Jump to content

Prijela BiH granice s isteklom osobnom i putovnicom, te potvrdama o izdavanju novih


user7

Preporučene objave

Poštovani,

 

Dana 1.11.2012. pristupio sam graničnom prijelazu Vinjani Donji sa osobnom i putovnicom koje su istekle 21.10.2012, te potvrdama o izdavanju osobne i putovnice.

Danas sam dobio optužni prijedlog u kojem me se tereti za prekršaj iz članka 2 zakona o putnim ispravama hrvatskih državljana, te se navodi da ću biti kažnjem po članku 56 istog zakona, sa novčanom kaznom od minimalno 2000 kn. Naime, nitko mi nije napomenio da s potvrdom ne idem izvan RH.

 

Dakle moje pitanje glasi:

- Zašto me se tereti po zakonu o putnim ispravama kad u BiH mogu ići osobnom iskaznicom?

- Imam li pravo na utemeljenu žalbu?

Isto tako sam pozvan da 12.3.2013. pristupim sudu u Imotskom, iako mi je prebivalište u Zadru.

Jesam li obavezan ići na pristupanje sudu i što mi preporučate?

 

Unaprijed Vam zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato jer si dužan prijeći granicu sa putovnicom ili osobnom koje vrijede (a tvoje nisu vrijedile).

Na optužni prijedlog se ne možeš žalit nego na sudsku odluku/kaznu koju ćeš tek dobit.

Nitko nti ni nije dužan reći da karton ne važi jer na njemu piše da je to potvrda o podnijetom zahtjevu za izdavanje osobne iskaznice.Mogli su te poderat i po zakonu o osobnoj iskaznici gdje je kazna min 3000 kn.Na sudu izjavi da nisi znao,da se kaješ,na nisi imao namjeru činit prekršaje,da nisi kažnjavan,slaba materijalna sitaucija i traži smanjenje kazne.

Ukoliko ne dođen sud bez tebe može donest kaznu ,pozvat te još jednom ili izdat nalog za privođenje na sud (što ćeš i platit).

 

A možeš napisat izjavu i poslat je sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija