Jump to content

otkaz i prava-hitno


TWO HANDS

Preporučene objave

]:majstor:Molim za odgovor,radim u istoj firmi 6 god ,plaće nema zadnja je bila za svibanj ne žele mi dati potvrde koje mi trebaju za naplatu plaća,ne žele više mailom odgovarati na ništa samo telefonski,vjerojatno ide firma u stečaj,deru se i lažu preko telefona.Smijem li dati momentalni otkaz, te da li onda imam pravo na traženje neisplaćenih plaća i kako to ide preko koga? da li imam pravo na otpremninu? da li imam pravo s biroa dobivati novčana sredstva? hvala[/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daš otkaz,navedeš razlog otkaza (neisplata plaća, navedeš za koje mjesece), tužbom tražiš naknadu štete, neisplaćenih plaće,otpremnine i druge primitke.

ako firma ide u stečaj

možeš se slikati sa naknadom štete a i isplatom neisplaćenih plaća.

 

ali provjeri praksu Vrhovnog suda RH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

daš otkaz,navedeš razlog otkaza (neisplata plaća, navedeš za koje mjesece), tužbom tražiš naknadu štete, neisplaćenih plaće,otpremnine i druge primitke.

ako firma ide u stečaj

možeš se slikati sa naknadom štete a i isplatom neisplaćenih plaća.

 

ali provjeri praksu Vrhovnog suda RH

 

Hvala.:-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

]:majstor:Molim za odgovor,radim u istoj firmi 6 god ,plaće nema zadnja je bila za svibanj ne žele mi dati potvrde koje mi trebaju za naplatu plaća,ne žele više mailom odgovarati na ništa samo telefonski,vjerojatno ide firma u stečaj,deru se i lažu preko telefona.Smijem li dati momentalni otkaz, te da li onda imam pravo na traženje neisplaćenih plaća i kako to ide preko koga? da li imam pravo na otpremninu? da li imam pravo s biroa dobivati novčana sredstva? hvala[/

 

Ako vi date otkaz, onda možete zaboraviti na novčanu naknadu za vrijeme nezaposlenosti (osim u slučaju izvanrednog otkaza uzrokovanog ponašanjem poslodavca).

 

Novčana potraživanja moći ćete pokušati ostvariti, ali kako poslodavac očito munjevito tone, veeeliko je pitanje hoćete li ih ostvariti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vi date otkaz, onda možete zaboraviti na novčanu naknadu za vrijeme nezaposlenosti (osim u slučaju izvanrednog otkaza uzrokovanog ponašanjem poslodavca).

 

Novčana potraživanja moći ćete pokušati ostvariti, ali kako poslodavac očito munjevito tone, veeeliko je pitanje hoćete li ih ostvariti.

 

Hvala.I šta mi sad ostaje za napravit ,ići na posao i čekat ili :glavomozid:?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija