Jump to content

Podjela imovine prilikom razvoda i darovanje sinu


zvonimir18

Preporučene objave

Dobar dan, imam jedno pitanje.

 

Između moji roditelja trajno su poremećeni bračni odnosi i postoji mogućnost da dođe do razvoda, koji prvenstveno predlaže moj otac.

 

Živimo u kući koja polovica glasi na baku a druga polovica na majku, također majka i baka dijele vlasništvo nad poljoprivrednim zemljištima.

 

Otac je vlasnik kuće koju je naslijedio od roditelja i 2 zemljišta.

Niti jedna nekretnina nije opterećena kreditima ili drugim obvezama.

 

Otac se prijeti da će zatražiti rastavu kako bi mogao steći pravo vlasništva nad polovicom kuće koja glasi na majku tj. na četvrtinu cijele kuće. Otac živi s nama u kući ali nikad nije sudjelova u troškovima računa i nikakav račun ne glasi na njegovo ime.

 

Zanima ma da li je moguće da majka svoju polovicu daruje meni, kako on ne bi imao pravo na četvrtinu.

 

Također ako on traži polovicu njezine imovine dali ona također ima pravo tražiti polovicu njegove?

 

Unaprijed hvala na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nasljeđena imovina ili darovana je osobna imovina koja se nemože djeliti izmađu bračnih partnera. osobno vlasništvo.

 

bračna stečevina je imovina stečena tjekom trajanja braka, stečena novcem od rada zarađenog u braku.

 

kako je stečeno 1/2 kućekoja glasi na majčino ime? predpostavljam nasljeđivanjem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija