Jump to content

Prednost pri zapošljavanju


Majdaaa

Preporučene objave

Pozdrav! :) Imala bih jedno pitanje...od 25 kandidata koji su pozvani na testiranje ja jedina ostvarujem prednost pri zapošljavanju, koju mi pomoćnica tajnika niječe jer kao to nije prednost...a onda mi je rekla da se to nije tražilo, a lijepo je u natječaju pisalo da osobe koje ostvaruju prednost prilože potvru.

 

Pravnica sa zavoda za zapošljavanje kaže da ja ostvarujem prednost bez obzira na provedeno testiranje i ostvaren broj bodova. Što vi mislite? Kakva su vaša iskustva? Inače,ostvarujem prednost pri zapošljavanju jer sam nacionalna manjina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

2. Ustavni zakon o pravima nacionalnih manjina (NN 155/02 i 80/10)

 

 

Odredbom članka 22. stavka 2. navedenoga Zakona pripadnicima nacionalnih manjina osigurava se zastupljenost u tijelima državne uprave i pravosudnim tijelima sukladno odredbama posebnog zakona, vodeći računa o sudjelovanju pripadnika nacionalnih manjina u ukupnom stanovništvu na razini na kojoj je ustrojeno tijelo državne uprave ili pravosudno tijelo i stečenim pravima.

U popunjavanju navedenih mjesta, prednost pod istim uvjetima imaju predstavnici nacionalnih manjina.

 

Što znači da se prednost ostvaruje u tijelima državne uprave i pravosudnim tijelima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
Pozdrav! :) Imala bih jedno pitanje...od 25 kandidata koji su pozvani na testiranje ja jedina ostvarujem prednost pri zapošljavanju, koju mi pomoćnica tajnika niječe jer kao to nije prednost...a onda mi je rekla da se to nije tražilo, a lijepo je u natječaju pisalo da osobe koje ostvaruju prednost prilože potvru.

 

Pravnica sa zavoda za zapošljavanje kaže da ja ostvarujem prednost bez obzira na provedeno testiranje i ostvaren broj bodova. Što vi mislite? Kakva su vaša iskustva? Inače,ostvarujem prednost pri zapošljavanju jer sam nacionalna manjina.

 

Iz iskustva znam da ta "prednost" u praksi ne znači ama baš ništa.

 

Najbolje bi bilo kad bi se taj čl. iz Ustavnog zakona o pravima nacionalnih manjina ukinuo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ donna

 

Iz odredbe čl. 35. st. 17. Zakona o pravima hrv. branitelja proizlazi da to pravo mogu iskoristiti u biti osobe kojima je istekao ugovor na određeno, ili su u slučaju ugovora na neodređeno bili tehn. višak i sl., odnosno više puta. Ali nema "idem ovdje sporazumno raskinuti ugovor" da bi upao drugdje gdje mi paše.

U biti to pravo i dan danas koriste likovi s 3 dana staža na ratištu. A što je najjadnije, bolji su izbor od kćeri lokalnih poduzetnika koje se gura na sve žive načine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pravnica sa zavoda za zapošljavanje kaže da ja ostvarujem prednost bez obzira na provedeno testiranje i ostvaren broj bodova.

 

Ta pravnica je na posao očito došla preko veze, kao i čitav HZZZ. Postoji formulacija "ostvaruje prednost pod jednakim uvjetima" što u praksi znači da kandidat koji se pozvao na pravo prednosti, isto ostvaruje u slučaju da na testiranju ima jednaki broj bodova kao i najbolji kandidat. U praksi, bezvrijedno pravo, što se tiče državne uprave i pravosudnih tijela, a posebno javnih ustanova na koje se uopće ne odnosi.

S druge strane, u javnim ustanovama branitelji i članovi obitelji po čl. 35. upadaju bez problema, jer nema "testiranja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija