Jump to content

Ugovor o koristenju stana


testnadimak

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Nakon smrti moje majke, otac se ponovno ozenio. Prije novog vjencanja je meni darovao stan, ali je nastavio u njemu zivjeti sa svojom novom suprugom.

 

Sada je i otac umro te bih zelio sklopiti s pomajkom neki ugovor gdje bih joj dozvolio da zivi u stanu (uz uvijet da placa rezije i brine se o njemu).

 

Ne zelim joj naplacivati nikakvu naknadu vec samo zelim da imamo uredjene odnose kako ne bih za koju godinu zatekao hrpu neplacenih racuna ili neke druge ljude u stanu.

 

 

Da li postoji neki zakon koji regulira davanje nekretnine u koristenje, a bez naplate najamnine?

 

Kako bi mogao izgledati takav ugovor, da li postoji neki predlozak?

 

Puno hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Moja majka nije potpisala ugovor o najmu stana sa vlasnikom tog stana prije 13 godina i on je njoj usmeno rekao da moze biti u tom stanu ali se u međuvremenu oženio i prodao taj stan ove godine svojoj ženi od koje se rastao.Sad ona trazi da se moja majka iseli van pa me zanima da li se tužbom kako može utvrditi da je on njoj morao dati da potpiše taj ugovor o najmu stana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija