Jump to content

Prevara sa pretplatom,usljedila ovrha


petraa

Preporučene objave

Poštovani žrtva sam prevare,naime moja "prijateljica" me zamolila da joj na svoju osobnu uzmem mobitel u tele 2 na pretplatu da ce ona placati sve racune da ja necu imati nista sa tim i dobro pristala sam na to međutim nakon nekoliko dana sam saznala da je onaj taj mobitel prodala,to je bilo prije cca godinu ipo i neki dan idem na banku kazu mi da mi je blokada na tekucem racunu,trenutno neznam koliki je dug jer moram otici na finu,ali sto da sad radim svjesno sam dala osobnu misleci da me nece prevarit i sad bi kao ja trebala to platit a dug je sigurno 5000 kn ako ne i veci..ako je tuzim mislim da nema koristi od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ko je potpisao zahtjev za uključenje usluge i račun za kupnju uređaja ?

ako je potpisala prijateljica :

protiv ovrhe izjavi prigovor javnom bilježniku koji je ovrhu donio (u zakonskom roku od 8 dana ). osporavaj račun u cijelosti. osporavaj pasivnu legitimaciju.

kad dođe do sudskog spora traži vještačenje potpisa na zahtjevu za uključenje usluge.

(osobu nisi dala . kako je došla do osobne nije ti poznato.)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani žrtva sam prevare,naime moja "prijateljica" me zamolila da joj na svoju osobnu uzmem mobitel u tele 2 na pretplatu da ce ona placati sve racune da ja necu imati nista sa tim i dobro pristala sam na to međutim nakon nekoliko dana sam saznala da je onaj taj mobitel prodala,to je bilo prije cca godinu ipo i neki dan idem na banku kazu mi da mi je blokada na tekucem racunu,trenutno neznam koliki je dug jer moram otici na finu,ali sto da sad radim svjesno sam dala osobnu misleci da me nece prevarit i sad bi kao ja trebala to platit a dug je sigurno 5000 kn ako ne i veci..ako je tuzim mislim da nema koristi od toga

 

Nažalost, žrtva ste vlastite naivnosti i lakovjernosti. Najbolji put bio bi kada bi "prijateljica" bila osuđena u kaznenom postupku, ali s obzirom ste vi na sve to sama pristala - nemoguće je dokazati prijevarnu namjeru na njezinoj strani glede modaliteta dovođenja vas u zabludu. A ići u parnični postupak s sličnom konstatacijom - nema smisla. Samo dodatan trošak.

 

Pokušajte s "prijateljicom" to riješiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

krađu je trebalo prijaviti operateru radi blokiranja kartice, ne policiji ili odvjetništvu.

mogla je prijaviti i gubitak uređaja.

telefon nije blokiran i napravljen je velik račun.

 

To je već druga stvar, Bovu.

 

Ali operateri ionako ne žele ništa raditi bez involviranja nadležnih tijela u cijelu priču.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija