Jump to content

Ostavinska rasprava-precijenjena vrijednost zemljišta


mister_no

Preporučene objave

Dobro jutro svima.

Imam jedan problem pa ako tko moze pomoći,u vezi javnog bilježnika i njegove extra precjenjene procjene vrijednosti zemljišta,naravno da zaradi više.

Pokojna tetka je bila uknjižena na dvije parcele u dalmatinskoj zagor,zemljište vrlo male vrijednosti.

Sve skupa manje od 200m kvadratnih.

Zemljište je neobradivo,krš,golet....

Na ostavninskoj raspravi je receno da ce cijena bit oko 500 kuna i sada smo dobili kao zapisnik da je zemljište procijenjeno na 60 000 kuna ....

Trošak JB 970 kn.

Smiješno,presmješno i žalosno.

Sad bi jos iza toga trebao platiti 5% nekih 3000 kn???

Da zelim prodati to zemljiste ne bi dobio toliko jer se na toj lokaciji moze kupiti za manje od 70 kn / m2

Molim Vas savijet,šta mi je činiti,kako da ispravim ovu nepravdu??

Unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala ne brzom odgovoru :hvala:

 

Nisam nista radio,ne znam koliko ce kostati procjena ali ovo me toliko razljutilo da nema sanse da pustim da ovo prođe na ovaj način....

Valjda ču uspjeti dobiti procjenu u poreznoj upravi...

Šta mi je činiti poslije,kad dobijem procjenu,kome i kako se žaliti i osporiti ovu nepravdu??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jučer sam bio u poreznoj upravi i objasnio moj problem na što mi je ljubazna gospođa rekla da oni ne vrše takve vrte procjena a na to sta je precjenjeno mi je rekla da im se dosta ljudi žali na to ali da to javni biljeznci rade zbog svoje nagrade oli ti ga novaca....

To sam znao i bez nje,ma sramota,ovo je ravno reketu pod pokriveteljstvom zakona,da javni biljeznik procjenjuje 5 puta veču vrijednost od realne....

Jedino sta mi je rekla da se mogu zaliti javnobiljeznickoj komori....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija