Jump to content

Javnobilježnička isprava


nezna22

Preporučene objave

Poštovani molio bih Vas bilo koga da mi pomogne u mom slučaju!

Napravio sam -"Ugovor o sporazumnom utančenju međusobnih odnosa,koji je ovjeren kod javnog bilježnika

08.08.2003-e godine..

Sa tim sporazumom imam priznanje fizičkih osoba sa potpisom za novčano dugovanje.

Da li gore navedeni datum ugovora te sam sporazum ima zastaru i koliko jer je temeljem -"Presude o priznanju 2004-e godine novčanih sredstava naveden sa kamatama,i ovrhom iz 2007-e.,gdje je samo naplaćena jedna rata.

Molim pomoć u ovom predmetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani!

1.

Ako ste u sporazumu rekli recimo da Vam dužnik mora vratiti dug najkasnije do 2010 nekog datuma tada ste po isteku tog datuma trebali poduzeti pravne radnje za naplatu potraživanja .

2. Ako u sporazumu ne stoji nikakav datum do kada Vam dužnik treba vratiti dug to znači da dužnik nije niti do dana današnjega u kašnjenju sa vraćanjem duga .

Da li možete nešto poduzeti ili ste zakasnili ovisi o datumima iz sporazuma . Vaš sporazum svakako bi trebalo dati na uvid pravno educiranoj osobi koja će Vas savjetovati

da li postoji još mogućnost naplate ,ako ne iz sporazuma onda na temelju tužbe za bespravno bogaćenje ,ali i ta tužba se mora podnijeti u roku .

Ako je iznos mali tada trebate odvagnuti , je li isplativo tužakanje jer uspjeh spora nije siguran ,a troškovi vođenja parnice nisu mali .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija