Jump to content

ovrha i naplata


Gjurgica

Preporučene objave

Imam problem. Upisala sam vanredni faks prije tri god koji sam platila 7300kn, međutim kako nisam prosla godinu ponovno sam upisala tu istu godinu s tim da sam morala platiti cifru od 3200kn ( pola za ponavljačku). Napisala sam zamolbu dekanu da mi odobri na 4 rate s tim da odmah uplatim prvu. I tako sam ispunila prijavnicu za faks i uplatila prvu ratu međutim nisam potpisala ugovor kojim potvrđujem skolovanje jer to sam trebala naknadno potpista.Nakon tog skolska god je počela a ja sam odustala od faksa, nisam otišla ni na jedno predavanje ni ispit i nakon god dana oni meni salju tri primjerka ugovora o skolovanju da ja potpisem i naravno da nisam nista potpisala i nisam se ni javljala i onda su mi počele prijetnje da im uplati 3200kn ili ce mi sjesti na račun, ja se ponovno nisam odazvala ievo sad je već proslo 2,5 ,3 god. jučer mi je stiglo da se hitno javim jer se oni zele naplatiti i ako se ne javim fina ce mi sjesti na račun:megafon::mad: ???

ugovor je i dalje kod mene ne potpisan !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako ne potpišeš ugovor nemogu naplatiti uslugu koju nisi koristila.

samo nemoj priznati dug.

prvo moraju tužbom tražiti naplatu duga, a nemaju osnove kad ugovor nije potpisan.

fina neć ispuniti njihovu želje ako nema pravomoćne presude suda ili odluke javnog bilježnika.

 

Jedino sta imaju je ispunjenu prijavnicu za upis na faks i zamolbu dekanu da platim na rate i uplaćenu prvu ratu s uplatnicom na njihov žiro račun i to sam obavila sve u jednom danu i poslije se više nisam ni vraćala ni

koristila usluge predavanja ni išla na ispite

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako podnesu tužbu i traže naplatu ugovorenih trškova (školarine )

imaju velike šanske da njihov tužbeni zahtjev bude usvojen.

dala si ponudu .oni su ponudu prihvatili . ugovor je sklopljen.

 

ako dobiješ tužbu od suda ?

smatram da bi bilo poželjno priznati tužbeni zahtjev i izvršiti plaćanje.

bez svih potrebitih dokaza ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako podnesu tužbu i traže naplatu ugovorenih trškova (školarine )

imaju velike šanske da njihov tužbeni zahtjev bude usvojen.

dala si ponudu .oni su ponudu prihvatili . ugovor je sklopljen.

 

ako dobiješ tužbu od suda ?

smatram da bi bilo poželjno priznati tužbeni zahtjev i izvršiti plaćanje.

bez svih potrebitih dokaza ?

 

ali ugovor nije sklopljen, i zasto mi prijete već drugi ili čak treći put, zasto nakon sto se nisam javila nisu obavijestili finu i bok. I ovo sto ste vi rekli ima smisla ovisi iz kojeg kuta se gleda. Posavjetovala sam se s pravnikom i slozio se s mojim mišljenjem, međutim moram ih nazvati i objasniti im situaciju sa svog gledišta. A ako vidim da im je u cilju da dođu do love bez imalo savjesti neka me prijave pa cemo se tuzit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upisali ste se na fakultet, platili dio školarine iz čega je jasno vidljiva vaša obveza da platite i ostatak. (osim ako statutom fakulteta nije drugačije regulirano)

U slučaju da fakultet uspije kod tužbenog zahtjeva računajte i na dodatne troškove postupka, kamate za sve protekle godine odvjetnika itd.

Ako ste u mogućnosti platiti savjetujem vam i da to učinite.

U svakom slučaju otiđite na fakultet i saslušajte što vam imaju reći, dodatne informacije pa makar i od njihove strane neće skoditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

upisali ste se na fakultet, platili dio školarine iz čega je jasno vidljiva vaša obveza da platite i ostatak. (osim ako statutom fakulteta nije drugačije regulirano)

U slučaju da fakultet uspije kod tužbenog zahtjeva računajte i na dodatne troškove postupka, kamate za sve protekle godine odvjetnika itd.

Ako ste u mogućnosti platiti savjetujem vam i da to učinite.

U svakom slučaju otiđite na fakultet i saslušajte što vam imaju reći, dodatne informacije pa makar i od njihove strane neće skoditi.

 

Mislite da će uspijeti kod tužbenog zahtjeva s obzirom da nemaju ugovor koji su mi naknadno poslali ( tri primjerka) da potpisem i hitno im vratim ??????? 2010 u jesen upisem faks, 2011 jesen oni salju ugovore (jer su tek onda shvatili da sam napustila faks a nisam potpisala zavrsni ugovor o studiranju) početak 2012 šalju mi punu cifru (bez obzira sto sam uplatila već 600kn) da uplatim sto prije jer ce pokrenuti ovršni postupak za prisilnu naplatu (znači to šalje faks) i 2013 šalju ponovno punu cijenu i broj njihovog ziroračuna te obavijest opomena pred ovrhu. Ukoliko osporavam dug da se javim ili ce pokrenuti ovrsni postupak za prisilnu naplatu. Što ga već nisu pokrenuli sta toliko čekaju. Ne kuzim sta kad ih nazovem ja cu reci ovo sto sam i napisala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislite da će uspijeti kod tužbenog zahtjeva s obzirom da nemaju ugovor koji su mi naknadno poslali ( tri primjerka) da potpisem i hitno im vratim ??????? 2010 u jesen upisem faks, 2011 jesen oni salju ugovore (jer su tek onda shvatili da sam napustila faks a nisam potpisala zavrsni ugovor o studiranju) početak 2012 šalju mi punu cifru (bez obzira sto sam uplatila već 600kn) da uplatim sto prije jer ce pokrenuti ovršni postupak za prisilnu naplatu (znači to šalje faks) i 2013 šalju ponovno punu cijenu i broj njihovog ziroračuna te obavijest opomena pred ovrhu. Ukoliko osporavam dug da se javim ili ce pokrenuti ovrsni postupak za prisilnu naplatu. Što ga već nisu pokrenuli sta toliko čekaju. Ne kuzim sta kad ih nazovem ja cu reci ovo sto sam i napisala
:-?:mad:
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije jos proslo pune tri godine biti ce na jesen zato se njima i zuri... nisam pametna, naravno inzinstiraju da im se javim, ne kuzim sta cu s time dobiti samo ce mi reci ono sto su napisali u pismu. Ja mislim da oni znaju da su se zeznuli jer mi nisu odmah dali da potpisem ugovor i onda kada su skuzili salju ga godinu dana poslije jer da sam ga ja potpisala odmah mislim da bi me oni već prijavili davni dana. Ne znam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Kad smo vec kod ovrha i naplata

Upisah poslovnu skolu 18.02.2011 (platim pri potpisivanju ugovora 1,800 kn) te mi ostane jos 10 rata po 1,800 kn.. nikad nisam otisla na predavanja.. niti su me zvali.. niti sam dobila nikakav dopis.. samo sam skuzila da imam ovrhu! sada me zanima, jel meni ide nea zastara na to jer je proslo 3 godine ili cu morati platiti tih 18000 kn?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija