Jump to content

Pojam pomaganja u obrtu ???


morissp

Preporučene objave

Pozdrav,

 

da li mi možete pomoći oko definicije "pomaganja" u obrt. Obavljam povlašteni obrt, gospodarski ribolov na moru. Obrt I povlasticu sam preuzeo od oca. Znači, obrt I povlastica glase na moje ime. E sada, da li moj otac može bez mene samostalno isploviti na more I obavljati gospodarskI ribolov? Da li se to smatra pomaganjem ili radom, jer ne idem sa njim ? Otac je stručno osposobljen za gospodarski ribolov na moru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Zakon o obrtu - članak 30.

 

(1) Obrtniku u obavljanju obrta mogu pomagati članovi obiteljskog kućanstva, bez obveze zasnivanja radnog odnosa.

 

(2) Ako se radi o obavljanju vezanog obrta, član obiteljskog kućanstva koji pomaže obrtniku u njegovoj odsutnosti mora ispunjavati i poseban uvjet stručne osposobljenosti, odgovarajućeg srednje strukovnog obrazovanja ili položenoga majstorskog ispita, odnosno posebne zdravstvene uvjete ako je to propisano posebnim zakonom.

 

(3) Obiteljsko kućanstvo čine bračni drugovi, djeca i drugi srodnici koji zajedno žive, privređuju, odnosno ostvaruju prihode na drugi način i troše ih zajedno.

 

 

... ali možete uputiti pitanje i putem maila direktno:

Ministarstvo poduzetništva i obrta

E-pošta: pitanja@minpo.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija