Jump to content

Ovrha zbog nedozvoljenog minusa.


Melita Lažem

Preporučene objave

Imala sam dozvoljeni minus od 2000kn na tekućem računu u hpb banci koji mi se je s vremenom ukinuo.

2012 sam dugovanje svela na 730kn i zaboravila sam podmiriti to dugovanje do kraja.

Danas mi je zablokiran račun na iznos od 3880kn.

Bial sam na Fini, otvorila zaštićeni račun i ljubazna djelatnica me je uputila u hpb (zbog kojih je ovrha i pokrenuta) da vidim zašto su mi blokirali račun.

 

Odmah sam otišla do njihove poslovnice s brojem ovrhe i tamo su mi rekli da oni ne znaju koliki mi je ukupni dug niti kako je došlo do njega.

 

Mene zanima kako da ja saznam kako je došlo do tog duga.

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pismeno (preporučeno i sa povratnicom)traži od banke pismeno očitovanje o razlozima ovrhe.

na dozvoljeni minus nebi išla ovrha.

dozvoljeni minus od 700,00 kuna ovrha (dug )3880,00 kuna ?

 

to se dešava kad izbjegavate primitak preporučenih pošiljki.

pošiljku ste trebali primiti i na rješenje za ovrhu uložiti prigovor (ako je potraživanje neosnovano).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Fina ima razlog/dokument. Ako si u Zagrebu, isti se može dići u sjedištu Fine u Vukovarskoj. Ispis naplaćuju 50kn po listu.

Probaj na šalteru ljubazno pitati možeš li samo baciti pogled, a ako ti to nije dovoljno ili ima previše detalja, navodno se može tražiti broj rješenja na dokumentu i s tim brojem na sudu dobiti papire/dokumente bez plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno, kada mi je ukinut minus onda je postao nedozvoljeni.

 

Pošta mi dolazi na adresu gdje ne živim i naravno, danas kad sam nazvala doma oni su mi rekli da ništa takvo meni nije stizalo (inače uvijek jave).

 

Meni nije problem platiti moj dug kao ni pripadajuće mu kamate, ali se dosta glupo osjećam ako plaćam nešto šta mi nitko ne želi reći šta je (konkretno kako mi dog od 731 kn naraste na 3880 kn).

 

Danas kada sam zvala hpb u Zagreb dali su mi broj nekog odvjetničkog ureda koji je valjda preuzeo moj slučaj i kada sam njih nazvala rekli su mi da zovem sutra u 14:00 i tražim Maju. Dosta neprofesionalno, ali zvati ću sutra Maju i vidjeti da li mi oni mogu poslati nekakav ispis dugovanja.

 

Super je šta živim u Rijeci, ali ne mogu tu u Fini podignuti taj papir nego bi za to trebala ići u Zagreb.

 

Hvala svima na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija