Jump to content

Obiteljsko nasilje , zastara ?


murphyijevzakon

Preporučene objave

Poštovani , bila sam žrtva svoga bivšeg supruga , bilo je i krvi . Tada nisam bila dovoljno hrabra da pozovem policiju , djeca su bila prisutna i nekako sam sve pripisala slučajnosti . Oderao mi je komad uha , onako iz ljubomore. Htjela sam zaštiti djecu od policijskog ispitivanja i daljnjih traumi. Ali , ne mogu si oprostiti da sam bila toliko slaba . Psihičko i ekonomsko nasilje neću ni spominjati , ali kada me tako podmuklo ozlijedio , ne mogu si oprostiti ne reagiranje . To se dogodilo prije 5 godina , ali se još uvijek sama pred sobom sramim svoje slabosti .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na brzom odgovoru. Imam još jedan problem , naime radi djece moram povremeno komunicirati sa bivšim suprugom , što redovito završava uvredama , psovkama , prijetnjama. Nakon jednog takvog telefonskog okršaja,( jednako je i u komunijaciji sa djecom), koji me psihički uništavaju , pozvala sam policiju , dečki su došli i saslušali me , ali su rekli da nema osnova za prijavu. Zar se to stvarno mora trpjeti? Pišem jer je zadnje bilo danas , i to me totalno uništava , ne mogu na poslu normalno funcionirati , a o stresu ne moram ni govoriti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osigurajte neovisnog svjedoka koji će čuti riječi psovanja, uvreda i prijetnji, sve su to elementi prekršaja iz domene obiteljskog nasilja i kaznenih djela.

 

Vidim da imate "mekanu kožu" to i jest razlog da se bivši suprug tako ponaša, a i razlog da vas policija ne shvaća ozbiljno.

 

Poželjno je da vam netko od vašeg povjerenja podigne samopouzdanje nakon čega će te lagano krenuti naprijed u pravom smjeru, a nasilnik na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osigurajte neovisnog svjedoka koji će čuti riječi psovanja, uvreda i prijetnji, sve su to elementi prekršaja iz domene obiteljskog nasilja i kaznenih djela.

 

Vidim da imate "mekanu kožu" to i jest razlog da se bivši suprug tako ponaša, a i razlog da vas policija ne shvaća ozbiljno.

 

Poželjno je da vam netko od vašeg povjerenja podigne samopouzdanje nakon čega će te lagano krenuti naprijed u pravom smjeru, a nasilnik na sud.

 

Hvala , istina je da se radije maknem , jer na žalost prijetnje su uglavnom telefonske , a svjedoci jedino naša djeca , doduše već odrasla . Da li se tužba pokreće tužbom na sudu ili prijavom policiji . Molim Vas samo još ovaj odgovor . Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psovanje je prekršaj čiji se progon pokreće po službenoj dužnosti (prijavom policiji).

 

Vrijeđanje je prekršaj kao već navedeno i istovremeno kazneno djelo koje se pokreće privatnom tužbom.

 

Prijetnja je kazneno djelo koje se pokreće po prijedlogu oštećenika (prijavom policiji ili općinskom državnom odvjetništvu).

 

Djeca mogu odbiti svjedočiti protiv oca i u prekršajnom i u kaznenom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja takvog, uskoro bivseg muza. Inace suspendiran djelatnik policije. Pokušajte komunicirati s bivsim muzem, smsima u vezi djece, mozda ce Vam onda biti lakse, a ujedno cete i imat neki dokaz ukoliko ce i pismenim putem biti bezobrazan prema Vama. Pismene poruke vrijede na policiji kao dokaz. Samo pazite da Vase poruke budu kulturne i ok, da nebi i sebi napravili stetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imam i ja takvog, uskoro bivseg muza. Inace suspendiran djelatnik policije. Pokušajte komunicirati s bivsim muzem, smsima u vezi djece, mozda ce Vam onda biti lakse, a ujedno cete i imat neki dokaz ukoliko ce i pismenim putem biti bezobrazan prema Vama. Pismene poruke vrijede na policiji kao dokaz. Samo pazite da Vase poruke budu kulturne i ok, da nebi i sebi napravili stetu.

 

Hvala!

On jako pazi da ga samo ja čujem. Kada komuniciramo SMSom ili meilom , oprezan je .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija