Jump to content

Darovni ugovor


carrera

Preporučene objave

Poštovani !

 

Darovni ugovor Vam treba sastaviti pravno educirana osoba .Ugovor trebate ovjeriti kodu javnog bilježnika.Porez za besplatan prijenos sa oca na sina ne plača se .

Ovjerenim ugovorom,idete u gruntovnicu i ispunite njihov obrazac za uknjižbu .Taksa za

uknjižbu je cca 200 kuna .

 

U ugovoru mora biti precizno naznačena k.č. broj Zk.ul. te klauzula intabulandi kojom

Vaš otac dozvoljava prijenos prava vlasništva sa sebe na Vas .

 

Od dokumenata treba Vam: vlasnički list , izvod iz katastra ,i OIB Vašeg oca i Vaš

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam najljepša na detaljnim odgovorima,

samo me jedna stvar još zanima.

U prvom odgovoru je rečeno da ugovor mora ispuniti pravno educirana osoba,

međutim ovo što ste mi vi rekli da mogu sam kupiti ugovor to sam i sam čuo,

no nisam ga nikad vidio neznam što se točno sve treba,pa mogu li ga onda i sam ispuniti

pa ako slučajno nešto nije kako treba,netko iz navedenih ustanova u koje moram sa ugovorom će mi reći što mi fali ili što nije u redu itd?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I jedno i drugo sto vam se savjetuje je istinito,uprkos tome sto pribavite gotovu formu ugovora,morate u njega nesto upisati,zar ne.Ukoliko pogrijesite npr u katastarskim oznakama nekretnine koja se daruje,ili upisete katastarsku oznaku koja neodgovara zemljisno knjiznoj,onda ce provedba takvog ugovora biti nemoguca,slijedom cega ce zemljisno-knjizni odjel Opcinskog suda odbiti prijedlog za upis prava vlasnistva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...pa mogu li ga onda i sam ispuniti...

 

Možete.

 

...pa ako slučajno nešto nije kako treba,netko iz navedenih ustanova u koje moram sa ugovorom će mi reći što mi fali ili što nije u redu itd?

 

To zavisi od konkretnog ZK referenta - ima sjajnih ljudi, a bogami ima i onih koji ne zaslužuju "titulu" čovjeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam najljepša,otiči ću kod odvjetnika bolje neka to sredi,

da nebi bilo problema.

 

I ako može još jedno pitanje ovdje da ne otvaram novu temu.

Mobilni operater posalje opomenu za dugovanje,pa drugu,treću itd,

zatim šalje odvjetnički ured u njihovo ime,pa zatim prijete ovrhom.

Ta ovrha,to se odnosi na ovrhu primanja tj,ovrhu nad računom u banci

ili oni također mogu vršiti ovrhu nad imovinom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija