Jump to content

Oduzeta vozacka pri putu iz svatova


Blade87

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Prosli vikend su me zaustavili dok sam isao iz svatova i napuhao sam 1.13 (1.03). Valjda je bila akcija ili nesto s obzirom da je na izlazu iz sale sa svake strane ceste bila jedna patrola, tako da ih nije bilo moguce izbjeci.. Oduzeta mi je vozacka na 12h koju sam sutradan odmah podigao.. Sta mogu ocekivati od kazne i moze li mi netko napisati kako da sastavim prigovor kad rjesenje dođe? Nikad nisam kaznjavan i nisam mladi vozac.. Svatovi su bili u istom selu, znaci parsto metara od moje kuce.. Vozacka mi stvarno treba jer radim po smjenama..

 

Hvala unaprijed!

 

Ivan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta mogu ocekivati od kazne?

 

Čl. 199. st. 8. ZOSPC-a - najvjerojatnije 3.000,00 kuna + zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od cca 6-9 mjeseci.

 

...i moze li mi netko napisati kako da sastavim prigovor kad rjesenje dođe? Nikad nisam kaznjavan i nisam mladi vozac..

 

Ovdje imate dobar primjer - http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/68999-Prigovor-na-oduzimanje-vozacke-dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čl. 199. st. 8. ZOSPC-a - najvjerojatnije 3.000,00 kuna + zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom u trajanju od cca 6-9 mjeseci.

 

Hvala na odgovoru!

 

Pise da ce se podnijeti optuzni prijedlog za pocinjeni prekrsaj iz cl 199. st.2.

 

Da li da u prigovoru navedem to sve, da sam bio parsto metara od kuce, da su bili svatovi, itd. ili da to govorim tek na sudu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pise da ce se podnijeti optuzni prijedlog za pocinjeni prekrsaj iz cl 199. st.2.

 

St. 2. govori o prekršaju - upravljanju vozilom pod utjecajem alkohola, a st. 8. propisuje kaznu za vaš konkretan slučaj - iznad 1,00 promila alkohola u krvi.

 

Da li da u prigovoru navedem to sve, da sam bio parsto metara od kuce, da su bili svatovi, itd. ili da to govorim tek na sudu?

 

Može i u prigovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija