Jump to content

Podjela bračne stečevine


Porivy

Preporučene objave

Zanima me da li je honorarni rad bračna stečevina ili imovina onog tko je radio? Kolika je zastara na takvu vrstu potraživanja?

 

Naime radila sam tri godine honorarno i sav novac je sjedao na račun obrta svekrve. To se smatra kao ulaganje u njenu firmu.

 

Nadalje, dobiveni iznos novaca na svadbi da li se dijeli popola ili koliko je tko dobio od svojih gostiju. Objasnim privatnom porukom o čemu se ovdje radi!

 

MOLIM POMOĆ

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smatra li sud bračnu stečevinu stan koji sam izgradio sa sredstvima djece,njihovim suvlasništvom na zemljištu, mojom i njihovom hipotekom na objektu, mojim kreditima sa administr. zabranom itd. kredite pozatvarao sam sa djecom. ako me dotična traži suvlasništvo na navedenom objektu, trebala bi i platiti nešto računa koji su uloženi u objekat.da napomenem skoro svi računi su poplačani (dugovi) kad je navedena preselila na drugu adresu.ako posjedujem uplatnicu iz koje se vidi da mi ista u toku gradnje posudila novac i da sam joj ga vratio s kamatom, da je na zahtjevu za dj.doplatak pisala samohrana majka itd. zar to nije dovoljno da sud odbaci njenu tužbu za dokazivanje izvanbračne zajednice i podjelu bračne stečevine? zar moramo i dalje pozivati svjedoke ona svoje ja svoje? igre bez granica a sudski troškovi rastu vrtoglavom brzinom . neču imat sredstava za platit odvjetnika, njen radi na postotak od dobivenog. mislim da ču morati prodati stan da dugove podmirim kad mi skinu spor sa vlasničkog lista.kredit nemam mogučnosti više podići radi mizernih primanja, ova situacija me izluđuje , ima li tko kakav savjet da smanjim troškove i ubrzam sud? :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!

Ne živim sa suprugom već više od godinu dana. Sada smo u procesu razvoda braka, čekamo poziv na drugo ročište. Moj suprug je prije nekih 6 mj. podigao kredit ( ne znam o kojem se iznosu radi ) samo iz razloga da bi se osigurao, da ja nemam pravo tražiti ništa od njega tj. od bračne stečevine, jer ako bilo što potražujem i taj će se kredit dijeliti na pola kao zajednički dug - tako je on meni rekao. Uz to, slagao mi je kako mu moj oib i preslika osobne trebaju zbog upisa djeteta u vrtić, a zapravo je te podatke iskoristio u svrhu dobivanja kredita jer je znao da mu ja to dobrovoljno neću dati. U jednom od blogova sam pročitala da bračna zajednica prestaje onog trenutka kada se jedan od partnera odseli iz zajedničkog doma, što sam ja učinila prije više od godine dana. Je li to točno? Što mi je činiti? Ja nemam nikakve veze s tim kreditom. Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kredit koji je podignut kada je prestala funkcionirati bračna zajednica (niste živjeli skupa )je osobna imovina onoga ko je digao kredit kao i ono što je kupljeno novcem iz tog kredita.

 

provjeri u banci

ako je dao tvoj OIB i presliku osibne

potpisao je tebe kao jamca ili dužnika .

podnijeti kaznenu prijavu zbog zlouptrebe podataka i krivitvorenja potpisa.

Općinsko državno odvjetništvo.

 

podnesi tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine .

temeljem dokaza sud će utvrditi šta je od imovine bračna stečevina.

prikupi dokaze da je imovina stečena u braku (računi ,vrijeme kupnje ) a ne osobna imovina (nasljedstvo ,dar roditelja ,prijateljka,rodbine)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- kredit gotovinski podignut na 10 god.za trajanje takz. vanbračne zajednice podignut na moje ime, administr. zabrana.

vratio nakon 2 god. kad je završila van. zajed. Kako sud gleda na to?

 

- drugi kredit, hipotekarni, investicijski na mene i malod. djecu. vratio kad vanbr. zajednica prestala.

Kako sud gleda na takav kredit?

 

- objekat koji sam u to vrijeme gradio na dug dok je trajala takz. vanbračna zajednica ,a plačen je tek kad je prestala van.zajednica kako sud gleda na to? da li ču morat djelit nešto što joj ne pripada u što nije htjela uložit ni kune?

Ovo izjednačavanje vanbračne zajednice sa bračnom otvara puno briga poštenim ljudima a nepoštenim otvara mogučnost da se u kratkom roku obogate.

pitanja namjenjena za bovu

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani, imam par pitanja, pa bi voljela da pomognete. Uskoro cu pokrenuti brakorazvodnu parnicu, kao i parnicu za utvrdivanje i podjelu bracne stecevine. Vezano za bracnu stecevinu zanima me:

1. Moj otac je kupio bracni krevet i ormar u vrijednosti 13 000kn prije nego sam se udala, kuhinju u vrijednosti cca 50 000kn i racunalo u vrijednosti 6 000kn dok sam bila u braku. S obzirom na to da ja te stvari necu nositi sa sobom, trebaju li mi one bit isplacene u novcu u protuvrijednosti?

2. Sto je sa novcima koje smo dobili za svadbu, i kojima smo tu svadbu i platili?

3. Sto je sa djecjom sobom koju smo platili od novca kojeg su djeca dobila na poklon za krstenja?

4. Sto je sa ostalim ulaganjima u stan za koje ja imam racune?

5. Sto je sa vecim ulaganjima u stan koji su radeni na crno, ali imam svjedoke o uplacenim iznosima?

Nadam se da cu dobiti odgovor na bar par pitanja. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Pokrenula sam tužbu za bračnu stečevinu (izašla sam iz stana koji je njegov, ali smo u braku 8 godina plaćali kredit koji smo podigli za izmjenu krova i renoviranje cijelog stana, zajedničke vrijedne slike, auto....) na što je moj bivši suprug jako burno reagirao uz prijetnje kako će me financijski uništiti, da će me postupak mnogo koštati, te da će za sve posebno tražiti sudska vještačenja. Zanima me da li ja plaćam sva posebna vještačenja koja on bude (namjerno da me šta više košta) tražio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Molim informaciju o tome kako se dijeli bračna stečevina u slučaju da majka svojevoljno napusti obiteljsku kuću, supruga i maloljetno dijete s optužbama da je psihički zlostavljana u toj kući ? Što ako se dokaže da su optužbe utemeljene, a što ako se pokaže da nisu utemeljene ?

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokrenula sam tužbu za bračnu stečevinu (izašla sam iz stana koji je njegov, ali smo u braku 8 godina plaćali kredit koji smo podigli za izmjenu krova i renoviranje cijelog stana, zajedničke vrijedne slike, auto....) na što je moj bivši suprug jako burno reagirao uz prijetnje kako će me financijski uništiti, da će me postupak mnogo koštati, te da će za sve posebno tražiti sudska vještačenja. Zanima me da li ja plaćam sva posebna vještačenja koja on bude (namjerno da me šta više košta) tražio.

 

izgubite li parnicu,placate troskove postupka

Stan koliko vidim nije bracna stecevina,mozete potrazivati ulozeno u nekretninu,sto trebate dokazati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bile optuzbe utemeljene ili ne,neumanjuju pravo supruznika na njegov dio bracne stecevine.

 

 

Ulazi li u bračnu stečevinu dječja štednja ? Ako supružnici žive u zajedničkom kućanstvu sa roditeljima jednog supružnika da li njihova ušteđevina ulazi u bračnu stečevinu ?

 

Hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija