Jump to content

Ovrha - Zastara - Pirgovor


stef_mrcina

Preporučene objave

Znači došla je doma ovrha za plin za dva mjeseca iz '12, te nekoliko iz '13. Oba računa iz '12 su u zastari, ovi ostali nisu.

 

Sad mi treba savjet - jel imam kakvih troškova ukoliko uložim prigovor na zastaru (ne isplati se prigovarat ako imam neke troškove jer iznos nije velik)? Mogu li bilo kako "poništit" tu ovrhu, pa samim time dobit na vremenu da još ovi drugi računi odu u zastaru?

 

Također, šta prigovor mora sadržavat, te kome ga šaljem (na rješenju piše da se žalim javnom bilježniku koji je donio to rješenje)?

 

Unaprijed hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz rješenje za ovrhu (od javnog bilježnika) dobili ste i prijedlog za ovrhu (od odvjetnika u ime operatera ili samog operatera)

kad je dospječe najstarijeg računa, nevedeno u prijedlogu za ovrhu ?

kad je zaprimljen prijedlog za ovrhu?

ako je razlika godinu dana (365 dana ) ili manje nema zastare.

u zastari su svi računi sa večom razlikom (367 dana i više) dospjećeplaćanja-prijedlog za ovrhu.

 

ako nema zastare plati potraživanje i osporavaj trošak ako ovrhovoditelja zastupa odvjetnik.

ako nema troškova zastupanja odvjetnika plati potraživanje.

žalbom možeš povečati trošak za troškove sudskog postupka i sudske pristojbe a i za moguće zastupanje odvjetnika druge strane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija