Jump to content

Komunalna naknada


nevenko

Preporučene objave

Moja mama nije dugo plaćala komunalnu naknadu i naknadu za uređenje voda, zadnjih možda 20 god. Dug se popeo na oko 4500 kn i ja bih ga htio platiti, ali mislim da ne bi bilo red da plaćam dio koji je otišao u zastaru, a neznam točno je li zastasra 3 ili 5 godina.

 

Koji je najjednostavniji način da platim cijeli dug koji nije u zastari, mogu li poslati dopis nadležnima da mi pošalju iznos duga koji nije u zastasri da ga platim i što bih tačno tregbao napisati.

 

Ili pak uraditi. To bih htio uraditi što rpije jer ovdje gdje živim počeli su naplaćivati i zatezne kamate a ne bi bilo smisla da plaćam zatezne kamate na dug u zastari.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zastara za naplatu komunalne naknade je tri godine ako nadležna tijela nisu poduzimali radnju da bi izvršili naplatu duga.

apsolutna zastara je 5 godina za sve nelaćene računa staruje od 5 godina.

na zastaru se moraš pozvati (u nekoj žalbi). na nju sud a ni nadležna državna tijela ne paze po službenoj dužnosti.

kao korisnik nekretnine možeš nadležni ured obavjestiti da koristiš nekretninu.

navesti datum od kad koristiš nekretninu i tražiti da komunalna naknada stiže na tvoje imekao korisnika .

 

obveza komunalne naknade postoji ako je nadležno tijelo donijelo rješenje(od datuma u rješenju).

možda vlasnica nekretnine nije dobila rješenje za plaćanje komunalne naknade.

nije imala obvezu plaati nešto za što nepostoji zaduženje.

provjeri !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija