Jump to content

Naslijeđivanje kredita


solinjar

Preporučene objave

Poštovanje,ja imam dosta zamršenu situaciju,naime živio sam u zajedničkom kučanstvu s mamom,bratom i sestrom i živjeli smo skupa dijeleći troškove.Sestra mi je umrla 2009,brat i majka lani.Ostavinska rasprava nije gotova za nikoga(javni bilježnik nije na dobru glasu).Kuća nije bila de facto razdijeljena vlasnički iako je po očevoj oporuci majci pripalo 1/2 a nama ostali dijelovi.Sa zemljištem je slična stvar,svi su imali jedanke dijelove.Brat je imao oveći kredit 250 000 kn a i trebao bih platiti 5 posto poreza na naslijeđenu imovinu od njega(novi zakon o drugom ostavinskom redu).Imali smo usmeni dogovor s majkom da ona raspolaže kućom i da bude de facto u njenom vlasništvu.E da li ja sad mogu izjavit da je kuća bila u njenom vlasništvu godinama(kao što i je,iznajmljivala je apartmane gostima)i naslijedit imovinu od nje bez plačanja bratova kredita pošto to na svoju plaću ne mogu priuštit(veća kamata od plaće).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,kroz sudsku parnicu pravo vlasnistva na nekretninama se nestjece,sto znaci da je to pravo stjecano drugim izvanknjiznim putem ali se kroz parnicu utvrdjuje,nakon cega se upisuje u zemljisne knjige.Medjutim u takvim parnicama je uvijek tuzena strana zemljisno knjizni vlasnik,pa me interesuje koga bi vi tuzili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija