Jump to content

Da li je ovo nasilje i što činiti?


Drianna

Preporučene objave

Suprug i ja živimo u mojem stanu i imamo dvoje male djece (1,5 godina i 6 mjeseci). Već neko vrijeme se često svađamo (planemo oko sitnica) i ja sam ga već par puta zamolila da napusti zajednicu, što on ne želi. Također, govori da mi neće dati razvod ako ga budem tražila. Sinoć je svađa eskalirala u fizički obračun, ja sam njega udarila po ruci, a on je mene uhvatio za vrat i tako držao. Za to vrijeme mi je mlađe dijete bilo na rukama, a starije pokraj nas sve gledalo. On tvrdi da sam ja kriva jer sam sve izazvala.

Zanima me da li to spada u obiteljsko nasilje, ima li veze tko je prvi počeo, ima li smisla prijavljivati (pošto nema vidljivih fizičkih ozljeda) i kome - najviše iz razloga ako budem tražila razvod, a on mi ga ne bude htjeo dati.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ruka na vratu (položaj za davljenje ) u nazočnosti djece je dovoljan razlog za prijaviti nasilj.
Što je s gospođinim nasrtajem na gospodina u obliku udarca po ruci? (Trebalo bi doduše pitati dotičnog gospodina za njegovo viđenje ne bi li dobili objektivniju sliku kakav je to bio udarac...) Držati malo dijete u narjučuju i udariti supruga. Je li i to dovoljan razlog za prijavu?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ono što je ovdje potrebno za naglasiti jest da je nedopustivo ovakvo ponašanje roditelja u prisustvu djece i da je nasilje = nasilje bez obzira sa koje strane dolazilo. Oba spola imaju iste predispozicije za nasilje što se najbolje ogleda na ovom slučaju.

Nedopustivo je da majka sa djetetom u naručju udara oca, a ovaj joj to uzvraća pokazujući da ništa nije bolji od nje.

Ovakvoj obitelji potrebno je hitno izricanje mjere nadzora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što ne vidite da ni Vi ni otac uopće niste bitni u ovoj situaciji.

Odlučili ste biti roditelji i osobno mislim da ste oboje, svako na svoj način nasilni i zlostavljate djecu.

Moje je djetinjstvo bilo nalik ovom Vašem opisu i lakše bih podnosila da me je netko od njih udario, nego strahove koje sam kroz djetinjstvo prolazila s takvim roditeljima.

Djeca nisu knjige i niste vi bitni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što ne vidite da ni Vi ni otac uopće niste bitni u ovoj situaciji.

Odlučili ste biti roditelji i osobno mislim da ste oboje, svako na svoj način nasilni i zlostavljate djecu.

Moje je djetinjstvo bilo nalik ovom Vašem opisu i lakše bih podnosila da me je netko od njih udario, nego strahove koje sam kroz djetinjstvo prolazila s takvim roditeljima.

Djeca nisu knjige i niste vi bitni.

 

Eto, @sssunceee to lijepo napisa, nema se što dodati.

 

Za dobrobit vaše djece, gđo @Driana, vi i vaš suprug bi se oboje trebali malo kontrolirati. Pa se (eventualno) potucite negdje drugdje, bez djece na rukama i oko vas.

Uh...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... i ja sam ga već par puta zamolila da napusti zajednicu, što on ne želi. Također, govori da mi neće dati razvod ako ga budem tražila. Sinoć je svađa eskalirala u fizički obračun, ja sam njega udarila po ruci, a on je mene uhvatio za vrat i tako držao.

I da na kraju zaključimo početnom točkom ove svađe (koja nije početna nego posljedica nečeg sasvim drugog) koja je završila fizičkim obračunom, a upravo zato jer se prečesto čuje od mnogih ljudi "ne dam razvod" i "ne da mi razvod", pa uslijede kojekakva natezanja i svađe oko "davanja-nedavanja".

 

Putevi do razvoda braka su:

-sporazumni zahtjev oboje

-tužba jednoga

 

Nikakvih povlastica, olakšica, prednosti, a 90% ni razlike nema od načina A do načina B kad postoje i maloljetna djeca.

Niti tko koga prisilno drži, niti ga može silom zadržati.

Jedino što se može dogoditi jest da nečija očekivanja kako će svi ostali detalji na kraju ispasti ne budu ispunjena, ali to ima veze isključivo s djecom (+pravo roditeljske skrbi će i dalje i zauvijek biti zajedničko, ravnopravno itd), a ne razvodom vlastitog braka.

Nije za očekivati (a ni zahtjevati) da će netko jedva dočekati učiniti upravo ono što i kako onaj drugi zahtjeva.

 

Pitanje namjenjeno svima koji će jednom u budućnosti razmišljati na takav način:

Kad bismo čak izuzeli da je riječ o situacijama koje podnose i trpe djeca (što je nedopustivo), a obzirom na minimalne razlike- čemu sve scene, svađe, iscrpljivanja, udarci, grebanja, davljenja i sl. pod izlikom "dam- ne dam", "da mi- ne da mi"?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija