Jump to content

Izračun mirovina HRVI od 01.01.2012. ( Mrljavac)


Draganec

Preporučene objave

Poštovani Mrljavac!

Ako ste ikako u mogućnosti,molim Vas da mi odgovorite na pitanje izračuna mirovine u mom slučaju od 01.01.2012.god.

 

HRVI 30/70 trajno.

U mirovini od.01.01.2001.god.opća nesposobnost.

čin - Viši pol.narednik,radno mjesto šef smjene.

Dragovoljac od 1990.

Starost 52 god.

Skinuli 10% i trenutna mirovina 3.500 kn + 153 kn invalidnina.

 

Unaprijed zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

Poštovani Mrljavac!

Ako ste ikako u mogućnosti,molim Vas da mi odgovorite na pitanje izračuna mirovine u mom slučaju od 01.01.2012.god.

 

HRVI 30/70 trajno.

U mirovini od.01.01.2001.god.opća nesposobnost.

čin - Viši pol.narednik,radno mjesto šef smjene.

Dragovoljac od 1990.

Starost 52 god.

Skinuli 10% i trenutna mirovina 3.500 kn + 153 kn invalidnina.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

A zašto bi vam radili novi izračun?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

Draganec je napisao:

Poštovani Mrljavac!

Ako ste ikako u mogućnosti,molim Vas da mi odgovorite na pitanje izračuna mirovine u mom slučaju od 01.01.2012.god.

 

HRVI 30/70 trajno.

U mirovini od.01.01.2001.god.opća nesposobnost.

čin - Viši pol.narednik,radno mjesto šef smjene.

Dragovoljac od 1990.

Starost 52 god.

Skinuli 10% i trenutna mirovina 3.500 kn + 153 kn invalidnina.

 

Unaprijed zahvaljujem!

 

A zašto bi vam radili novi izračun?

 

Pročitao sam, a ne znam niti sam što.... da će se od 01.01.2012.god. NN 114 od 7 listopada 2011.god.isplačivati dodatak na mirovine u svoti od 4% - 27% od pripadajuče mirovine,zavisno od godine u kojoj je ostvareno pravo na mirovinu :-?

Ne znam dali to važi i za branitelje, HRVI,DVO i OSO?

 

Eto bez zamjerki, izbacio osigurač.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Draganec je napisao:

 

Pročitao sam, a ne znam niti sam što.... da će se od 01.01.2012.god. NN 114 od 7 listopada 2011.god.isplačivati dodatak na mirovine u svoti od 4% - 27% od pripadajuče mirovine,zavisno od godine u kojoj je ostvareno pravo na mirovinu :-?

Ne znam dali to važi i za branitelje, HRVI,DVO i OSO?

 

Eto bez zamjerki, izbacio osigurač.

 

Ne, to ti vrijedi samo za mirovine ostvarene prema ZAKONU O MIROVINSKOM OSIGURANJU.

 

Znači ne vriejdi za hrvi, dvo i oso mirovine...jer smo mi "povlašteni !!"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

Draganec je napisao:

 

Pročitao sam, a ne znam niti sam što.... da će se od 01.01.2012.god. NN 114 od 7 listopada 2011.god.isplačivati dodatak na mirovine u svoti od 4% - 27% od pripadajuče mirovine,zavisno od godine u kojoj je ostvareno pravo na mirovinu :-?

Ne znam dali to važi i za branitelje, HRVI,DVO i OSO?

 

Eto bez zamjerki, izbacio osigurač.

 

Ne, to ti vrijedi samo za mirovine ostvarene prema ZAKONU O MIROVINSKOM OSIGURANJU.

 

Znači ne vriejdi za hrvi, dvo i oso mirovine...jer smo mi "povlašteni !!"

 

tako je kompa.i ja sam se poveseli tom dodatku kad ono ništa.sad će biti dobro ako ne budu išle dolje :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

 

tako je kompa.i ja sam se poveseli tom dodatku kad ono ništa.sad će biti dobro ako ne budu išle dolje :misli:

 

Ništa, ništa mi smo "povlašteni" nama su rezali za - 10 % drugima nikome nisu , čak imaju i te dodatke na mirovine, pa sada tko je tu povlašten, oni kojima uzimaju ili oni kojima daju !? Izgleda da je kod nas sve obrnuto, kod nas su " povlašteni " oni kojima se uzelo -10% i koji nemaju pravo na te dodatke od 4% do 27 % na mirovinu.

 

Da ti pravo kažem otupio sam više na to hoće li nam se više rezati ili neće, ko ih je.......to je ko bumerang jednostavno će im se vratiti i pogoditi će ih u glavu, pa tko kot bio na vlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam neku moralnu obavezu na odgovore svih Vas koje poštivam!

 

Osobno poznajem osobu koja je mom susjedu donijela poziv za mobilizaciju u ono vrijeme. Susjed se odazvao... i otišao sa brigadom na bojišnicu. Osoba koja mu je donijela poziv ostao kod kuće i sada nakon rata je u debeloj mirovini, civilnoj, a i navodno ga spada porast dodatka 4 - 27 % ovisno o godini odlaska u mirovinu.

Moj susjed i dalje radi ( vidljivo bolestan i strahuje da li će završiti na burzi kao višak ili dobiti otkaz)

Na osobi koja je donijela poziv još bi uvijek mogao dobro vuči dva pluga za sobom i orati.Dobio pristojnu otpremninu,sredio kuću, automobil, neka vikendičica na Viru 7x8 i boli ga .....

Razlike su 2 god. starosti.

 

Još samo jedno... osoba koja je donijela poziv u mirovini je oko 4-5 god. i novim dodatkom imat će veču mirovinu od nas pojedinaca koji smo čamili u rovovima i mukom stekli status HRVI-a.

 

E sad Vas pitam tko je tu povlašten... bilo po čl.6, 6a, ili čl.11.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Dali ste gledali Dnevnik Nova TV,intervju sa budučim ministrom RČ?

Na pitanje voditelja hoče li se smanjivat mirovine,odgovor je bio "RADNIČKE NE".

Mislim da je ako tako bude sve jasno opet MI.

Upravo tako, evo link:

http://odluka2011.dnevnik.hr/clanak/vijesti/cacic-ponovno-cemo-se-zaduziti-jer-drzava-mora-placati-obveze.html

Ako neće mirovine iz "rada" kako kaže dotični drug, onda se zna koje će mirovine biti rezane, točno sam upozoravao na tog "druga" (pa i na ovom forumu) što mu je želja napraviti, i što će uraditi kad se dočepa vlasti. Opet će se po tko zna koji puta sve lomiti preko naših leđa.

Reviziju zaboravite.

Scenarij već viđen prije destak godina, ali eto, opet je jako puno branitelja i invalida dalo svoj glas ovakvima, vjerujući u neku reviziju i sl. u jednu ruku mi je drago zbog takvih naivaca

 

:zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija