Jump to content

trebam pomoc


danci111

Preporučene objave

postovani

imam jedan problem. Poslije mamine smrti dobijo sam stan a otac je dobio pravo da zivi u stanu dok je ziv ( tako smo se dogovorili). Otac je upoznao jednu puno mladju gospodju iz slovacke koja je dosla sa svojim djetetom zivjeti u stanu, otac kaze da ju je uspijo i prijaviti: Mene zanima koja prava ona moze dobiti sto se tice stana? ja se bojim da poslije tatine smrti ja njih ne uspijem izvuc iz stana.

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da ste upisani u zemljišnim knjigama kao vlasnik stana? Ako jeste, po pitanju prava vlasništva problema neće biti, jer je ono već riješeno. Naime, vi ste vlasnik, a vaš otac ima pravo osobne služnosti na predmetnom stanu (pretpostavljam da je i ono upisano u teretovnici). Osobna služnost neprenosiva je.

 

Međutim, gospođica iz Slovačke je već u (su)posjedu stana i samim time uživa posjedovnu zaštitu, i tu bi onda mogao nastati problem, kada oca više ne bude. Mislim na problem predaje stana u posjed vama, iako ćete vi to dobiti na sudu (jer ste vlasnik), ali će to potrajati neko vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako otac ima pravo uživanja nemože nikoga prijaviti ili pustiti u stan bez odobrenja vlasnika.

ali ako ima pravo plodouživanje stan može i iznajmiti ili u stan pustiti koga hoće.

provjeriti u policiju dali je izvršena prijava prebivališta.

 

gospođici poslati pismeno (preporučeno i sa povratnicom ) ponudu za sklapanje ugovora o najmu stana.

ako odbiju potpisati ugovor o najmu stana ili odbiju primiti pismena nezakonito koriste stan (nisu pošteni posjednici) . tužbom tražiti najam i iseljenje iz stana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija