Jump to content

provokacije u teretani


seizmograf

Preporučene objave

Pozdrav! Imam sljedeći problem - već duže vrijeme me u lokalnoj teretani provocira jedan klinac (oko 22-23 godine), ja sam mu dao do znanja da prestane, ali nema pomoći. Od jednog starijeg člana sam čuo da je takav i prema nekim drugim članovima, ponekad mi upada u vježbe, unosi mi se u facu i stalno nešto dobacuje. Probao sam stvar riješiti s njegovim roditeljima, ali eto naravno nema pomoći. Sljedeći korak mi je osobno se (uz još nekoliko članova teretane) obratiti vlasniku da poduzme nešto po tom pitanju.

 

Zanima me, ukoliko ni to ne pomogne, da li bi pomogla prijava na policiji i po kojoj osnovi? Unaprijed hvala za svaki savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne vjerujem da tu ima elemenata narušavanja JRM.Najbolje bi bilo da odete vi i ono društvo koje ovaj magarac provocira kod vlasnika teretane te ga upozorite na ponašanje tog korisnika, tj. člana, odnosno kažete vlasniku teretane da ukoliko ništa ne poduzme, da ćete prestati dolaziti u njegovu teretanu.Ukoliko vas ima više, vlasniku teretane sigurno neće biti svejedno.Tema premještena u prekršajno i prometno pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate svjedoka koji bi dao iskaz na sudu možete kao oštećeni sačiniti optužni prijedlog nadležnom prekršajnom sudu da ga se kazni zbog počinjenog prekršaja iz čl.13. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira.

 

To se napiše vrlo jednostavno, u obliku pisma i odnese se na protokol prekršajnog suda.

 

Sve se može odraditi sasvim efikasno i bez policije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodin nece nista izgubiti ako prijavi takvo ponasanje,ako policijski sluzbenici nebudu smatrali da ima elemenata prekrsaja,bar ce obaviti razgovor sa drugom stranom,sto bi moglo preventivno djelovati,u cilju sprijecavanja ozbiljnog remecenja JRM.

 

preventivno ce djelovati na "drugu stranu" ? U kom smislu ?

 

Brisao moderator

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Nino,dali je neko svoj odredjuje se na osnovu nalaza i misljenja strucne osobe odgovarajuce struke,uz duzno postovanje misljenja sam da vi to niste,te nebi bilo naodmet da se suzdrzite od takvih upadica,nicim osobno vas izazvanim.Savjeti i misljenja su iskljucivo zasnovani na zakonskim normama.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Imam sljedeći problem - već duže vrijeme me u lokalnoj teretani provocira jedan klinac (oko 22-23 godine), ja sam mu dao do znanja da prestane, ali nema pomoći. Od jednog starijeg člana sam čuo da je takav i prema nekim drugim članovima, ponekad mi upada u vježbe, unosi mi se u facu i stalno nešto dobacuje. Probao sam stvar riješiti s njegovim roditeljima, ali eto naravno nema pomoći. Sljedeći korak mi je osobno se (uz još nekoliko članova teretane) obratiti vlasniku da poduzme nešto po tom pitanju.

 

Zanima me, ukoliko ni to ne pomogne, da li bi pomogla prijava na policiji i po kojoj osnovi? Unaprijed hvala za svaki savjet.

 

Ovo nema veze s pravom, a pogotovo ne s narušavanjem javnog reda i mira, djeluješ mi kao dosta pametan čovjek pa eto probaj ovaj "problem" riješti na neki od načina na kojoi svi normalni i civilizirani ljudi i rješavaju tako nešto: ignoriranje, pokušaj razgovora, .........iako, kad malo bolje i razmislim, problema ni nema, ili??????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani Nino,dali je neko svoj odredjuje se na osnovu nalaza i misljenja strucne osobe odgovarajuce struke,uz duzno postovanje misljenja sam da vi to niste,te nebi bilo naodmet da se suzdrzite od takvih upadica,nicim osobno vas izazvanim.Savjeti i misljenja su iskljucivo zasnovani na zakonskim normama.

Pozdrav

 

takvi divljaci su sastavni djelovi drustva i izvrsioci prljavih operacija legalnih poslova u RH. Traziti od ljudi koji nemaju interesa, volje ili znanja hendlanje sa takvim tipovima moze prouzrokovati stetu za stranku sto ste vi, naravno, uzeli u obzir davajuci savjet. "Sutra" ce istom biti kriv forum, moderator, vi, cijeli svijet jer je uletio ne svojom krivnjom u opasnu situaciju sa krivim ljudima u okruzenju koje okrece glavu, ukljucivo one koji su educirani i placeni, na slicnu situaciju. Da bi ovo vase funkcionira treba imati organ kao sto su spanjolska policija ili francuska zandarmerija koja ne postivanje prava tretira na nepravno-odgovarajuci nacin.

 

Moguce sam malo pretjerao u predocenju o kakvom se stvorenju radi ali obzirom da isti nema kucnog bilo cega a do sada mu se toleriralo slicno ponasanje, jer si u suprotnom ne bi dopustio, mislim da je jako opasno na silu nesto pokusavat

 

nakon pretvorbe bogate razvijene zemlje i drustva radinih, postenih i cestitih ljudi u zvjerinjak i bezakonje mislim da je mudro ne pozivati se previse na zakon i organ obzirom da su isti unisteni od onih koji su trebali cuvati i provoditi isti. Da se provodi i prevenira ne bi se trebalo tracati po forumima sa zakonikom u rukama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam osjećaj da vam je najbolje izignorirati tu situaciju ili prijaviti prekršajnom sudu ako imate svjedoke. Ja sam prije imao sličnu situaciju ali ipak prilično ekstremniju (koja i danas postoji ali sam ju naučio izbjegavati iako ne znam kakav će biti konačan ishod budući da me te osobe i danas nastoje uvući u sukob). Kod mene se radilo o tome da su likovi psovali i prijetili, ali nikad nije bilo svjedoka, a da ih je i bilo vjerojatno ne bi bili voljni svjedočiti budući da moraju živjeti pokraj njih. Ignorirajte stvar a ako idete na sud budite sigurni da imate svjedoke koji su spremni svjedočiti u vašu korist.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se svima na korisnim savjetima ... pokušao sam razgovor sa dotičnom osobom, ali eto nije prošlo, riječ je o neciviliziranom klincu koji je očito loše odgojen. Zasad ga ignoriram, nemam namjeru se previše opterećivati, no ako nastavi, budem ga prijavio vlasniku teretane, a nakon toga policiji ako stvari eskaliraju. Još jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija