Jump to content

Zaostaci alimentacije 1999-2003 (molim pomoć)


natloz35

Preporučene objave

U nedavnom razgovoru sa bivšom suprugom mi je napomenula da če preko njenog odvjetnika dignuti tužbu protiv mene zbog neplačanja uzdržavanja naše mldb. kčerke od 1999-2003 tako da moram platiti sve mjesečne iznose + zatezne kamate.Zanima me dali ona ima pravo na to jel je prošlo jako puno vremena od tada? Samo da napomenem da sve vrijeme plačam redovito svaki mjesec uzdržavanje.Kčer nam se rodila pred sam kraj 1998 (ja sam bio odsutan) i kada je navršila 3 mjeseca života smo počeli živjeti skupa svi zajedno.U tom kratkom periodu od 3 mj.dok nisam bio sa njima, bivša supruga me tužila zbog uzdržavanja da bi mi sud 14.09 1999 izdao riješenje o ovrsi.Bivša supruga je putem svog punomoćnika pismenim podneskom 29.12 1999 obavijestila sud da ovršni prijedlog povlači u cijelosti i predložila da sud ovrhu obustavi u cijelosti.Sud je udovoljio njenom prijedloguObustavio je ovrhu i ukinuo sve provedene ovršne radnje.Sada više ne živim sa njom,imam novi brak, i imam to riješenje od suda,ali eto ona opet prijeti da če me tužiti zbog toga i da ču joj morati platiti te zaostatke iako smo živjeli tada zajedno i ona je tada samoinicijativno tražila sudskim putem da se obustavi ovrha.Dali sada postoji mogućnost da ču morati platiti te zaostatke i kamate? Ima tu još puno toga ,tužbi i svega ali me samo to zanima ako ona prekine postupak protiv mene i sud me oslobodi dali može opet za 10-12 godina pokrenuti isti taj postupak protiv mene i tražiti kamate i zaostatke koji nisu baš maleni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zašto su obustavljeni postupci ?[/QU

 

bivša supruga je tražila da se obustave postupci protiv mene 1999 jel smo se pomirili i živjeli smo zajedno.Dobio sam riješenje sa suda da se ovrha protiv mene ukida u cijelosti i sve ovršne radnje.Sada ona opet hoče to pokrenuti i zraži kamate i zaostatke on onda pa sve do sada

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Može te tužiti samo za razdoblje zadnjih pet godina.[/QUEvo da osvježim temu.Jučer mi leglo pola plaće..zovem poslodavca da vidim o čemu je riječ, kada ono ovrha na plaću.Zaostaci iz 99 do 2003 sa kamatama.Niti mi je što stiglo sa suda niti me poslodavac obavijestio o tome.Nazovem odvjetnika od bivše žene da vidim o čemu je riječ pa mi i on potvrdi da su zo zaostaci iz prošlosti(prije 14 godina) sa velikim kamatama.Pitam ga kako to da nisam dobio ništa sa suda o ovrsi a on kaže da mi je to poslodavac trebao uručiti i da sam imao pravo žalbe 8 dana.Objasnim mu da smo ja i bivša žena živjeli u tom periodu koji se potražuje od mene i da imam papire sa suda gdje se navodi da je ovrha i sve ovršne radnje u cijelosti prekinute protiv mene na zahtjev bivše supruge a on mi veli da je ona prekinula ovrhu ali nije odustala od mojih sredstava.Što mi je činiti?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potraži pomoć odvjetnika.

za razdoblje kad ste zajedničiki živili i skrbili za djete nisi dužan plaćati uzdržavanje.

uzdržavanje si več platio. prikupi dokaze i svjedoke za vrijeme zajedničkog života.

odluka suda zastarjeva za 10 godina. ali problem je u tome što za uzdržavanje ne teče zastara.

odustala je od ovrhe a time i tužbe. trebala je pokrenuti novu tužbu od dana prestanka zajedničkog života.

poslodavac je morao dobiti rješenje za ovrhu. zovi sud i traži dostavu rješenja za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija