Jump to content

Prodaja d.o.o.


fiorano

Preporučene objave

Želim prodati d.O.o. pa me zanima konkretno koje korake moram poduzeti. Koji mi je prvi korak kad mi se javi kupac? Hitro.hr, javni bilježnik,...?

 

Na koji način kupac prebacuje vlasništvo tvrtke na sebe, a da je to onda i vidljivo u Sudskom registru.

 

Ok, znam da prvo napravimo kupoprodajni ugovor, ovjerimo ga kod javnog bilježnika, ali što nakon toga?

 

Inače, tvtka je stara 1 godinu, nije izdavala račune, nema nikakvih dugovanja, papiri uredni.

 

Molim pomoć. Ukoliko na ovom forumu već ima tema pod ovim naslovom, a gdje je sve objašnjeno, molim link jer ja nisam uspio pronaći odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

radi se o slijedećoj situaciji.

 

strana fizička (možda i pravna osoba)iz USA ,putem posrednika ispostavila je zakonskom

zastupniku i vlasniku tvrtke pismo namjere o preuzimanju (kupnji) trgovačkog društva KG d.O.o.

Zagreb.

Zanima me koje mjerodavno materijalno i procesno pravo dolazi u obzir u primjeni.

Domaće pravo,pravila međunarodnih konvencija (radi se i trgovačkom Društvu) , neko strano

pravo ili?Stranke tek trebaju ući u pregovore,a eventualni kupac je navijestio da bi prije due diligence

(detaljnog pregleda Društva koje se ima preuzeti) potpisali Ugovor o povjerljivosti informacija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija