Jump to content

Neopravdani sat i negativna ocjena u jednom satu


Goga66

Preporučene objave

Nisam znala kud svrstati ovu temu pa ako sam promašila vi ju premjestite. Ako mi možete objasniti da li profesor može učeniku u istom satu dati negativnu ocjenu i neopravdani sat. Radi se o tome da učenik nije želio odgovarati novo gradivo jer ga nije usvojio i profesor je rekao ako ne izađe na ploču da će dobiti jedinicu. Učenik je rekao "dobro" nakon čega je profesor upisao u imenik jedinicu i učenika udaljio sa sata i za taj isti sat je dobio neopravdani sat.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Malo je čudno da bi se nekog udaljilo sa sata zbog toga jer ne želi odgovarati...No,kako da bilo-nije dozvoljeno udaljiti učenika sa sata(ako su postojali problemi u ometanju sata,za to postoje druge disciplinske mjere...).Neopravdani sat znači da je učenik neopravdano izostao pa je svakako nelogično neprisutnog učenika ocijeniti.Najbolje bi bilo zatražiti razgovor sa razrednikom i dotičnim profesorom da dobijete uvid u cijelu situaciju,pa tek onda možete poduzeti određene mjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I meni je to sve čudno ali istu priču sam čula od učenika i razrednika sa kojim sam se čula telefonski po tom pitanju tako da nema sumnje u istinitost. U ponedjeljak su informacije sa razrednikom pa sam htjela čuti još mišljenja prije nego odem pa da im kažem kako nisu dobro postupili i zatražit ću da jedno od toga ponište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upisana ocjena se ne može tek tako poništiti,za to postoji procedura koju je potrebno ispoštovati(svako brisanje korektorom je nezakonito).Ako je u pitanju e-imenik,ne vjerujem da se uopće i može više obrisati ako je prošlo više dana.U svakom slučaju,ponavljam da je udaljavanje učenika sa sata nedopustivo i nezakonito.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imenik je još uvijek u papirnatom obliku. Razumijem što se tiče ocjena ali kako može profesor dati neopravdani sat učeniku koji je uredno došao na sat i izbaciti ga zbog toga jer nije želio odgovarati. Nije bilo u pitanju ometanje nastave niti je kad ponašanje učenika bilo upitno. Jedan neopravdani sat i nije toliko strašan ali je način na koji je dobiven i onda se čude kako se djeca ponašaju a ostavljaju ih bez nadzora i da uokolo lutaju dok nisu na satu. Zapravo su profesori prilično pridonijeli lošem ponašanju učenika jer si daju za pravo raditi šta im je volja a očito im nitko zakon nije pročitao da znaju kako se smiju ponašati u školi kako bi zaštitili učenike. Javit ću se kad budem znala detalje a to će biti u ponedjeljak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Bila sam u školi i razgovarala sa razrednicom o ovoj temi i rekla mi je da je profesor nakon prozivanja učenika da odgovara dobio odgovor " neću odgovarati jer neznam" na koje se profesor uvrijedio jer riječ "neću" smatra drskim i nedoličnim ponašanjem kako stoji i u opisu razloga udaljavanja sa sata i negativne ocjene. Na moje pitanje kako može dobiti negativnu ocjenu i neopravdani sat u istom satu odgovorila je da se to nije moglo u osnovnoj školi ali u srednjoj školi može i da nema zakona gdje piše da to nije moguće. Ova teorija mi nije nikako jasna i dalje smatram da nisu u pravu i volila bi kad bi im mogla dokazati suprotno.

:pravila:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Molim vas ako brzo mozete odgovoriti, danas smo ja i jedan prijatelj izasli 2 minute prije kraja sata, nepromisljenost i glupa stvar.

 

Nastavnica je primjetila i upisala neopravdani - jeli to moguce ako sam na satu bio 43 minute da dobijem neopravdani?

Jel to moze ici u disciplinsku ili kao biljeska u dnevniK?

 

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tin3,

- možda nisu predviđene neopravdane minute ;)

Teško je precizno predvidjeti svaku situaciju i propisati mjeru. Neki pak imaju to dosta razrađeno/nabrojano u 'Pravilniku o pedagoškim mjerama'. Primjer iz jednog:

 

Učenik koji nije donio opremu za nastavu TZK-a, a sudjeluje na satu aktivno promatrajući, neće dobiti odmah neopravdani sat, ali će biti upisan u dnevnik rada da nema opremu. Ako se to ponovi 6 sati, dobit će opomenu razrednika zbog nemarnog odnosa prema nastavi. Svaki sljedeći sat bit će upisan kao neopravdani sat i podliježe novim odgojnim mjerama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim vas ako brzo mozete odgovoriti, danas smo ja i jedan prijatelj izasli 2 minute prije kraja sata, nepromisljenost i glupa stvar.

 

Nastavnica je primjetila i upisala neopravdani - jeli to moguce ako sam na satu bio 43 minute da dobijem neopravdani?

Jel to moze ici u disciplinsku ili kao biljeska u dnevniK?

 

 

Hvala

 

Sve je moguće. Meni je razrednica objasnila da u osnovnoj školi i srednjoj nisu ista pravila. U Srednjoj je strože. Moja kćer je dobila i neopravdani i negativnu ocjenu jer nije htjela odgovarati i opomenu razrednika s tim što je već imala nekoliko neopravdanih. Nije logično da u istom satu dobije negativnu ocjenu i neopravdani sat ali školovani profesori imaju svoja pravila i protiv njih se ne može. Na disciplinsku se nejde zbog nekoliko minuta izostanka osim ako nije praćeno nekim neredom i predhodno skupljenih neopravdanih. Moj savjet: ubuduće izdržite tih nekoliko minuta i izbjegavajte neopravdane izostanke. :vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cudno mi je to da ja dobijem neopravdani za cijeli sat a bio sam vise od 90 posto.

 

Jeli ikako moguce da to ne bude neopravdani, rekla mi je da to s razrednicom raspravim, a moja razrednica to ne sljivi ni dva posto i rece mi da raspravim to s nastavnicom ili upisati neopravdani:ljut:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Mislim da nigdje u zakonskim propisima nije određeno odsustvo od par minuta, ali takvo ponašanje je destruktivno i omalovažavajuće za samog predavača, jer gubi kredibilitet kod ostalih učesnika.

 

Pokušajmo to postaviti u druge okvire, pa zamislimo da se osoba nalazi na putovanju prijevoznim sredstvom,koji je u pokretu, te da putovanje traje 45 minuta. Što bi se dogodilo da osoba(osobe) požele izići iz tog pokretnog prijevoznoga sredstva nakon 42-43 minute.

 

Dakle, savjetujte te osobe i ukažite im na pogrešku koju su napravile, a ne ih poticati jer će u daljnjem životu jako loše proći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija