Jump to content
Desired

Ovršen cijeli osobni dohodak

Preporučene objave

Poštovanje

Fina mi je ovršila cijeli osobni dohodak za ovaj mjesec. Nisam imao zaštičeni račun kada je ovrha krenula. Kada sam želio otvoriti zaštičeni račun banka i Fina rekli su da ga ne mogu otvoriti dok ovrha ne krene, a kada je ovrha krenula fina je zablokirala račun i otela cijelu plaću. Zar nije u ovršnom zakonu da se ovršiti smije do 1/3 plaće?

Što sad, ja nemam sa čime živjeti.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Zasticen racun u fini otvara se na temelju ugovora o radu, a prije dobivanja prve plaće...fina obavjesti poslodavca o otvaranju racuna...a mozete i sami odnjeti u potvrdu od fine o otvara nju zasticenog racuna poslodavcu..

Podijeli ovu objavu

Ako imate zaštičeni račun na koji Vam se isplaćuje 2/3 primanje onda se može ovršiti 1/3, No Vi niste imali zaštćčeni račun i zapljijenjena su Vam sva novčana sredstva.

jel to znači da mi je vaš avatar najbolji odgovor ili....?

Podijeli ovu objavu

Da li netko zna mijenja li se što kod ovrhe ako osoba na kojoj se vrši ovrha ima uzdržavanu osobu? Ako da, što se mijenja?
Imam sličan slučaj, nadam se da si do sada riješio ovrhu, a ako nisi trebaš znati da ovu državu više nije briga za ništa i nikoga osim za samu sebe.

Dužnost je ovrhovoditelja da dostavi obavijest o ovrsi, na žalost to nitko ne radi, ne griješi FINA već ovrhovoditelji!

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

• Similar Content

• objavio mmmmmmmmmmmm
      Poštovanje,
      u presudi u žurnom postupku na koju nemam pravo na žalbu niti ikakav pravni lijek, a u kojoj sam proglašen krivim za prometni prekršaj, sud je u presudi pogrešno napisao (svaki put) moju registraciju - naveden je pogrešan grad na registraciji, dakle automobil s tom registracijom nije automobil kojim sam upravljao.
      2 pitanja:
      1) imam li ikakvu mogućnost za daljnje korake na temelju te činjennice?
      2) hipotetski, kada ne bih platio sudske troškove (i vještačenje) niti kaznu, bih li kada pokrenu ovrhu, na temelju činjenice da je moja registracija iz presude pogrešna mogao prigovoriti i odbiti ovrhu na tom temelju?
    • objavio BrunoZG
      Poštovani/a,
      Imam jednu, pomalo neuobičajeno pitanje. Našao sam informaciju da i pravo plodouživanja može biti predmet ovrhe.
      Moj slucaj je takav da ja nisam vlasnik stana (prenio sam ga na sinove), ali sam zadrzao pravo plodouzivanja koje je upisano kao teret u ZK izvatku.
      Može li se neki Ovršitelj preventivno teretiti taj stan plombom/zabilježbom samo na temelju toga da je na stanu upisano pravo plodouzivanja, iako ja nisam vlasnik stana i plodouzivanje ne donosi nikakvu dobit (ne renta se stan) i stoji upisano čisto radi moje sigurnosti. Zanima moze li se negdje zabiljeziti teret na plodouzivanje, čak i ako nema iznajmljivanja i ja nisam vlasnik uopce?
      Inace, nema nikakve ovrhe u tijeku, no njusim da bi moglo biti u buducnosti jer se radi o nekom dugu prema drzavi, pa nikad se ne zna, bolje pitati i na vrijeme skinuti plodouzivanje

Hvala

• objavio Leo44
      Pozdrav, situacija je slijedeća:
      Nekretnina mog dužnika je ovršena i u zk je upisana zabilježba da će se taj ovrhovoditelj namiriti njenom prodajom - i to tako stoji već 4 godine.
      Kakva je moja sigurnost naplate svojih potraživanja prema njemu fiducijom (ukoliko dug ne isplati) na takvu nekretninu - dali je uopće moguća, i ako je što u slučaju druge eventualne ovrhe nakon mog upisivanja fiducije?
      Hvala.

• objavio Leona19
      Molim pomoc ako tko zna. Situacija je dakle ovakva, dobila sam 2010 g. da moram vratiti drzavi 9300 eura za imovinsku korist ( koju naravno nisam ucinila ), nisam placala nista,  2016 mi sjeda ovrha i blokirana sam do ove godine kada su me deblokirali jer nisam tri godine imala nikakva primanja niti sam bila u radnom odnosu. Dakle, sada sam deblokirana pa me zanima koji je minimalan iznos koji bi morala uplacivati da mi ne bi opet sjela ovrha, ja sam mislila uplacivati simbolicnih 100-200kn mjesecno. 
      Hvala
  • Online korisnici

• Napravi novi...