Jump to content

pravo na odštetu po AO +


zlatko1970

Preporučene objave

Imao sam prometnu nesreću u kojoj sam krivac. Ja sam prošao sa lakšim ozljedama (udarac glavom, natučenost i bolovi u ramenu, prsnom košu i vratu te pretrpljeni stres). U vozilu su još bila dijeca ali hvala bogu osim pretrpljenog šoka nisu imala ozljede. Znam da nemam pravo na odštetu za ozljede na temelju osnovne police AO, ali me zanima da li imam pravo na temelju AO+, dodatnu premiju koju sam izabrao prilikom sklapanja police za vozača i 4 putnika u slučaju trajne invalidnosti ili smrti. Neformalni razgovor koji sam putem telefona obavio sa službenicom osiguranja odgovoreno mi je da nemam pravo, pa me sada zanima zašto onda nude takvu opciju u polici ako ne žele isplatiti naknadu za nematerijalnu štetu. Hvala unaprijed na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://crosig.hr/osiguranja/motorna-vozila/vrste/ao-plus

 

smatram da je nastupio osigurani slučaj.

skupljaj liječničke nalaze i traži naknadu štete za pretrpljenu duševnu bol zbog smanjene životne aktivnosti (i privremene,povrede zbog prometne nezgode ,liječenja , terapije,RTG slikanje itd.)

odvjetnik poželjan ali sa ograničenom punomoći ili ugovorom o zastupanju (15-20% od ostvarene odštete)

 

u kaznenom postupku imaš pravo na odvjetnika koje će platiti osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

http://crosig.hr/osiguranja/motorna-vozila/vrste/ao-plus

 

smatram da je nastupio osigurani slučaj.

skupljaj liječničke nalaze i traži naknadu štete za pretrpljenu duševnu bol zbog smanjene životne aktivnosti (i privremene,povrede zbog prometne nezgode ,liječenja , terapije,RTG slikanje itd.)

odvjetnik poželjan ali sa ograničenom punomoći ili ugovorom o zastupanju (15-20% od ostvarene odštete)

 

u kaznenom postupku imaš pravo na odvjetnika koje će platiti osiguranje.

 

Sve ok.. ali zašto bi osiguranje platilo njegovog odvjetnika u kaznenom postupku koji se vodi protiv njega?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija