjer mirovine 20-80 i biti na "bolovanju" pa ako Vam nije problem malo pojasnite dali ste u mirovini ili na bolovanju...sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani plemeniti,

 

Kako mi je komisija za produženje bolovanja zatražila potvrdu o statusu žalbe (žalba na vještačenje HZMO-a)sada već tužba Upravnom sudu,a mirovinsko je nakon zadnjeg vještačenja 2011.g.započelo sa prikupljanjem dokumentacije bivših tvrki u kojim sam radio po radi evidencije uplate mirovinskog,u razgovoru sa osobom kou poznajem(radi u HZMO-u)pogledala je moj predmet i iz svega vidljivog mi je dala neslužbeno podatak koliko bi mi mirovina iznosila u slučaju da sad odem u istu.

Dakle ja sam na bolovanju, no ako bi isto bilo prekinuto iz nekih razlog to bi bio iznos koju bi dobio kao mirovinu,tako mi je rečeno.

U sakodnevnom razgovoru sa ljudima, netko kaže da je bolje poći na HRVI komisiju jer po svemu sudeći (obilna dokumentacija) moguće je dobit 30% inv. odnosno pojedinci kažu, pa prošlo je šest mj. od zadnjeg HZMO vještačenja, posjeduješ desetak novih papira u kojem je jednako vidljivo pogoršanje kao i prije vještačenja i zašto bi sad vještak,odnosno V.T. potvrdio veći omjer.

To su dosta ozbiljne stvari,i pojedinac kao ja to doista teško doživljava,to je jednostavno po meni maltretiranje, jer ja sam se razbolio tjekom rata,za što postoji dokumentacija samo nisam zbog ponosa išao u mirovinu 1993.g.ili 1995.g. a mogao sam što i vi znate bez velikih problema i natezanja sa sustavom.

Kontinuitet je od 2000.g. što je priznat će te jako dugo razdoblje.

Evo zbog svega napisanog pokušavam iznać sa vama koji imate iste ili slične probleme kao i iskustva što napravit,jer sami znate da za sve postoje rokovi,a oni ubijaju. Pokušavam iznać za mene naj bolje rješenje,odnosno što manje krivudat u moru propisa i zakona.

 

Hvala i pozdrav.

 

 

Iz Vašeg posta je jasno vidljivo da več imate utvrđen status HRVI IX skupine tj 20%.

S obzirom da niste zadovoljni iznosom mirovine te ukoliko je došlo do pogoršanja zdravstvenog stanja možete uz predočenje nove lječničke dokumentacije zatražiti ponovno vještačenje kod ovlaštenog vještaka u mjestu prebivališta.

To je ujedno i odvojeni postupak od utvrđivanja postotka kao HRVI.

E sad Vas zanima na koje vještačenje prije izači....

Moje je mišljenje s obzirom da već imate utvrđeni status HRVI-trajno i određenu lječničku dokumentaciju kako navodite (pogoršanje)obnoviti postupak za ponovno utvrđivanje radne sposobnosti (najvjerojatnije iz prof. u opču)te samim time i eventualnom povečanju vojnog djela...

A što se tiče HRVI tu uvijek nakon određenog roka i lječničke dokumentacije možete izači na ponovno vještačenje ukoliko smatrate da ste zakinuti u postotku za koji mislite da Vam pripada...pozzz..

 

P.S. samo mi ovaj dio Vaših navoda nije u potpunosti jasan:

 

Jutros sam saznao da bi mi mirovina nakon prekida radnog odnosa iznosila 1.923,48kn. Trenutno na bolovanju.

Imam 20% hrvi trajno i prof. 20% rat i 80%civilno.

 

Nemožete imati omjer mirovine 20-80 i biti na "bolovanju" pa ako Vam nije problem malo pojasnite dali ste u mirovini ili na bolovanju...sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega plemeniti,

 

Iako izgleda nelogično na prvi pogled,BrummBrum je zaista točno prezentirao svoju poziciju.

 

Ja također imam rješenje od HZMO u kojem piše ukratko: profesionalna nesposobnost, rat30%-mir70%. Na to sam uložio žalbu, a nakon toga tužbu. Budući da se ne radi o općoj nesposobnosti, radni odnos nam ne prestaje po sili zakona. Dakle kolega Brumm i ja smo još uvijek u radnom odnosu (trenutno na bolovanju). Da smo bili zadovoljni omjerom rat-mir, tj. ugrubo procjenjenim iznosom mirovine, mi se ne bi na to rješenje žalili i zaista bi danas bili u mirovini (ali nismo).

 

Žao mi je što BrummBrumu ovaj put ne mogu pomoći, čak ni savjetom, jer sam i sam u istoj dilemi.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija