Jump to content

Tekući račun


deakos

Preporučene objave

Poštovani,

Primio sam obavijest banke o negativnom stanju po tekućem računu, ali u dozvoljenom minusu. Problem je u tome što ja nisam klijent te banke već 10god. i što sam smatrao da je taj račun zatvoren, a sad saznajem u banci da pored tog računa imam i devizni. Primitaka nisam imao na taj račun već 10god. kada sam zatvorio obrt, a na obavijesti piše da imam dozvoljeno prekoračenje od 4000kn. Na temelju prosjeka priljeva na tekući se odobrava prekoračenje, a budući da nisam imao primitaka nisam mogao dobiti ni "MINUS".Molim ako netko zna da mi da savjet što učiniti i kako se braniti.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što ja nisam klijent te banke već 10god. i što sam smatrao da je taj račun zatvoren, a sad saznajem u banci da pored tog računa imam i devizni.

 

Pogrešno ste "smatrali" jer ste vjerojatno i zaboravili da imate otvoren račun ili niste znali da račun morate zatvoriti. U tih 10-tak godina banka vam je vjerojatno slala i nekakve obavijesti, a možda ste i promijenili adresu prebivališta, a niste prijavili promjenu adrese banci u kojoj vam je taj račun i otvoren.

 

Banka naplaćuje mjesečno održavanje računa....a s obzirom na to da niste vršili uplate, gomilala se negativna kamata i vremenom se nakupio minus (a 10 godina nije kratak period).

 

Kao što piše u prethodnom postu, zatvorite račun, ako imate gotovinu uplatite taj dug i gotovo.

 

Ako nemate novac za podmirite dug, pokušajte se sa bankom dogovoriti da dug otplatite na kredit , a kreditna kamata sigurno neće biti nepovoljnija od ove koju sad plaćate za minus.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

Hvala na savjetima. Samo mi nije jasno na temelju čega su otvorili dozvoljeno prekoračenje ako nisam imao nikakvog priljeva na račun 10god. Da nisu otvorili dozvoljeno prekoračenje davno bi mi morali poslati opomenu o nedozvoljenom prekoračenju i ne bi se gomilale kamate što su i morali učiniti ali izgleda da im odgovara takvo stanje jer ljudi su neinformirani i ne znaju kako postupiti. Nisam dobio nikakve obavijesti jer da jesam reagirao bih kao što sam sada. Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

poštovani, ja znam kako se braniti, naime osporavajte taj dug i tražite otpis duga! Recite da taj račun nije zatvoren njihovom krivicom, žalbu pošaljite na adresu banke (upravu i sjedište) te u ministarstvo financija! vjerujem da će vam otpisati bez problema, naime meni nisu otpisali dug u tolikoj cifri nego se radilo o 600 kn (dakle napravili su mi taj otpis), ali mislim da je politika svih banaka ista! Lijep pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...

Hvala na savjetu. 2004. sam zatvorio obrt i otvorio novi tekući u drugoj banci, tako da nisam imao više ni kartice ni ništa u zgb banci. Navodno je dug iz 2007.god. i to je u zastari i podnijet je zahtjev za otpis duga, ali dok mi je stigla opomena pred ovrhu nisam znao iz koje je godine taj dug da bi ga odmah osporavao nego sam bojeći se blokade računa i ovrhe uplatio dio duga. Da li će mi sad to smetati kod rješavanja zahtjeva za zastarom i otpisom duga iako sam u zahtjevu napisao da sam za godinu dugovanja saznao tek sada u dugom mjesecu kad su mi i javili da je dug iz 2007.god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na savjetu. 2004. sam zatvorio obrt i otvorio novi tekući u drugoj banci, tako da nisam imao više ni kartice ni ništa u zgb banci. Navodno je dug iz 2007.god. i to je u zastari i podnijet je zahtjev za otpis duga, ali dok mi je stigla opomena pred ovrhu nisam znao iz koje je godine taj dug da bi ga odmah osporavao nego sam bojeći se blokade računa i ovrhe uplatio dio duga. Da li će mi sad to smetati kod rješavanja zahtjeva za zastarom i otpisom duga iako sam u zahtjevu napisao da sam za godinu dugovanja saznao tek sada u dugom mjesecu kad su mi i javili da je dug iz 2007.god.

Osobnog sam mišljenja,bez obzira na podnešeni zahtjev za otpisom duga,da platite dugovanje u dogovoru sa bankom.Iz osobnog iskustva nema otpisa duga ukoliko ste uzeli novac jer novac ne poznaje ni zakone,ni skrupule.Novac poznaje samo novac!Možda griješim,ali i sam se mogao pozvati na zastaru,otpis i ine druge zakonske odredbe.Naposljetku sam platio,dobio potvrdu da je dug u potpunosti vračen i da ne postoji dospjelo dugovanje.Mirna bosna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih se ja ni bunio da sam taj novac uzeo. Ali ja nisam imao nikakvih kartica ni nisam dolazio u banku dizati novac jer nisam ni mogao kad nissam imao karticu tekućeg računa. Zato moram platiti nešto što nisam potrošio.

Pa po tome bi taj dug trebao biti "sitniš" tek za održavanje računa kojeg niste u potpunosti zatvorili(?!)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ali dok mi je stigla opomena pred ovrhu nisam znao iz koje je godine taj dug da bi ga odmah osporavao nego sam bojeći se blokade računa i ovrhe uplatio dio duga.

 

uplatom djela potraživanja priznao si dug.prekinuo zastaru. sada dug postoji i nema zastare.sad će te počet zaje.....

 

banka bi trebala pozvati korisnika, čiji račun nijeaktivan više od godinu dana, da zatvori račun.

tako je bilo sa mojim računom 2004.godine u PBZ.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija