Jump to content

zbog propusta sutkinje alimentacija se ne "skida" automatizmom s plaće, što učiniti?


ancoza

Preporučene objave

Sud je mojem bivšem suprugu odredio plaćanje alimentacije u iznosu od 1200 kn i u presudi mu naložio da je plaća do kraja tekućeg mjeseca, na što sam ja naivno pomislila da je dovoljno da mi on ne daje novce na ruke međutim ispostavilo se da uslijed drugih opterećenja u obliku otplate kredita, alimentacija nije prva na popisu prioriteta samo zato što u presudi ne stoji da njegov poslodavac isplaćuje iznos alimentacije. Tako da se nažalost dogodilo ono što sam po svaku cijenu željela izbjeći, a to je da mi alimentaciju daje u ratama, sa zakašnjenjem, onda kad to njemu odgovara itd. itd, a sve zato što je sutkinja na moj izričit zahtjev da se stavi administrativna zabrana na plaću rekla da je to njoj prekomlicirano i da je dovoljno da on samo odnese rješenje o presudi u svoje računovodstvo. Nakon što sam je došla pitati što se može napraviti kako bi alimentacija bila isplaćivana automatizmom s njegove plaće, ona mi odgovara više ništa, pokrenite ovršni postupak. Dakle, ja bih svaki mjesec trebala pokretati ovršni postupak kako bih ostvarila svoje tj. djetetovo pravo, a sve zato što je sutkinja obavila traljav posao. Ljubazno molim savjet što mi je činiti, jel moguće da moram čekati 6 mjeseci da bih išta mogla pokrenuti i još gore, moram li prolaziti kroz tu agoniju sve do djetetetove 18. god? Hvala najljepša unaprijed. Ana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija