Jump to content

ODO i ŽDO Osijek - državnoodvjetnički vježbenici


terminator

Preporučene objave

Vjerojatno ste upoznati s natječajem za prijem državnoodvjetničkih vježebenika na ODO (2) i ŽDO (2) koji je objavljen prošli mjesec u NN, pa stoga neću gubiti vrijeme na njegovo pojašnjenje. No zanima me zna li tko od cijenjenih članova ovog foruma:

a) koliko do sada ima prijavljenih kandidata? (ukupan broj);

b) koji će se kriteriji uzimati u obzir pri izboru?(traži se prosjek studiranja, duljina studija, pa je važno hoće li to imati kakvog utjecaja na izbor) ;

c) kada će biti obavljeni intervjui s kandidatima?(krajem 6., početkom 7. ili na jesen);

d) ima li utjecaja prethodno radno iskustvo (ne u struci) upisano u radnu knjižicu na evetualni izbor odnosno pojedinačni plasman nekog od kandidata? (dakle, ovo je glasina, no bitno je koliko u njoj ima istine da kandidati, koji imaju prethodnog radnog iskustva, upisanog u radnu knjižicu, se lošije plasiraju od onih koji toga nemaju);

e) ima li istine u tome kako će ovaj natječaj biti najtransparentniji do sada u smislu fair-playa tj. doista će postojati objektivni kriteriji za izbor ili će kao i do sada natječaj biti paravan za primanje kandidata "drugim" načinima, nama itekako poznatim;

 

Dakle, nakon što sam postavio gore navedena pitanja sada ću sa cijenjenim kolegama podijeliti spoznaje koje imam u svezi aktualnog natečaja. Premda treba ostaviti jednu dozu rezerve, prema informacijama koje sam saznao, čini se kako će ovo biti jedan od objektivnijih natječaja, a jamstvo za takav razvoj situacije je sam glavni državni odvjetnik. Uglavnom zbog načelnih razloga, a ista se odnose na proklamiranu i medijski eksponiranu i od javnosti općeprihvaćenu, borbu protiv korupcije i organiziranog kriminala. Zatim, polako se napušta praksa da osobne preferencije lokalnih ODO-a i ŽDO-a imaju odlučujuću ulogu u izboru kandidata. Naime, navodno oni daju prijedlog za izbor, no njihovo mišljenje nije presudno. Nadalje, važan će biti i intervju, a isti može, ako je kvalitetno proveden, prilično točno može dati sliku o općim radnim i stručnim potencijalima kandidata. Zanimljivo, zar ne?! Ako od navedenog bar jedan mali dio bude točan, vratit će mi se vjera u pravni sustav ove države. Pa čak i ako moj brat ne bude primljen. Jer svjesni smo kako je situacija na sudovima drugačija. No to je druga tema......

 

Dakle, ako imate kakvih validnih informacija o gore navedenim činjenicama, bio bih, a vjerujem i ostali članovi ovog foruma, zahvalan kada biste ih podijelili s nama.

 

Poštovanje!.............

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazivaš se terminator!! Što da ti kažem kada ti očito sve znaš.. Na prvo pitanje, koliko se je javilo... Nazovi Dasovića pa ga pitaj, kako bi ja to znao ili netko drugi...

U Osijeku ima 120 nezaposlenih pravnika i barem oko 30 koji rade u struci ali redovno se javljaju na natječaje, jer su nezadovoljni tamo gdje rade. Kažeš da bi volio da ti se vrati vjera u pravnu državu,... buuuu, buuuu... Ti očito ne znaš koliko toga ne znaš..

Usput, ovaj natječaj za javnobilježničkog vježbenika u Osijeku, gospođa Dumančić, supruga odvjetnika Dumančić (branitelj glavaša).. je raspisala taj natječaj, ali za svoga sinčića koji već radi naveliko.. tako da ne trošite novce za poštarinu...

 

Ja lagano dižem ruke od ove države i počeo sam pretraživati sajtove za Canadu, Novi Zeland....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

TAKOĐER! ovo gore navedeno kao da sam ja pisala!!!! Zbilja te sve ovo s... na jednak način dotuče! Pogotovo kad vidiš 70 kandidata na jedno radno mjesto(toliko je bilo na trgovačkom sudu pa ni tu ne računaj na manje od toga!)... Pošteno,da,da,da... Lijepo bi bilo da se počne gledati nakon 2 godine što tražim posao na neke kriterije ali ja ni tako neću naći posao-jer je sa faksa izašlo mnoštvo mladih,nadobudnih pravnika sa sjajem u očima...A iz mene izvire očaj u svakoj pori! :-o naravno da se ne gleda što netko traži X godina posao i što je skupio oko 40-ak raznih odbijenica i već ima kolekciju sa podvrstama-odvjetnici, ministarstva...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija