Jump to content

Ovrha za vodu


Lucky1202

Preporučene objave

Ako mi možete pomoći bila bih jako zahvalna :)

 

Danas sam sasvim slučajno saznala da je protv mene pokrenuta tužba za račun od vode iz 2007 godine. Ja nisam zaprimila nikakvu tužbu, niti ovrhu niti opomenu...ništa.

 

U njihovoj pravnoj služi sam dobila iznos i ime javnog bilježnika kojem je to proslijeđeno. Ljubazna teta mi je rekla da u sustavu vidi da tužba nije još pravomoćna (što bi to trebalo značiti??? čula sam za nepravomoćna riješenja, ali nepravomoćna tužba!?)

 

Uglavnom... ako mi u neko dogledno vrijeme dođe nešto na adresu trebam li taj dug podmiriti ili je to u zastari? (čuvam uplatnice za zadnjih 5g tako da iskreno nemam pojma da li je to plaćeno ili ne)

 

Unaprijed zahvaljujm

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

zastara je godinu dana od dospjeća računa ali pod uvjetom da na rješenje javnog bilježnika o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave tog istog računa izjavite žalbu/prigovor zastare inače nema spora nema postupka nego plaćnje računa zajedno s troškovima i zzk godinu dan od dospjeća računa do podnošenja prijedloga za ovrhu javnom bilježniku sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lucky1202.

bilobi poželjno javnom bilježniku (saznajte njegovo ime ) uputiti dopis (preporučeni i sapovratnicom ) da dostavi rješenje o ovrsi da bi se mogla žaliti u zakonskom roku.

račun bi trebala osporavati zbog zastare, račun plaćen, nema duga i na trošak.

ako rješenje bude izvješeno kodjavnog bilježnika naoglasnij ploči (ili suda) nakon 8 dana se računa da je rješenje uručeno ovršeniku . nakon sljedečig 15dana, ako ne izjaviš prigovor, rješenje postaje pravomoćno i dužna si platiti tražbinu bez obzira na moguću zastaru i plaćene račune. uz "dug" si dužna platiti i trošak ovrhe.

ili piši prigovor i pošalji ga ili pismeno traži dostavu rješenja za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mami je sjela ovrha za vodu par računa iz 2009 2010 i 2011 godine

da li je to u zastari i kako sad dalje da postupimo...zahvaljujem

 

Hi dancy,

Račun (za vodu) je u zastari ako je OD datuma dospijeća računa DO datuma kad je ovrhovoditelj podnio javnom bilježniku Prijedlog za ovrhu prošlo više od godine dana.

Ako su računi iz tri godine (2009, 2010 i 2011) mora biti zastare barem jednog računa.

 

Šaljite (u roku 8 dana) Prigovor na rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave (primjer)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija