Jump to content

vip prijedlog za ovrhu nasljedniku nakon 10godina ?


danijel1806

Preporučene objave

Dobio sam prijedlog za ovrhu od vipnet d.O.o. Zbog duga pokojnog oca iz2003. godine ,da li je nastupila zastara jer otac je umro prije 2 god a u međuvremenu nije nikakva posta od vipa stizala te saljem li zalbu na sud ili javnom biljezniku ,smatram da ne moram platiti jer sad se moze javiti bilo tko i tvrditi da sam kao nasljednik nesto duzan .Lp.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

žalbu šalješ onome ko je poslao rješenje za ovrhu.

predpostavljam javni bilježnik.

osporavati potraživanje,u cijelosti, zbog promašene pasivne legotimacije.

obvezno se pozvat . opreza radi pozvati se i na zastaru potraživanja .

 

nasljednici su dužni platiti dug ostavitelja do vrijednosti nasljeđene imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na prijedlog za ovrhu (od odvjetnika ) nije predviđena žalba.

na koga glasi rješenje za ovrhu ( koji je donio sud) ?

ako ovrha glasi na preminulu osobu postupak se nemože voditi.

obavjesti odvjetnika i sud o smrti ovršenika.

ovrhovoditelja uputi da u sudskom postušku traži naplatu duga ( od nasljednika).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hej bok,

imam sličnu situaciju kao i danijel

Meni je VIP ovrsio racun (mami, bratu kao solidarnim duznicima) za racun pokojnog oca iz 2000 godine.

Do sada nismo dobili nikakvu obavjest o dugovanju, tek rješenje o ovrsi koje je došlo pred par dana (još uvijek nije istekao rok za žalbu). Moj otac je umro 2006. godine, te me zanima dali je taj dug mogao ići u zastaru?

Možete li mi molim reći dali imam osnove za žalbu da se ta ovrha odbaci ili zaustavi? i na koje zakone bi se mogla pozvati, Srdačno Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se nadopunim dva dana nakon sto sam dobio prijedlog za ovrhu uz koju je bilo od suda zaklamano rjesenje o ovrsi blokiran mi je racun ,nakon 10 god.,bez ikakve obavijesti o ikakvom dugovanju od pokojnog oca samo odjednom ekspresno iz vedra neba i sud kao da nije briga on sve prizna ,zalbu sam pisao al na rjesenju od suda pise da odgađa izvrsenje ,pa eto za sve ostale koji imaju isti problem ,jel ikakav zakon stiti nas nasljednike od takvih da ne kazem pljacki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
evo da se nadopunim dva dana nakon sto sam dobio prijedlog za ovrhu uz koju je bilo od suda zaklamano rjesenje o ovrsi blokiran mi je racun ,nakon 10 god.,bez ikakve obavijesti o ikakvom dugovanju od pokojnog oca samo odjednom ekspresno iz vedra neba i sud kao da nije briga on sve prizna ,zalbu sam pisao al na rjesenju od suda pise da odgađa izvrsenje ,pa eto za sve ostale koji imaju isti problem ,jel ikakav zakon stiti nas nasljednike od takvih da ne kazem pljacki.

 

 

Da li si na kraju morao platiti ili ne ????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo da se nadopunim dva dana nakon sto sam dobio prijedlog za ovrhu uz koju je bilo od suda zaklamano rjesenje o ovrsi blokiran mi je racun ,nakon 10 god.,bez ikakve obavijesti o ikakvom dugovanju od pokojnog oca samo odjednom ekspresno iz vedra neba i sud kao da nije briga on sve prizna ,zalbu sam pisao al na rjesenju od suda pise da odgađa izvrsenje ,pa eto za sve ostale koji imaju isti problem ,jel ikakav zakon stiti nas nasljednike od takvih da ne kazem pljacki.

 

Rješenje o ovrsi ne dostavlja odvjetnički ured nego javni bilježnik odnosno sud. To znači da vas je odvjetnički ured samo obavijestio o ovrsi, a rješenje o ovrsi je vjerojatno oglašeno na oglasnoj ploči i tako postalo pravomoćno. Niste naveli od kojega je datuma rješenje, ali - budući da je od suda a ne javnog bilježnika - vjerojatno je postalo pravomoćno još prije nekoliko godina. Zato vam žalba ničemu nije poslužila.

 

Ako objavljivanju na oglasnoj ploči nije prethodila uredna dostava, teoretski biste mogli tražiti povrat u prijašnje stanje, ali budući da je ovrha već provedena i da se čini da dug morate platiti, ne vidim kako bi vam se to moglo isplatiti.

 

Što se tiče nabijanja kamata namjernim odugovlačenjem postupka od strane ovrhovoditelja ili izuzetno sporog postupanja suda, osobno mi je čudno da nitko nije potegnuo to pitanje pred Ustavnim sudom, barem ja za to nisam čuo.

 

Kad ovrhovoditelj namjerno odugovlači, onda se radi o zloporabi procesnih mogućnosti pa bi trebao izgubiti pravo na kamate, a kad sud prekoračuje propisane rokove ili čak i razumni rok, onda štetu u obliku prekomjernih kamata nikako ne bi smio snositi ovršenik, već krivac odnosno država.

 

No, cijeli sustav je od početka postavljen tako da se na formalno zakoniti način preusmjeri što više novca u privatne džepove (izabranih) odvjetničkih ureda i javnih bilježnika pa je malo vjerojatno da se tu išta može promijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija