Jump to content

Razveli smo se a živimo zajedno


posavac

Preporučene objave

Molim pomoć oko moje muke, razveli smo se zbog njenog preljuba i čestih mjenjanja partnera ali nažalost ostajemo živjeti zajedno jer nemamo kuda. Oboje smo zaposleni, O.D. svako ima po 4000 kn i radimo u istoj firmi. Sud je odlučio da ja moram plaćati alimentaciju ( ??? ) 1200 kn za mld. dijete ( 13 g ) ali meni je to neprihvatljivo jer smo mi zajedno u kući,sve dijelimo od hrane,režija,kupaonice, dvorišta, vrta...osim kreveta naravno. Živimo u kući koju smo kupili ali kredit ( ona mi je sudužnik ali ja sam vlasnik 1/1 ) ja otplaćujem kredit teškom mukom ( 2500 kn rata ). Mene zanima kako da " natjeram" gospođu da plaća polovicu kredita...sada moram plaćati još i 1200 kn alimentacije a ustvari svi zajedno živimo i troškove dijelimo zajedno...i uz sve to sud mi određuje da dijete mogu viđati svaki drugi vikend a ja s njim živim...meni je to apsurdno. Molim nekog da mi kaže šta sad da ja radim??? Moja cijela plaća ode na kredit kuće i alimentaciju i neće mi ništa ostati, a gospođa mi se smije i mjenja partnere, jer ja njoj plaćam " stanarinu " a ona radi i živi kako hoće jer je ja ne mogu fizički izbaciti iz kuće,jer je ona majka moje djece.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko kuha i tko placa namirnice? Znaci zajedno i jedete?[/quote

 

Namirnice zajedno kupujemo, jedemo zajedno, sve zbog djece naravno. Imamo još jednog sina 19.g. Sve po pola radimo, kuhamo, peremo,radimo vrt...osim kreveta. Želim se udaljiti od ovakvog života ali gdje god da odem moram plaćati kredit kuće nažalost, koji ona ne želi preuzeti polovicu ali prijeti se da će tražiti da joj prepišem pola kuće na koju navodno ima pravo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vi alimentaciju placate 2 puta,taj iznos bi trebao ici za hranu i odjecu djece,skolovanje itd a kako zivite zajedno tako sve to placate na licu mjesta,pa dajte joj tu alimentaciju pa neka sama kupuje za djecu i nemojte davati vise nista nego se zalite jer stvarno stanje nikako ne podudara sa onim sta ste dobili u rjesenju. Stavite sve na papir pa prvo do centra za socijalnu skrb sa pitanjima a onda do besplatne pravne pomoci. U rjesenju nije uzeto u obzir da Vi ne zivite odvojeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuću ste kupili u braku od kredita kojeg otplaćujete.

kuća je bračna stečevina i djeli se 1/2 i 1/2 ali i kredit je bračna stečevina i djeli se.

osim ako se dogovorite da onaj kome pripada kuća plaća i cijeli kredit.

 

na općinski sud i podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

tužbom traži i isplatu 1/2 novca za režije i troškove kućanstva.(ako plaćaš račune)

račune su dužni plaćati vlasnici (suvlasnici ) nekretnine.

 

alimentacija je određena. možešje pokušati smanjiti uz obrazloženje da sudjeluješ u troškovima za djecu, živite u jednom kućanstvu.

 

alimentaciju neplaćaš 2 puta.

troškovi koje imaš su dar za djecu i bivšu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kuću ste kupili u braku od kredita kojeg otplaćujete.

kuća je bračna stečevina i djeli se 1/2 i 1/2 ali i kredit je bračna stečevina i djeli se.

osim ako se dogovorite da onaj kome pripada kuća plaća i cijeli kredit.

 

na općinski sud i podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine.

tužbom traži i isplatu 1/2 novca za režije i troškove kućanstva.(ako plaćaš račune)

račune su dužni plaćati vlasnici (suvlasnici ) nekretnine.

 

alimentacija je određena. možešje pokušati smanjiti uz obrazloženje da sudjeluješ u troškovima za djecu, živite u jednom kućanstvu.

 

alimentaciju neplaćaš 2 puta.

troškovi koje imaš su dar za djecu i bivšu.

 

Složio bih se sa ovim citatom.

 

Dodao bi samo da Vam za podnošenje tužbe za utvrđivnje i podjelu bračne stečevine nije potreban odvjetnik. To sve možete odraditi sami potkrijepiti to sa potvrdama iz banke i iz zemljišnih knjiga.

Jedino što ćete platiti su sudski troškovi ali i to na popola sa bivšom.

 

Kada se ne može drugačije onda tužba i gotovo. Vjerujem u pozitivan sudski ishod po vas a to je da će Vaša bivša dobiti pola nekretnine ali i pola kredita za istu nekretninu.

 

Osobno da sam na Vašem mjestu istu bivšu bih izbacio iz svoje nekretnine, pa neka ona tužbom dokazuje a sud utvrđuje da je pola nekretnine njezine. Pravno gledajući vi ste vlasnik nekretnine 1/1 i nakon razvoda s Vama ona nema više nikakvih prava na istu nekretninu dok ona ne dokaže sudskim putem drugačije. No međutim to dokazivanje će je stajti na krajju i pola kredita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija