Jump to content

Sjemenke Marihuane


BoreLee

Preporučene objave

Marihuana je na listi opojnih droga i psihotropnih sredstava i zabranjena je u svakom obliku. Činjenica da je posjedovanje dekriminalizirano ne znači da je legalizirana već se posjednici upućuju u prekršajni, a ne kazneni postupak.

Sjemenke canabisa su zabranjene većem dijelu EU, a pozivanje na ugovor o slobodnom protoku roba je nebuloza. Samo u Nizozemskoj je dopuštena njezina distribucija i to sa posebnim dozvolama. Suprotnu uvjerenju većine ljudi u Nizozemskoj marihunana nije legalizirana,već je dekriminalizirana uz dužnost poštivanja propisanih normi (mjesto konzumiranja, količine koje se smiju posjedovati, tko smije uzgajati..., te to podliježe strogim kontrolama i kaznama za nepoštivanje). Okani se droge i traži pošteni posao. Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo u Nizozemskoj je dopuštena njezina distribucija i to sa posebnim dozvolama. Suprotnu uvjerenju većine ljudi u Nizozemskoj marihunana nije legalizirana,već je dekriminalizirana uz dužnost poštivanja propisanih normi (mjesto konzumiranja, količine koje se smiju posjedovati, tko smije uzgajati..., te to podliježe strogim kontrolama i kaznama za nepoštivanje). Okani se droge i traži pošteni posao. Pozdrav

 

Nevezano direktno za temu, samo cu se osvrnuti na regulaciju uzgoja industrijske konoplje kod nas. Tko je pokusao ishoditi dozvole zna kakva je to golgota, a u pitanju je biljka bez THC-a

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjemenke su potpuno legalne u svim zemljama EU i onima koje nisu u EU a potpisale su sporazum taj o protoku roba. Ne zato sto u nijednoj od tih zemalja nema fasista na vlasti, vec upravo zbog tog sporazuma.

Sjemenke marihuane su u Holandiji suvenir. Jednom kad RH potpise taj sporazum o slobodnom protoku roba, recite mi molim vas cega ce se to ovi nasi zakonodavci dosjetiti cega se nitko drugi u EU nije dosjetio pa da te suvenire zabrani?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjemenke su potpuno legalne u svim zemljama EU i onima koje nisu u EU a potpisale su sporazum taj o protoku roba. Ne zato sto u nijednoj od tih zemalja nema fasista na vlasti, vec upravo zbog tog sporazuma.

Sjemenke marihuane su u Holandiji suvenir. Jednom kad RH potpise taj sporazum o slobodnom protoku roba, recite mi molim vas cega ce se to ovi nasi zakonodavci dosjetiti cega se nitko drugi u EU nije dosjetio pa da te suvenire zabrani?

 

uzgoj, proizvodnja i stavljanje droge u promet podljezu kaznenoj odgovornosti, kako kod nas tako i drugdje, osim u specificnim slucajevima propisanim zakonom.

 

Vidim da razgovor s prava lagano skrece u politiku i pitanja lifestyla pa cu bit sazet i jasan.

 

Da je posjedovanje sjemenki kanabisa benigna stvar, jeste. Ali ako te ulove u prodaji istih ili u posjedu s namjerom proizvodnje/prodaje ceka te solidna zatvorska kazna.

Sacica sjemenki ili 50 kilograma marihuane, pod isti clanak KZ-a spadaju...

Nekome suvenir moze bit kalasnjikov ostao iz rata, ali zakon to sankcionira...Ista stvar je i sa sjemenkama, i nije izgledno da ce se promjeniti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sjemenke su potpuno legalne u svim zemljama EU i onima koje nisu u EU a potpisale su sporazum taj o protoku roba. Ne zato sto u nijednoj od tih zemalja nema fasista na vlasti, vec upravo zbog tog sporazuma.

Sjemenke marihuane su u Holandiji suvenir. Jednom kad RH potpise taj sporazum o slobodnom protoku roba, recite mi molim vas cega ce se to ovi nasi zakonodavci dosjetiti cega se nitko drugi u EU nije dosjetio pa da te suvenire zabrani?

 

To nije istina, sjemenke konoplje nisu legalne npr u Njemačkoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Isto kao što ni list koke nije legalan nisu ni sjemenke marihuane ni u jednoj zemlji EU. Slobodan protok sjemenki odnosi se na njeno korištenje u istraživačke, znanstvene, medicinske svrhe..., podliježe strogim kontrolama i nije benigna stvar. O tome čak postoji i rezolucija UN-a koja se odnosi na nju na svjetskoj razini. Ne razlikujete pojmove legalno i dekriminalizirano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U austriji i sloveniji ti možeš kupiti sjemenke u slobodoj prodaji (dučanu) iz kojih možeš dobiti drogu, ali ih ne smiješ posaditi, pošto je sadnja u za vlastite potrebe u tim državama prekršaj a ne kazneno dijelo, manje se posađene količine toleriraju, dok ako posadiš više te kazneno gone. E sad kod nas je novim zakonom posjedovanje za osobnu potrebu prekršaj dok je sadnja manje količine konoplje (za osobnu potrebu) i dalje kazneno dijelo, što nema apsolutno nikakvoga smisla jer je vrhovni sud do sad (po strožem zakonu) tretirao sadnju do 7 biljaka kao beznačajno dijelo, što bi trebao biti slučaj i dalje, ali nije novim zakonom usklađeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve vise oboljelih koristi konoplju i pripravke od konoplje u medicinske svrhe..npr. oboljeli od karcinoma ili multiple skleroze..kod nas jos uvijek to nije legalno..ali...ne znam koji zakon moze bolesnom covjeku braniti upotrebu necega sto mu olaksava i/ili suzbija bolest..

trebalo bi dozvoliti upotrebu u medicinske svrhe..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonodavac propisuje sankcije u velikom rasponu, a suci kao dio neovisne vlasti (trodioba vlasti) donose presude sukladno zakonu, ali i osobnim preferencijama pa su u praksi kazne za slicna djela u slicnim okolnostima sarolike.

 

Bio sam u zatvoru i djelio sobu s likom koji se svadao sa zenom i zena pozvala policiju. Policija po dolasku na mjesto dogadaja u stanu pronade jednu biljku marihuane. Rezultat svega je godina dana robije. a upoznao sam dosta slicnih slucajeva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Prilikom pretresa stana nađeni su mi dig.vaga i 0,8g marihuane, surađivao sam sa policijom i sad cekam neki pravni postupak , nisam ni malo upucen , do pretresa je doslo nakon priznanja osobe koja mi je prodala , nakon toga sam ja priznao prodaju od 10g osobi koja je kasnije potvrdila da je kupila, što ciniti i kakve su posljedice ? i da , prvi prekrsaj ikad , puno puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija